1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Akumulatory Varta - czy są warte zakupu i swojej ceny?

Dyskusja w 'Opinie o częściach, markach, producentach' rozpoczęta przez użytkownika Marek_Wolak, 16-04 14.

1. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    589
    Dlaczego nie EXIDE ???? :(:(:(:(:(
    Od 4 lat tylko te zakładam i jak do tej pory wszystko jest ok .
    Napisz coś więcej o tej firmie , co z nimi jest nie tak .

2. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Na tą chwilę to trudno powiedzieć, sześć lat temu istniał, jak chcesz to sprawdzę w osobówce jaka to marka. :)
    Nie mam jakichs danych dotyczących tematu, ale biorąc pod uwagę wielkość alternatora w renówkach FR1, to mam wrażenie że, w autobusach zużycie energii elektrycznej jest bardzo duże, a akumulator niewiele większy od akumulatora w ciężarówkach. Co za tym idzie, być może że są duże skoki, w zapotrzebowaniu na prąd i przez to akumulator dostaje po dolnej części pleców. Nie wiem, to tylko moje przypuszczenia...

Co do orginałów, to w mojej osobówce w orginale była Varta, padła po 4 latach, niby potwierdzałoby to informację że
    ale z drugiej strony to na liczniku było już 200000 tys., to może Varta na pierwszy montaż do Opla nie była taka zła (przynajmniej w 2006 roku :)), wrzuciłem wtedy do Vectry 2 letni akumulator który miałem przy agregacie w którejś chłodni, i chodzi do tej pory.
    Osobiście to uważam, że każda jedna część (czy to akumulator, czy to tarcza sprzęgłowa), idąca na "pierwszy montaż" w fabryce, jest wykonana przynajmniej o 2 klasy jakościowe lepiej niż to co sprzedaje ASO jako markowe części.

3. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 488
    Miasto:
    PZ
    zgadza się że zużycie pradu jest wielkie ale nasze solki mają po 3 alternatory każdy :) także wystarczy prądów

4. greghorn

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Arni, ja wiem, że ilość prądu produkowanego przez alternator musi być odpowiednia do do mocy odbiorników. albo jeden duży albo trzy mniejsze - rozwiazania sa różne. Ponieważ nie znam odpowiedzi odpowiedzi na pytanie dlaczego akumulator Varty w solarisie padł po trzech latach, to piszę jak ja to widzę, ale jednocześnie zaznaczam "być może". Ogólny trend w produkcji czegokolwiek jest taki, że najlepiej żeby po upływie gwarancji zakupiony sprzęt ma się rozsypać i albo naprawiasz dając zarobić producentowi, albo kupujesz nowe i producent również na tobie zarabia. Era ruskich lodówek działających po 25 latach od zakupu dawno już za nami. Teraz w biurach projektowych masz dwa pokoje; w jednym siedzi trzydziestu gości i projektuje produkty tak żeby wytrzymywały obciążenia eksploatacyjne, a w drugim siedzi 60 osób zastanawiając się co by tu zrobić żeby po upływie gwarancji daną rzecz trafił szlag. Powiedzmy sobie szczerze, przy tej technice którą mamy, stworzenie auta które bedzie niezawodne, nie zepsuje się przez 10 lat i zrobi 2 miliony kilometrów bez żadnych napraw nie jest wcale niemożliwe, co wiecej, taki samochód byłby niewiele droższy w produkcji, tylko zasadnicze pytanie brzmi: Komu sie to bedzie opłaciło?

5. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 488
    Miasto:
    PZ
    Pewnie :) interes musi się kręcić ;) tylko problem w tym że my mechanicy też musimy się poruszać tymi autami których żywotność jest z góry zaplanowana.

6. akit123

akit123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Myślę, że to co napisał greghorn to świata prawda, niestety obecnie producenci chcą tylko zarabiać i zarabiac.

