1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Demontaż koła pasowego opel omega b 2.0 v8

Dyskusja w 'Pozostałe' rozpoczęta przez użytkownika pokus123, 10-01 17.

1. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 185
    Miasto:
    Wysoka
    Wszyscy się zafiksowali na tę nieszczęsną śrubę która klucze dynamometryczne psuje... :p

2. pokus123

pokus123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wałcz
    Operacja udana ale cały dzień zmarnowałem, a co tego klucza ustawiłem pomiar siły na maksymalną mierzoną grubość śruby (teraz nie pamiętam wartości), klucz ani razu nie zrobił "pstryk" więc nie powinien się złamać języczek blokady grzechotki :) Na szczęście druga zapadka jest cała wiec dorobię nową i klucz będzie prawie jak nowy ;p

3. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    156
    Miasto:
    Lubliniec
    wał korbowy przeżył

4. pokus123

pokus123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wałcz
    Chyba przeżył, dzisiaj długo nad autem nie popracowałem zimno i do tego wiatr dmuchał Powiedzcie mi panowie warto stosować preparat "uszczelka w płynie"? Jeśli tak to co polecacie? Na alledrogo uszczelka pod michę olejową kosztuje koło stówki;/ Da się wygiąć miskę tak żeby smok nie dał rady ciągnąć oleju? Byłem przekonany że siadła mi pompa ale po oględzinach pompy (zero rys, zaworek pracuje płynie i zamyka) nie jestem już tego pewny za to miska ma odciśnięte kółko identyczne jak smok. Miska dała się wyprostować. Jutro sprawdzę jakie da ciśnienie stara pompa. Nie opłaca mi się ładować nowych części do samochodu wartego 1500zł

5. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    714
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Oring smoka załóż nowy.

pokus123 lubi to.
  6. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    156
    Miasto:
    Lubliniec
    A napusc pod maske propan butan i podpal, jest szansa, ze samo sie odkreci

7. Mateusz_Forsz

Mateusz_Forsz Początkujący

Docenione treści:
    1
    masz opalarkę ? to grzej opalarką śrubę :) jak tak zdejmowałem bębny hamulcowe w ciągniku które ostani raz był zdejmowane w latach 80 :) grzałem z 20min patem dwa młotki po pukane i zeszło a na zimno ni hu hu ...

lub nasadka + szytywny klucz do tego rura 1m i dobry młotek i walisz młotkiem w rure ... robiłem tak w szkole jak nakrętka od skrzyni biegów nie chciała pucić :) pnełmat niby na wyposażeniu warsztatów był ale sprężarka jedno tłokowa 25l xD

Ostatnio edytowano: 15-01 17
    pokus123 lubi to.
  8. brzozaayz

brzozaayz Uczestnik

Docenione treści:
    85
    Rainz jest dobry zamiast uszczelki.

Przepraszam pisze się Reinz.

pokus123 lubi to.
  9. pokus123

pokus123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wałcz
    Dzięki wielkie za pomoc. <piwo> Dawno tu nie zaglądałem (z powodu trolowatych odpowiedzi), wiec teraz postanowiłem napisać podsumowanie całej naprawy. Po odkręceniu zaczarowanej śruby mogłem poszukać przyczyny braku smarowania. Przed rozbiórką byłem przekonany że padła pompa olejowa, ale na szczęście jednak to nie była ona. Brak smarowania spowodowała nadmiernie wgnieciona miska olejowa która zwyczajnie zatykała ssaka W tym silniku smok odstaje około 1cm od prostej miski (przynajmniej tak jest u mnie po prostowaniu). Obawiałem się że przez słabe smarowanie mogły uszkodzić się panewki ale wał obracał się normalnie tzn. nie ciężko i nie za lekko. Teraz gdy tylko rozrusznik lekko ruszy silnik kontrolka Aladyna natychmiast gaśnie co świadczy że moja diagnoza pompy była celna a gdy wyłączę silnik kontrolka nie włącza się przez parę sekund czyli panewki też są jeszcze w dobrej kondycji jak na swoje lata ^^ A co do mas uszczelniających, mieszkam nie daleko Wałcza w zachodniopomorskim. Wyobraźcie sobie że w żadnym sklepie który prowadzi sprzedaż części samochodowych rolniczych, nikt nie słyszał o masach uszczelniających "victor reinz reinzosil" czy "erling dirko" za to badziewnych czerwonych silikonów było w brud. :/ Pewnie są tu zwolennicy stosowania takich preparatów ale mnie nikt do ich stosowania nie namówi. Za mało lata nie chciało mi się dorabiać papierowych uszczelek czy tez kupić więc kleiłem motocykle na te badziewie, zawsze wszystkie łączenia dokładnie czyściłem przemywałem rozpuszczalnikiem czekałem 2 dni żeby silikon uzyskał swoją pełną twardość a i tak zaraz po przejechaniu 50km pojawiały się wycieki tak że unikam tego szajsu szerokim łukiem. Temat można zamknąć p modzie :)

10. brzozaayz

brzozaayz Uczestnik

Docenione treści:
    85
    Jak kupisz dobry silikon samochodowy do +300 i dobrze wszystko wyczyścisz to nie ma prawa nic cieknąć no chyba że ma przedmuchy jak lokomotywa używałem tego 20lat temu bo nie było nic innego.

11. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    229
    Miasto:
    Olsztyn
    nic tak nie bije w oczy jak czerwony silikon, nie cierpię go :D

12. brzozaayz

brzozaayz Uczestnik

Docenione treści:
    85
    No to najpewniejsze połączenie klej do szyb i gniotsa nie łamiotsa miskę oleju możesz poskładać bez śrubek i gwarantuje że nie odpadnie trzeba dobrze w coś przypier...ć żeby puściła.

13. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    298
    Miasto:
    europolonia
    Akurat wiem gdzie Wałcz i swego czasu u Bulera na wyspie gorzałę waliłem . Waldek nie mekał i dobrze płacił. Potem miał zajazd koło Piły.

14. brzozaayz

brzozaayz Uczestnik

Docenione treści:
    85
    W Wałczu to ja na poligonie byłem napierda..łem z rakiet ziemia powietrze.Dużo samolotów wtedy było i czołgów niezapomniane chwile.