1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

AUDI A2 1,4 PROBLEM Z EGR

Dyskusja w 'Układ wydechowy' rozpoczęta przez użytkownika PEPER, 25-06 16.

1. PEPER

PEPER Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    ŚLĄSK
    witam, mam taki problem: samochód jak w temacie, co ok 150-200 km wyrzuca błąd : Nieodpowiedni przepływ spalin w układzie EGR.
    1. zawór wymieniony na nowy OE
    2. przewody wyczyszczone , brak nagaru sadzy itp, drożne
    3. po skasowani błędu egr działa normalnie odczyt parametrów rzeczywistych i oczekiwanych pokrywa się, do czasu gdy wyrzuci błąd przepływu spalin - wtedy jakby odcinał sterownie EGR - wartości rzeczywiste - 0% brak reakcji, po skasowaniu błędu znowu funkcjonuje ok przez 150-200 km.

czy macie pomysły co może być przyczyną ??
    zastanawiałem się nad zaworem podgrzewania na separatorze odmy , ale nie bardzo wiem jak go sprawdzić:

Załączone pliki:

2. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    508
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    Przyczyna leży czasem w przepływce .

3. PEPER

PEPER Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    ŚLĄSK
    powiem szczerze że przepływkę pominąłem, silnik pracuje b.ładnie równo nie ma żadnych innych oznak jak wyrzucenie błędu i kontrolka Check - ale spróbuję w przyszłym tygodniu z tą przepływką dzięki za podpowiedź, zobaczymy....

4. Arnie67

Arnie67 Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Świdnica
    Nie powinno się brać za wymianę EGR przed dokładnym sprawdzeniem czujnika przy pedale sprzęgła, mianowicie czy każdorazowo w górnym położeniu działa gdyż to właśnie on głównie steruje zaworem. Mniej kłopotliwe i szybsze. Jasne?