1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Auto około 20tys. 3 modele (s40, civic, superb), opinie

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika mati247, 7-02 17.

1. mati247

mati247 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Witam.
    Chcę kupić auto i mam 3 konkretne propozycje. Volvo s40 2.0 diesel 2006r właśnie zrobiona dwumasa, cena 21tys. Skoda Superb 1.8 turbo 2003r cena 17tys. Honda Civic 1.8 benzyna 2006 cena 20tys. Auto dla studenta, 2tys km miesięcznie jazda mieszana (miasto+dojazd) raz w miesiącu trasa 600km. Co doradzicie? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Wady i zalety tych aut? Ważny jest komfort jazdy. Liczę na pomoc

2. maciekpp2

maciekpp2 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Międzylesie
    Mysle ze skoda jest bardzo dobrze zrobionym samochodem a silniki 1.8 sa dosc dobre i bardzo dynamiczne

3. leon 1.8t

leon 1.8t Uczestnik

Docenione treści:
    60
    Tez polecam skode tanie czesci i bez problemu dostępne

maciekpp2 lubi to.
  4. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    537
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Ja stawiam na Civic

5. Strawek

Strawek Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Oborniki Wlkp
    Osobiście odradzałbym Superba, czy student wie ile kosztuje np zestaw wahaczy Lemfordera do Passata, Superba albo A4? Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki, sprzęgło kompletne z dwumasa? Luk, Sachs?
    Volvo z kolei diesel wg mnie bezsensu bo też drogie utrzymanie.
    Zamiast superba szukałbym fajne wypasione Audi A3 2003 rok 1,8 (bez turbo) 125 KM + lpg, Civic może być, z większych może Mondeo? ale takie krowy zawsze wiążą się z dużym utrzymaniem.
    Można i Audi a8 D2 kupić tylko ciekawe potem kto to utrzyma zaleje itd..

Pomijam fakt że Superb jest gorszą "podróbą" Passata B5 więc wolałym Passata po lifcie ale tak jak mówie zawias, turbo, sprzegło i koszty się robią, już sam rozrząd na dzień dobry to 750 zł.

6. mati247

mati247 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Co do cen to mam ogólne pojęcie i z góry zakładam że przy 10-latku nie obejdzie się bez dodatkowych inwestycji, ale chcę uniknąć sytuacji gdy do auta za 20tys dokładam drugie tyle w naprawę.
    Aut jeszcze nie widziałem, ale są z zaufanego źródła. W Superb zawieszenie jest podobno zadbane. Volvo na bieżąco naprawiane. O Civic wiem najmniej , bo to świeża sprawa, ale jest mocno polecane.
    Chciałbym uniknąć audi i volkswagenów każdy 10latek ma sporo przejechane i ciężko znaleźć taki do którego nie trzeba by nie wiadomo ile dołożyć.
    Liczę że ktoś miał styczność z modelami z tytułu i podzieli się doświadczeniem co do kosztów utrzymania tych aut.

7. Strawek

Strawek Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Oborniki Wlkp
    Ok tylko że Superb bazuje na bebechach Passata B5 i Audi A4, jak Ci padnie turbo to już sa koszty, zawieszenie to samo. Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawę, a auto ma 14 lat, w taki Audi A3 np. 1,6 koszty są o co najmniej połowę tańsze, nie ma turbiny, prosty zawias, sprzęgło tez tańsze itd. Rób jak uważasz.
    Pytanie tylko czy faktycznie te auta są od znajomych, kogoś z rodziny czy wydaje Ci się że sa ok a sprzedaje ktoś obcy? Bo takie Superby to mają z 250 tys nalatane, kto wie w jakim stanie jednostka.

8. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    182
    Miasto:
    Olsztyn
    250 to miały po pierwszej korekcie :D

9. maciekpp2

maciekpp2 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Międzylesie

Bez przesady nie zawsze odrazu pada cala zawiecha a samochodow jest juz tyle ze wszystko jest z tych rocznikach w podobnej cenie wszystkie pala podobnie i teraz to kwestia gustu a tyle ile kolega jezdzi to te czesci beda na dlugo tylko jak kto dba tak ma :D

10. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    Lubliniec
    Civic

11. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    182
    Miasto:
    Olsztyn
    Jeśli jesteś pewny stanu technicznego, to Volvo. Silnik z Puga 2.0HDI , bardzo fajna jednostka. Na żadnego Vaga bym nie chciał nawet patrzeć...