7. DoktorBLN

DoktorBLN Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Miasto:
    Warszawa
    Owszem chcą zarabiać :) pamiętajmy , że część tych pieniędzy idzie na badania i kosztowne technologie :) rozwój niestety kosztuje :) ale jak rozłożycie kwotę aku na ilość km i dni jakie wytrzymał okaże się , że tani jest ten akumulator. Co do firm to pewnie wszystkie warte Sb ;)

8. Czizyz

Czizyz Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zakręcie
    Ja montuje klientom Centrę/Exide i nie mam reklamacji. Jak akumulator jest dobrze dobrany i w aucie nie ma problemów z ładowanie i lewym poborem prądu to średnio 5 lat wytrzymują.

9. woloos

woloos Początkujący

Docenione treści:
    3
    Ja bardzo czesto montowalem akumulatory firmy Perion ( Varta je wlasnie produkuje) i od 3 lat zadnej reklamacji na niego nie mialem , wiec z czystym sumieniem polecam.
    Badania i kosztowne technologie ? wierzysz w to ? chyba badania jak skrocic zywot takiego akumulatora, zeby wiecej sprzedac niestety.

10. bennek

bennek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    110
    A ja wiem że PERION to gówno.Montowany u mnie wytrzymał rok , później już się nie nadawał do niczego.Po wymianie na aku CENTRY już śmiga trzeci rok i nic się z nim nie dzieje...

11. woloos

woloos Początkujący

Docenione treści:
    3
    Powiem ci szczeze ze jestes w szoku .. ja na szczescie nigdy nie mialem problmów a sam uzytkuje go 2 rok ;)

12. greghorn

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Jak akumulator pada po roku użytkowania to znaczy że był wadliwy i tyle. Perion wytrzymał rok a Varta trzy... to świadczy tylko o tym że w pierwszym przypadku trafił się wadliwy egzemplarz a w drugim nie. Wcale nie oznacza to że dana firma jest do d.py a druga jest super. W takich tematach powinni się wypowiadać goście którzy mają duży "przemiał" akumulatorów.
    Jeśli cała wiedza o jakości akumulatorów sprowadza się do wymiany akumulatora we własnej osobówce to sory panowie, ale to bardzo marna wiedza.
    Pomimo że na tą chwilę mam "pod sobą" 11 aut to nie pokusiłbym się o opinie że coś jest szajsem. Nawet najlepszym zdarzają się potknięcia.
    Napisałem co prawda że:
    ale chodziło mi raczej nie o to że Centra to szajs, tylko o to że w przypadku reklamacji ciężko jest coś uzyskać, bo im bardziej "markowa" firma tym gorzej jest z reklamacjami. Uważają że robią taki super produkt, że nie ma prawa się popsuć.
    Ci tańsi natomiast, wiedzą że robią dziadostwo i przynajmniej nie wydziwiają na reklamacje.

13. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    391
    Miasto:
    Szczecin
    Akumulatory FIAAM the best.

14. Dawid11

Dawid11 Nowy

Docenione treści:
    0
    Adres strony:
    Polecam zdecydowanie akumulatory firmy Bosh, pamiętajcie, że lepiej zainwestować raz a porządnie i cieszyć się długotrwałą pracą akumulatora.

15. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    589
    Ale jest mały problem , bo ich jakość skończyła się jakieś 3 - 4 lata temu .
    W tej chwili akumulatory Bosch - a osiągnęły dno .

sulej013 lubi to.
  16. Rokers

Rokers Uczestnik

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Ostrołeka
    W e39 mam Vartę Black. Ma obecnie pełne 8 lat i nic jej nie dolega.
    Auto przeważnie jeździ po mieście. Ale minimum 7 km.

17. Wiktors82

Wiktors82 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Wszyscy na te Varty i Boshe narzekają, ale generalnie nawet jeśli jest alternatywa, to raczej droższa - a nawet jeśli nie droższa, to nie wiadomo co o niej myśleć. Więc wychodzi na to, ża najczęściej krytykowane, są też najcześciej brane, nie wiedzieć czemu.

18. 04MF

04MF Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam ja mam w Oplu Vectrze 1.6 b już 4 lata i nie narzekam odpukać jeszcze działa bez problemu.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. dlaczego akumulator po roku nie nadaje sie