1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

2 warstwa lakieru

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika norzaj1, 5-09 16.

1. norzaj1

norzaj1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam mam problem ponieważ zacząłem malować busa polozylem 1 warstwę 2 dni temu lecz wypadło mi coś waznego. Zapomniałem i 2 warstwie I pytanko czy mógłbym dziś położyć nic się nie stanie ? Maluje akryle t4w.
    Uprzedzam pytania tak robie dla siebie i nigdy wcześniej nie lakierowalem L.

2. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Ja bym to przelecial 800ka na mokro jesli jest 1sza warstwa sucha, nastepie malowanie od nowa. I bedzie dobrze

3. norzaj1

norzaj1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dzieki. Domyślam się się że byłby problem jeżeli bym to teraz prysnsl

4. Giemza

Giemza Uczestnik

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    Lublin
    Kolega wyżej Ci dobrze mówi, tylko abyś się nie poprzecierał do blachy

5. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    ja bym brał włókninę szara , ja tym robię pod klar ;) i to dobre jest oczywiście możesz ja moczyć ;) ja nawet dodaje kapkę płynu do naczyń ;)

samspec13 lubi to.
  6. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    228
    Miasto:
    Grabów
    Mydło też może być. Praktycznie chodzi o małą rysę, ponieważ pierwsza warstwa wyschła i nastąpiło by rozwarstwienie.

7. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    mydło zostawi smugę ;) jak źle zmyjesz. na ciemnym kolorze wyjdzie pod klarem ;)

8. samspec13

Docenione treści:
    228
    Miasto:
    Grabów
    Płynne i bezbarwne , tak samo jeśli płyn źle zmyty. Stosuje co pod ręką i bez problemu.

9. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    no joo w sumie :p to i to trzeba dobrze zmyć :)

10. garnuch

garnuch Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    ludzie w technologii lakierniczej nikt nie stosuje żadnych płynów czy mydeł co wy robicie???
    po pierwszej warstwie wez na sucho papier 800-1200 a pod akryl nawet 600 i potem odtłuść porządnie zmywaczem silikonowym i lakieruj, niektórzy odtłuszczają benzyną ekstrakcyjną ale to błąd bo jest tłusta i wnika w lakier a potem z czasem wyłazi

11. samspec13

Docenione treści:
    228
    Miasto:
    Grabów
    A co to szkodzi? Interesujące.

12. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    ja dodaje kapke i jesze nigdy ni zaszkodziło .. a przynajmniej zaoszczędzam zmywacz bo powierzchnia po szlifie na mokro jest czysta i odtłuszczona... przetarcie zmywaczem i szmatka antystatyczna to juz kolejny etap ;) ale przynajmniej po szlifowaniu nie ścieram 5 x powłoki zmywaczem... bo taka prawda ze el musi byc pod lakier czyściutki bez smug i zacieków ;) wiec polecam szlif na mokro z kapka płynu później chlapnij to woda i wtedy wystarczy ze raz przetrzesz zmywaczem ;)

może i w technologi nigdzie nie jest napisane o tym ale jest to myślę sprawdzony sposób który ułatwia życie ;)

13. garnuch

garnuch Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    zaoszczędzasz na zmywaczu mówisz??? a ile ten zmywacz kosztuje że aż takich oszczędności szukasz???
    ja kupuje po 13 zł za litr i wystarcza spokojnie na całe auto aby przygotować pod lakier.
    co do płynu i mydła to zacytuje tekst z czego to się produkuje
    ''Współcześnie coraz częściej produkuje się też mydła poprzez bezpośrednią reakcję zasad z kwasami tłuszczowymi otrzymanymi z rafinacji ropy naftowej.'' I chyba tego nie muszę tłumaczyć czym tak naprawdę '' odtłuszczasz'' powierzchnię. Gołym okiem tego nie widzisz jak wcierasz ten tłusty specyfik w zmatowaną powierzchnię która ma oczywiście mikro pory w które wnika mydło a po pewnym czasie lakier zaczyna odparzać i się łuszczyć. Mydło jest dobre do mycia aby zmiękczyć twardą wodę i stosujmy się do czego zostało stworzone a nie do przygotowywania powierzchni pod lakier. Następną rzeczą jest wycieranie antystatykiem przed lakierowaniem czego też NIGDY nie robię, gdyż szmatka ta jest jakby klejąca i wycieramy ją dopiero jak baza wyschnie aby usunąć napylenie a nie usuwać coś czego jeszcze przed lakierowaniem nie ma. Dobrze przygotować powierzchnię pod lakier:
    1.matujemy czystą wodą bez dodawania uszlachetniaczy (ja powoi przechodzę na suchą metodę bo jest szybsza i skuteczniejsza)
    2.wycieramy dokładnie mikrofibrą i wydmuchujemy sprężonym powietrzem z zakamarków to wiadomo
    3. odtłuszczamy zmywaczem zwykłą włókniną techniczną tzw ręczniki z rolki
    i po tych 3 etapach na 100 mamy czystą powierzchnię bez smug, ale wiem że nie jest tłusta i nic w niej nie ma czego bym nie chciał przed malowaniem

14. samspec13

Docenione treści:
    228
    Miasto:
    Grabów
    Poczytaj więc o zmywaczach a co do wody to kranówka jest też super czysta?

15. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    340
    Miasto:
    Pałac Kultury
    weź mnie nie rozwalaj, uśmiałem się aż się oplułem, pomalowałeś jedną warstwę a zapomniałeś o drugiej?
    no proszę cię, nie osłabiaj mnie, ja czytam te posty po prostu żeby poprawić sobie humor...
    jak można zapomnieć o drugiej warstwie? Widać, zresztą to napisałeś, ale trzeba najpierw rozeznać sprawę jak to się robi a dopiero brać się za robotę...
    Nie mogłeś olejną opierniczyć wałkiem? nie miał byś problemu, którego de-facto nie ma...
    Matowanie i jazda na połysk...
    Szkoda tylko że trzeba oklejać jeszcze raz...:D:D:D

16. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    hmmm kto by powiedział proste jak pie...nie... ale weź książkę z Kamasutry i spróbuj zrobić wszystkie poz... wtedy okazuje sie ze nie jest to takie proste.. a i rozwiązań do efektu końcowego :D:D:D jest bardzo dużo.. wiec ile metod ruchania tyle metod przygotowania.. jak komuś tak dobrze to nie namawia do takiej taktyki innych ? ja napisałem jak ja robie i jest ok ;) ty możesz nawet beczkę zmywacza zużyć i paletę ręczników .. ja i tak będę robił po swojemu . bla bla bla :D:p mam to sprawdzone fakt nie jst to książkowo może wykonane.. ale tak jak mówiłem mi sie tak dobrze pracuje ;)

17. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    e tam proste ... tylko nie wszystkie na raz

18. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto: