1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

CHEMIA I OLEJE LIQUE MOLY

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika GRZES5722, 24-11 12.

1. GRZES5722

GRZES5722 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    JEDLINA
    WITAM
    MAM PYTANIE NA TEMAT STOSOWANIA OLEJU I CHEMII NIEMIECKIEJ LIQUI MOLY
    CZY JEST TA CHEMIA CZEGOŚ WARTA MAM PYTANIA DO TYCH CO JĄ STOSOWALI ,ALBO DO TYCH CO SŁYSZELI O TYCH ŚRODKACH CZY OLEJACH

POZDRAWIAM

2. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Radom
    Nie krzycz.
    Liqui jest to najwyższa półka , polecam.

3. camionero

camionero Początkujący

Docenione treści:
    3
    potwierdzam,oleju nie stosuje ale płukanki silnika przy wymianie oleju i płukanki układów paliwowych diesla..jak dla mnie rewelacja..

4. dkamyk

dkamyk Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CHICAGO
    Panowie a macie jakieś ceny tych produktów??

5. camionero

camionero Początkujący

Docenione treści:
    3
    kolego jest tego w brud na alledrogo...

6. hammer1984

hammer1984 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Uniejów
    Tesli chcesz mogę ci podać ceny wszystkich dodatków i olejów z moliego jakie cie interesują. Osobiście je stosuje do swoich aut i wybranych klientów :) i szczerze mogę polecić.

7. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

No z ta wysoka polka bym sie nie rozpedzal tak;) Ale kazdy ma swoje zdania. I czy to nie przypadkiem amerykanski produkt?:rolleyes:

Oleje sa ok, ale nie zadna wysoka polka, porownywalne do castrola czy shell. A preparaty to sobie jak kazde inne mozna wsadzic;)

Mowie to z doswiadczenia klientow milosnikow tej firmy bo mam kilku co kaza lac tylko to i regularnie robic im ''fuel system purge'' i tego typu zabiegi. Niestety ani te srodki nic nie zmieniaja procz zawartosci kieszeni ani olej nie wplywa jakos zbawiennie na stan silnika.

Oleje godne polecenia bo w zimnym sie gluty nie robia to fakt, reszte do oceny pozostawiam tym co ich uzywaja.;)

8. hammer1984

hammer1984 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Uniejów
    No to tak. Liqui Moly jest to prawie najwyższa półka. I nie ma co porównywać z shellem czy castrolem. Jest to marka niemiecka, produkcja jest tylko w dwóch firmowych rozlewniach w niemczech. Jest w 100 procentach pewny ze jest oryginalny, nie ma podróbek tego oleju. Tak jak np shella czy castrola ciezko jest kupic oryginalnego... Sprzedaje i leje u siebie w warsztacie tylko shella i moliego czasami motula reszta dla mnie to straszne badziewie.
    Srodki te duzo zmieniaja. Moze nie wszystkie ale np płukanka silnika jest super szczegulnie do aut w których przecholowano z interwałem wymiany oleju

9. PogotowieSamochodoweUK

Ciekawe doswiadczenia z ta firma masz;) A najciekawsze ze twierdzisz iz nie ma podrubek. Chyba o ebay nie slyszales:D
    Wytlumacz dlaczego twierdzisz iz to wysoka polka? A pozniej ja ci wytlumacze dlaczego uwzam ze to przecietniak ;)

10. hammer1984

hammer1984 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Uniejów
    Na ebayu tez kolego nie ma podróbek przynajmniej na razie nie widziałem. Tego oleju nie opłaca im sie podrabiac. Bo jest to mało znana i mało promowana marka i mało jej sie sprzedaje.
    Na pewno wyższa niż castrol czy shell choc to sa potęgi.
    Prowadze od kilku lat mały warsztat i z mojego doswiadczenia powiem ci ze to naprawde dobre oleje.
    Często szykuje auta handlarzom na sprzedanie. Wymiany uszczelek itp. I juz kilka misek, pokryw zaworów wyciagałem z aut które od nowosci jezdziły tylko na molym. I w nich jest naprawdę czysto bez nagary błota itp.

11. PogotowieSamochodoweUK

Nie wiem ile uzywasz ebay, ale ja ponad 100 zamowien miesieznie robie, a LM jest podrabiany w londynie przez naszych rodakow i dobrze im idzie na ebay;) Leja najtanszy olej z B&Q(castorama) marki millers oils za okolo 8.99 za 5L w butle biale LM.

W uk LM jest bardzo reklamowany, nawet warsztaty dostaja oferty i niestety ale rezygnuja z nich a prym wiedzie tu mobil i motul.

Motul i Liqui Molly maja dobre wlasciwosci czyszczace z tad znikome nagary i osady na miskach i deklach czy w turbinach.
    Za to maja bardzo znikome wlasciwosci doszczelniajace (co logiczne skoro dobrze myja) i lubia znikac w autach ktore do tej pory nie braly oleju.

