1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Citroen saxo 1,1 ix belka podniosła podłoge w bagażniku, odeszlu boki korozja

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika male8, 21-12 14.

1. male8

male8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Witam. Belka podniosła i wykrzywiła na ok 5 cm podłogę bagażnika, korozja na łączeniu podłogi z bocznymi ścianami . Konsekwencją tego jest to że boki poszły w kierunku kół [​IMG] i ocierają o gumy .Bylem u blacharza pooglądał i powiedział że naprawa przewyższa wartość samochodu i że może go kupić za 600 zł [​IMG] Więc na lawetę i do domu Szkoda samochodu kupiłem go od pierwszego właściciela ma przebieg 80 tys prawdziwy 2000r blacha w dobrym stanie , podłoga bagażnika spoko tylko to połączenie z bokami poszło .Mam zamiar sam się za to zabrać wyprostować podłogę ,boki połączyć na kątownikach z blachy ok 10cm i wzmocnić . Co o tym myślicie ? czy ktoś robił już coś takiego? Nie dajmy się zwariować wiem że za robociznę się płaci ale można wiele prac samemu wykonać i cytrynka uratowana [​IMG] tak pięknie jeździła

2. leon 1.8t

leon 1.8t Uczestnik

Docenione treści:
    61
    migomat blacha i troche pojecia i zrobisz:)

3. Piotr123456

Piotr123456 Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Kup cały piec 1,6 16 V z osprzętem wpakuj do środka . Trochę problem bo pewnie nie masz wspomagania ale i tak będzie frajda na maksa .

4. tomi4m10

tomi4m10 Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Trojmiasto
    wiele 106 i saxo po 1996 ma ten sam problem w tym samym miejscu, tam blachy laczone byly w jakis dziwny sposob - na zgrzew i to chyba zniszczylo ocynk, do tego rdzewieje komora silnika i profile z przodu pod autem, reszta ocynk bez zarzutu.

nie jestem blacharzem, ale mi wyciagneli auto, wspawali blache i zabezpieczyli.

5. male8

male8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
  6. thekip

thekip Uczestnik

Docenione treści:
    11
    PODLOGE MASZ CAŁĄ TYLKO NADKOLE ZJADLO JAK MASZ TROCHE POJECIA O SPAWANIU MIGIEM TO DASZ RADE JAKOS TO UMECZYC SAMOCHÓD PODNIES ZEBY KOLA BYLY W POWIETRZU WTEDY BEDZIESZ MIAL LATWIEJ PODLOGE UMIESCIC NA STARYCH SLADACH

7. male8

male8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
  8. SajmonMB

SajmonMB Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miałem podobny przypadek w zasadzie identyczny jest to bolączka Saxo. Zdemontowałem belkę, podłogę bagażnika pociągałem w dół, aby wróciła do swojego odpowiedniego kształtu pospawałem następnie wygiąłem z blachy dwie ,,kantówki,, tak aby dobrze przylegały i je przyspawałem jako wzmocnienie, wszystko uszczelniłem masą, na to poszedł baranek i baza, bezbarwny bagażnik wygląda ok jak by nic nie było robione, auto po pół roku nic nie dzieje się z podłogą od spodu jeszcze pospawałem gdzie trzeba zakonserwowałem i cytryna dalej lata:) Jest to robota czasochłonna ale nie należy do trudnych jedynie chęci i sprzęt w postaci migomata potrzebny:)

