1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

ccrt 700 problem z wpisaniem kodu

Dyskusja w 'Car Audio' rozpoczęta przez użytkownika concor, 29-05 16.

1. concor

concor Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Stargard
    Witam
    Po odłączeniu akumulatora gdzieś zagubiłem kod i zanim odnalazłem w dokumentacji to wpisywałem błędne kody 7 razy.
    Obecnie po włączeniu radia wyświetla się komunikat SAFE, a po kliknięciu przycisku AS pojawia się komunikat RADIO SAFE.
    Nie wiem jak sobie poradzić żeby uruchomić radio, jeździłem trochę z komunikatem SAFE i również z komunikatem RADIO SAFE ale dalej nie mam możliwości wpisania kodu.
    Samochód trzymam pod blokiem i nie mam jak zostawić z włączoną stacyjka i włączonym radiem.
    Proszę o pomoc.

2. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 222
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Procedura wygląda tak. Włączasz zapłon , wciskasz AS i trzymając go włączasz radio, puszczasz po około 5 sek (sygnał bip). Powinna się pojawić możliwość wpisania kodu . Jeśli się nie pojawi to zostawiasz tak na kilka godzin, przy odrobinie szczęścia pokaże się po 20 min. Wpisujesz kod klawiaturą numeryczną telefonu i po 4 cyfrze pojawia się pod kodem napis OK , wtedy wciskasz gałkę głośności, ona działa jak Enter.
    Jeśli po wciśnięciu jej pojawi się znów SAFE to znaczy że kod był zły . Po 10 próbach czyszczenie pamięci eprom u elektronika;)

3. concor

concor Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Stargard
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Dziś zaprowadziłem moją "Zoskę" do warsztatu gdzie w zamkniętym garażu jest możliwość pozostawienia na noc włączonego zapłonu i włączonego radia w celu odbycia obowiązkowej przerwy, która może trwać nawet 10 godzin.
    Jednak mechanik się uparł, że wystarczy jak kluczyk w stacyjce będzie przekręcony na pierwszy poziom w którym kontrolki się nie świecą.
    Jutro jadę o godz. 08:00 i się przekonamy czy mechanik miał rację czy, ja i trzeba było włączyć zapłon ?
    Pół roku bez radia to już za wiele dla mnie - :)
    Pozdrawiam

4. concor

concor Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Stargard
    Niestety mechanik nie miał racji i pozostawienie na 12 godz. włączonego radia z przekręconym kluczykiem w stacyjce na pierwszy poziom nie przyniosło żadnego efektu.
    Dalej jest komunikat "Safe" i po kliknięciu na AS " Radio Safe".
    Koniecznie trzeba pozostawić na 10 godz. z włączonym radiem i przekręconym kluczykiem w stacyjce na drugi poziom w którym zapalą się kontrolki.

5. kubowski

kubowski Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Białystok
    ehhh panowie
    stacyjka musi być włączona do momentu w którym załącza się radio więc wystarczy pozycja 1
    SAFE 7 oznacza siedem błędnych prób na 10 możliwych więc jeszcze 3
    Kolego concor, a pytanie podstawowe do ciebie - czy radio prawidłowo reaguje na przekręcenie stacyjki ?? (to znaczy wyłącza się z chwilą wyjęcia klucza ze stacyjki i załącza się w chwili przekręcenia do kontrolek ) ???

6. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    356
    Miasto:
    Gdzieś niedaleko
    Sorry, że się wpiernicze, ale na ktoś wsadzik gdzie nie będzie trzeba kodu? Bo ma trafić do mnie taki wynalazek na dniach... No i czy ktoś wie jaką tam pamiątkę szukać?

7. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 222
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    M28C64 odczyt wellonem lub vp

MTM lubi to.
  8. concor

concor Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Stargard
    Kolego Kubowski - Tak radyjko reaguje prawidłowo, włącza się po przekręceniu stacyjki na I poziom i wyłącza się po wyłączeniu stacyjki.

9. kubowski

kubowski Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Białystok
    wiec widzi prawidłowo kiedy kluczyk jest przekręcony zaś plus po stacyjce w pozycji II i I dla radia jest nie zmienny
    dlatego info o tym iż musi być przekręcony do kontrolek wkładamy między bajki
    Ratuje cię albo dobry elektronik z programatorem i reset licznika błędów
    albo większa doza cierpliwości w czekaniu na przekręconej stacyjce