W zimie nie ma znimi problemow. Niestety LM zatarl 3 silniki ktore byly bardzo mocno wykrecone (ponad 100km z jednego litra) i eksploatowane odpowiednio do posiadanej mocy. Motul, Mobil czy Fuchs jeszcze mnie nie zaskoczyly w taki sposob a jezdze na Motulu np od lat 3 1.9TDI wykreconym na ponad 250km i lekkiego zycia w sezonie to on nie ma :D. Kolega ktoremu robilem identyczny co do ''joty'' projekt jak moj zajechal swojego tdi wlasnie na LM, zatarly sie panewki.

Natomiast klienci ktorym go leje bo kochaja ta firme niby problemow nie maja, ale to auta uzytkowane na spokojnie.

Dodatkowo jak wyzej mowilem czesc z tych fanatykow firmy (tak jak ja fanatykiem motula od dawna jestem, choc ostatnio ich zdradzilem z mobilem, ale juz sie poprawilem) lubi czyszczenie wtryskow ''purge'', mycie silnika plukanka miedzy wymianami, mycie ukladu chlodzenia przy wymianie plynu.... I ja nie zauwazylem zeby jaki kolwiek z tych srodkow zadzialal tak by po zabiegu zgodnym z opisem producenta srodka co klwiek sie zmienilo. Fakt mikroskopwm nie badalem ale jak np wtryski usyfione laly i dymilo tak nic sie nie zmienilo po tym ''purge''.

Co do plukanki silnika, to wlej zwykly olej zapusc silnik na 90 nimut zlej i wlej nowy ponownie i zobaczysz ze przemyje on tak jak ta plukanka z LM:D

Jeden wielki kit z tymi srodkami. Ale olej LM jest dobry lecz nie najwyzszych lotow, do silnikow ktore lubia zagotowac olej nigdy juz go nie wleje, a chcialem go kiedys lac do siebie.

12. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Radom
    U nas jest inaczej i jest to olej wysokiej klasy.
    Tak samo jak chemia mają dwie linie , jedna amator druga profi.

13. PogotowieSamochodoweUK

Nie widze roznicy polska niemce czy uk, produkty sa te same i stoja na tej samej polce;) A czysciki ''purge'' to takie do automatu od nich bralem ktorych w sklepie nie kupisz wiec to wlasnie ta ''profi'' linia:D
    Nie oszukujmy sie dodatki paliwowe i czysciki nie dzialaja, a przynajmniej nie ma dowodow na ich dzialanie poprawe funkcjonowania jednostki spalinowej.

14. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Radom
    A jednak działają i mam to przetestowane na dwóch silnikach.
    Primera P12 2,0 benzyna klepały zawory wlałem wyciszacz i jest cicho.
    Rover 75 silnik bmw 2,0 diesel pracował nie równo na wolnych zalałem do czyszczenia i jest ok.
    Pisz mi w Polskim języku :D a nie slangiem.
    http://www.liqui-moly.pl/features/katalog.html?page=shop.browse&category_id=6
    Masz tam linie pro-line i ta jest dobra bo używam .

15. PogotowieSamochodoweUK

Wyciszacze dzialaja, ale szkodza jak wiadomo :)
    Czysciki pomagaja profilaktycznie i mogles trafic w moment kiedy jeszcze zadzialaly.
    Ja zauwazylem ze ci moi klienci co LM kochaja mimo stosowania tych srodkow latami nie doznali zadnego cudu.

16. michal8241

michal8241 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    GLIWICE
    witam wszystkich, oczywiscie każdy ma swoje zdanie na dany olej- ja mam takie pytanko jak ktos ma namiar na dystrybutora produktów LIQUI MOLY to prosze podać możę byc meilowo lub na forum z góry dziękuję

17. GRZES5722

GRZES5722 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    JEDLINA
    WITAM WEJDZ SOBIE NA GŁÓWNA STRONE LIQUI MOLY TAM MASZ SIECI DYSTRYBUCJI KLIKASZ JEST MAPKA WYBIERASZ WOJEWÓDZTWO I DANEGO PRZEDSAWICIELA JEST KONTAKT TELEFONICZNY OPIEKUNA DANEGO REGIONU

18. michal8241

michal8241 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    GLIWICE
    wielkie dzięki

19. voodo

voodo Uczestnik

Docenione treści:
    77
    Podepnę się pod temat chociaż niekoniecznie chodzi mi o produkty tej firmy.
    Chciałbym zapytać się Was mechaników czego używacie do płukania zaolejonego układu chłodzenia. Wiem, że są dostępne specjalne środki ale może sprawdzi się jakaś inna chemia dostępna od ręki?

20. Jarzi

Jarzi Uczestnik

Docenione treści:
    125
    Miasto:
    Kaczory
    Tableta do zmywary :D

voodo lubi to.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. olej liqui moly opinie

,
  2. liqui moly opinie