9. blaskovitz

blaskovitz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    warszawa
    Cześć Panowie - niestety z przykrością stwierdzam że właśnie mam ten sam problem po powrocie z mazur tylko ze nie jestem pewny czy nie mam bardziej wygiętej podłogi :( , Panowie uprzejmie proszę o kontakt forumowiczów ktorzy uporali się już z tą usterką bo widzę że wątek zgłoszony i rozwinięty lecz nie wiem jaki finał Waszych historii , nadmienie że uwielbiam moja cytrynkę saxofona 1,1 1998r , ma tylko 134600 przebiegu i jest po bracie i to chyba jedyne co sie spier....iło, zgłaszał mi to w maju że skorodowane tylne nadkola są do roboty bo tam jakieś mocowania belki sa skorodowane od spodu i to ktoregos dnia mnie zaskoczy , po otwarciu bagaznika organoleptycznie stwierdzilem ze przesadza bo nie widze niczego ( podloga byla prosta ) a korozja na nadkola wydawala mi sie niestety naturalna w tym modelu ) martwilo mnie jednak przejezdzanie przez torowiska i krawezniki bo stukal i myslalem ze jest po prostu "sztywny" i no niestety zawieszenie tylne ma do d..py i tyle , a tu wracam z mazur i brat pyta czy go obnizalem (?!) otwieram bagaznik a tam w/w - wiem ze to moja wina zaniedbania ale nie znam sie kompletnie na tych sprawach i przyznam ze jestem totalnym laikiem , wczesniej w maju magik chcial od brata jak od kolegi z postu wyzej 600 za robote , teraz boje sie ze to bedzie kosmos , mam kumpla z migomatem ktory robi z blachy wentylacje wiec mozemy cuda robic niestety nie znam sie na tym ani ja ani kumpel a to nie rower tylko samochod :( tu potrzebny chyba nie kanal tylko podnosnik i wiedza fachowa jak sie za to zabrac - ktos moze polecic blacharza solidnego lecz nie fantaste ? WWa i okolice - pozdrawiam serdecznie i sorry za elaborat ale jestem zalamany :( RATUNKU !

10. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    Powariowali czy co ? kupa roboty a ty chcesz za 100 zrobić pooglądaj sobie na discovery jak reaktywują samochody

11. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 432
    Miasto:
    PZ
    Dusigrosza auto nikt nie ruszy

12. blaskovitz

blaskovitz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    warszawa
    lubie DM i never let me down again ale liczylem raczej na praktyczne wskazowki i odpowiedz kolegi ktory mial problem a nie infantylne spamy i banalne komentarze ignorantow ktore moga wsadzic sobie w d..pe - szukam solucji a nie oszczednosci i znalazlem i juz i warsztat i osobe ktora sie tym zajmie wiec darujcie sobie wrzucania burakow - Tak - jesli sie da to nie za 100pln ale i 500 bedzie idealnie ale trzeba troche pogrzebac i PO TO JEST FORUM wiec darujcie sobie bzdety

13. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    To forum mechaników a to nie tylko kwestia połatania ale ustawienie geometrii belki chyba ze chcesz mieć 4 ślad , wbrew pozorom nie jest to proste jak ma być dobrze i przede wszystkim bezpiecznie zrobione .

14. blaskovitz

blaskovitz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    warszawa
    nie mam 15 lat i mam discovery - ok , ale dziekuje Marek S za ostatnia odpowiedz bo brzmi odpowiedzialnie , dodam ze znalazlem juz warsztat i mam nadzieje ze chlopaki poradza - wiem co to "po kosztach" i wiem co to "koszty" jak rowniez "doceniam" i place ;) ale jesli nie dzwigna to odezwe sie na priv - pozdrawiam serdecznie

15. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    do kogo ? ja nie jestem blacharzem ale mam pojecie o tym jak się to robi , a przypilnuj żeby wycieli do zdrowego bo napackać wielu może . To wszystko się da tylko nie zawsze najtaniej.

16. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Ludzie to ja nie wiem, jakieś te obiektywy małe mają! kurdę! Nic a nic nie widać.
    Z tymi dziurami to nie jest tak fajnie jak większość myśli. Na oko nic nie widać a jak zaczniesz ciąć to leci i leci i końca nie ma.

17. Marek_S

Docenione treści:
    1 740
    Miasto:
    Sląsk
    Jak jestes blacharzem to wiesz że wystarczy zdrowa podstawa pod reczny a reszte sie dorobi ...:p:D:D:D:D:D

18. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Po co dorabiać jak można dociąć pod nogami trochu? Barnej i Fred mieli betonowe koła i z heblami problemów nie było. Trza mieć twarde pięty i tyle :)

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. saxo skorodowana podloga

,
  2. saxo korodujaca podloga