1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Can analizator wersja 1c 2.0, upgrade do 1c 3.0 - problemy

Dyskusja w 'Modernsoft - oficjalne wsparcie techniczne' rozpoczęta przez użytkownika euroscan, 13-02 14.

1. euroscan

euroscan Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Legnica, Wrocław, Jelenia Góra
    posiadam can analizator, w wersji 1c 2.0 działał dość dobrze.
    upgradowałem do wersji 1c 3.0 i zaczeły się problemy.
    moduł czasami potrafi przez te 5 minut popracować, zmiana jakiegoś parametru powoduje to, że moduł wg mnie się zawiesza.
    ponizej moje testy, jako nadajnik używam moduł Arduino Uno z CAN shieldem, wysyłam ramki o ID 0x18DA40F1, cztery w paczce co 500 msek.
    i jak widać z video can analizator dość dobrze pracuje z tymi ramkami, tylko że do czasu.
    jako że pracuje z Fiatami to po użyciu klawisza Can Bus Pojazd z oznaczeniem FIAT, wszystko zamiera, nie ma komunikacji z modułem CAN analizator.
    Naturalnie linia statusowa pokazuje że wszystko jest w porządku.
    Na video widac że czasami can analizator potrafi jednak z tego wyjść i praca trwa.
    Czy ktos ma takie same lub podobne problemy ale z wersją 1c 3.0, czyli po upgradzie softwerowo-programowym.
    czy support juz działa dla tego produktu ?

Załączone pliki:

2. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    init-połączenie analizatora -nic nie da jego klikanie wielokrotnie
    reset - reset zblokowanego licznika -czasem trzeba odłączyć urządzenie i zrobić restart programu
    funkcja pojazd - nie dostępna -puki co
    typ ramki -auto wykrywanie -proszę nie dotykać
    tryb pracy - tu warto poczytać sobie o specyfikacji sieci can

normal -umożliwia słuchanie ,odbieranie, wysyłanie .
    nasłuch -nasłuchiwanie sieci gdzie co najmniej 2 sprawne działające węzły nadają i transmisja jest ważna (wpinamy sie w linie ... nasłuch nie będzie działał jak my wysyłamy dane i następnie klikamy nasłuch .. :/)
    pętla - program testowy wysyłanie danych w pętli bez wysyłania ich na zewnątrz tylko z buforu nadawczego do odbiorczego ->wywołujemy test ładując dane z okienka nadawczego w okno wysyłania ,wybieramy pętla i klikamy start ..przypominam dane nie są wysłane na magistrale .... ten program nie testuje nic poza urządzeniem .. może łatwiej -->nic poza procesorem ....
    użytkownicy pytający się o możliwość testu interfejsu .. muszą sobie kupić albo dwa can analizatory albo jakiś licznik

Zmiany parametrów danych nie wywołują błędów chyba że w trakcie nasłuchu urządzenia nie odpowiadają
    zmiany ustawień jak najbardziej będą powodowały stop pracy ....siłą rzeczy zmiana prędkości nadawania z 50 na 500 czy 100 czy zmiana trybu pracy w trakcie wysyłania na pętle spowoduje naliczanie błędu i zablokowanie szyny can.
    Z drugiego filmiku w trakcie przywrócenia poprawnej pracy-----licznik błędu zaczyna się cofać o jeden jest to poprawne zjawisko jedna poprawnie odebrana ramka jeden błąd mniej :)

Proszę zapoznać się ze specyfiką magistrali can

pozdrawiam
    Daniel