1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Clio ii 1.9d przerobka z pompy lukas epic na mechaniczna lukas dpc

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika robson8008, 5-03 12.

1. robson8008

robson8008 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PCT
    Witam ponownie kolegów.W pierwszym opisie mojej reni postanowilem wymienic pompe lukas epic na mechaniczna lukasa.Otóz zakupiłem pompe lukas dpc po zamontowaniu i ustawieniu rozrządu podałem plus na zawór start stop i auto odpaliło . natomiast z tyłu auta pokazał sie niebieski dym ,przestawilem zapłon i jest lepiej ale teraz swieci sie usterka elektryczna i troche kopci czarnym dymem przy przegazuwce .pytanie moje czy ma ktos schemat z opisem duzej okrągłej wtyczki w lukas epic i jak zlikwidowac to dymienie

dodam ze chce podłaczyc korektor wyprzedzenia wtrysku do tej okrągłej wtyczki moze zniknie to dymienie po nacisnieciu pedału przyspieszenia

2. richi9

richi9 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Kraków
    Czarny dym paliwo niebieski olej...
    Nie wiem jak w edc je ustawiany kąt wtrysku elektronicznie czy cisnieniem wewnętrznym pompy...
    łatwiej bedzie jak pokażesz te pompe. Silnik doładowany czy wolno ssący.
    Trzeba było wcześniej pisac to bym Ci dał cynk na w pełni mechaniczna pompę tam jest łatwiej...

3. robson8008

robson8008 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PCT
    kąt wtrysku regulowany jest na kole i dodatkowo ma jeszcze korektor wyprzedzenia wtrysku dwa piny jeden plus za stacyjka a drugi korektor wyprzedzania wtrysku tylko gdzie to wpiac

4. Wojttek

Wojttek Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam.
    Mam ten sam problem. Przełożyłem pompe LUCAS EPIC na zwykłą mechaniczną również LUCASA. Ustawiony zapłon, autko odpaliło. Niestety silnik "twardo" pracuje, ponieważ w tej pompie nie jest podłączony zawór do korekcji kąta wtrysku.

Czy koledze udało się opanować tą pompę? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi jak podłączyć korektę kąta wtrysku do tej pompy, albo jak ją ustawić, żeby silnik ciszej pracował.

Pozdrawiam

5. richi9

richi9 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Kraków
    pezuwasz pompe do przodu na max , a potem powoli do tyłu aż zacznie miekko pracować...

6. robson8008

robson8008 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PCT
    witam ponownie kolegów na forum.po dłuzszej obserwacji pompy lukas stwierdziłem ze pompa była nieszczelna a ponieważ miała gwarancje to oddałem. I zaczynamy od nowa.zakupiłem tym razem pompę boscha koszt;200zł.gosc w warsztacie uparł sie ze musze wymienic cały układ wtryskowy wraz z wtryskami wiec sie wkur............ i zabrałem auto od barana.Włozyłem pompe ustawiłem rozrząd kąt wtrysku pozycja srodkowa i próba .Auto odpala lecz wchodzi na wysokie obroty brak reakcji na dzwignie przyspieszenia ok wniosek;zbyt wysokie cisnienie na wtryski z pompy .potrzebny klucz 13 i płaski wkrętak i regulacja dawki paliwa wystarczyłocofnąc srube o pół obrotu auto zaczeło ładnie pracowac,ustawiłem kąt wtrysku na słuch .Pierwsza jazda na drodze auto jest mułowate wiec luzuje nakretke kluczem13 iwkretakiem wkrecam srube o 1/8 obrotu autko zaczyna miec normalne przyspieszenie.ogólne wnioski koszt takiej przeróbki to koszt pompy w moim przypadku 200 zł i linka 0k40 zł nie licząc własnego czasu,i problem z głowy. Autem zrobiłem ok 3,5tys km i wreszcie wiem ze mam problem z głowy.A to ze ktos mówił jak pompa bosch to i wtryski muszą byc bosch to bzdury.

U mnie pompa jest boscha a wtryski lucasa i autko cyka jak zegarek.

samuraj2001 i arni_poznań lubią to.
  7. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    712
    Miasto:
    PZ
    i to mi się podoba na pewno komuś się przyda ta wiedza :)

8. samuraj2001

samuraj2001 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Świetokrzyskie
    Witam;) jestem tutaj nowy i chciał bym odnowić temat a mianowicie mam problem z pompa epica próbowałem już z podkładaniem podkładki ale nic mi to nie pomogło. Chce teraz zamienić pompę na zwykła na linkę tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Od czego morzę pasować taka pompa??? jaka pompę wybrać??i jak ja zmienić?? Prosze o pomoc bo samochód już miesiąc stoi w garażu. Mój nr tel 504696059 Z góry dziękuje;)

9. tmks2

tmks2 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Panowie co jest potrzebne by wywalić EPIC i dać bosch?

10. robson8008

robson8008 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PCT
    pompa Boscha i linka do pedału przyspieszenia

11. tmks2

tmks2 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Czy to jest jakiś dedykowany nr pompy Bosch, czy każdy od renault 1.9d?? i jak wygląda sprawa z linką, od czego mam kupić, z góry dzięki za info.

PS. Trzeba jakoś sterownik programować, wybacz nie siedzę w tej marce :(

.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. lucas epic przeróbka

,
  2. zmiana pompy lucas na bosch RENAULT

,
  3. nowa pompa wtryskowa mechaniczna

,
  4. renault 1.9d pompa lucas,
  5. pompa paliwa renault kangoo 1.9d,
  6. pompa paliwa reno 1.9d schemat,