1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Auto kompaktowe za 10-15 tysięcy zł

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika Kowix, 19-02 17.

?

Jeśli już miałby być to Mercedes, to który będzie najmniej awaryjny i najtańszy w eksploatacji?

1. W203 2000-2003

66,7%
  2. CLK W208

0 głos(ów)
    0,0%
  3. B klasa w starszej budzie

33,3%
  4. ML

0 głos(ów)
    0,0%
  1. Kowix

Kowix Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Cześć!

Myślę nad zmianą mojej wysłużonej Hondy Civic z 96 r. na coś nowszego, lepszego, wygodniejszego (choć nadal głównie dla dwóch osób). Dodam, że przez 2 lata wsadziłem w nią niestety na luzie 6-7 tysięcy, więc trochę szkoda sprzedawać, ale wydaje mi się, że teraz mam na stole z grubsza takie opcje:

a) auto z relatywnie wyższej półki z lat 00-05 (wstępnie myślałem o Mercedesie W203, CLK W208, ML może klasa B w starszej budzie - tylko obawiam się awaryjności, to już przecież nie W124, ew. Lexusy lub Volvo?)
    b) tańszy segment aut z lat 05-10 (Fiaty, Chevrolety, Skody, Citroeny?)
    c) opcje pośrednie z okolic 2005 r. czyli np. nowsza generacja Civic (choć ta "dziadkowa" buda odstręcza...) Mazda 3, Seaty, Ople, Kia Ceed, inne "japońce" i "azjaty")
    d) zostawienie Hondy do zajeżdżenia i dozbieranie większej kwoty co z ekonomicznego punktu widzenia jest najsensowniejsze

Na czym mi głównie zależy?
    - silnik przystosowany do gazu,
    - naprawdę niska awaryjność lub niedrogie części (domyślam się, że w aspekcie części nic porównywalnego do Hondy Civic V generacji raczej nie znajdę, zaś Mercedesy to w ogóle inna półka cenowa, pytanie jak bardzo ;))
    - segment raczej kompaktowy/miejski (B/C), choć preferowane 5 drzwi,
    - przyzwoite wyposażenie.

Co Państwo polecacie i dlaczego?

Ostatnio edytowano: 19-02 17
  2. Strawek

Strawek Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Oborniki Wlkp
    Ja bym odpuścił segment B, bo to puszka do miasta, nie opłaca się.
    Jak chcesz zostań przy Civicu ale auto ma swoje lata.
    Ja bym poszukał Seata Leona 1,8 lub 1,8T , Ford Focus 1 np. 2.0, jak Ci się uda to Opel Astra H 1,8 lub jak nie to generacja G, Honda Civic 1,6
    z wyższych segmentów to bym już wtedy poszedł przy 15-16k w Lexusa IS200 - tutaj nie ma sobie równych, brzmienie, napęd itd.. czysta Japonia :)

Kowix lubi to.
  3. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    Lubliniec
    Jak chcesz to kup sobie Corse z silnikiem isuzu. Mam taka dziadek mi sprzedał. Auto ma 24 lata awarie, rozrusznik, czujnik temp. To by bylo na tyle