1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Dobre radio CB - jakie funkcje?

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 11-01 11.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    339
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Jakie funkcje powinno posiadać radio CB do użytku w samochodzie? Jakieś specjalne pasma, korektor szumów, filtry? Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem bo ja szczerze mówiąc jestem do tyłu w tym temacie.

2. misiek032

misiek032 Nowy

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Chociw/Łódź/Bełchatów
    Polecam radyjko Uniden Pro 510XL, wysoka jakość, świetny filtr, no i bez zbędnych funkcji i przełączników co odwdzięcza się niezawodnością i prostotą obsługi.. no i oczywiście super cena jak na tę półkę..
    Pozdrawiam

3. Jawa151

Jawa151 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Witam też polecam Unidena, ma płytę Presidenta.Mam 510XL i nie narzekam jednak teraz kupił bym 520.Kiedyś miałem alana 199 i niezadowolony byłem choć nowe radio było gorsze ma filtry dużo zakłóceń jest, ale pamiętaj nie oszczędzaj na antenie jak lubisz pogadać dłużej w czasie jazdy.Pozdrawiam

4. Panterka2008

Panterka2008 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam miałem przyjemność jeździć z unidem radyjko niczego sobie ale teraz używam Johnego 3 i jest kolosalna różnica . Jeśli chodzi o antenę to niedawno kupiłem sobie antenę CR11 firmy diamond i mogę powiedzieć że lepszej anteny nie ma . niestety jest droga

5. R2D2

R2D2 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Ja mam Unidena 520 jest godny polecenia w tej cenie antena Wilson rewelacja nie jest ale w zupełności wystarcza,testowana do 180 nie spada.

6. marek.prv

marek.prv Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Witam! Kilka lat temu zainwestowałem w Presidenta Jonny II w zestawie z anteną Missisipi - koszt "wrócił" się w ciągu góra 2 miesięcy.... :) Używam codziennie w osobówce (robię 150-250 km) i dla mnie rewelacyjne. Drogi w zakupie, ale efekt powyżej oczekiwanego.

7. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Powiem tak, mosisz sie okreslic co ci potrzeba dokladnie, na miasto, na trase, na miskow, zeby nie szumialo, nie masz wymagan, masz wymagania....

Jesli chodzi o Ubota czyli unidena to wcale nie jest to szal jak przedmowcy twierdza, a bynajmniej nie jest to szal po odsluchaniu np yosana czy jakiegos prostego maxona za polowe mniej kasy. Do tego Ubot jest nielegalny w PL.

Ja proponuje ci zainteresowanie sie malym zwinnym radyjkiem Yosan Pro 120 + jego mala modyfikacja ktora chetnie opisze. Do tego na miasto antena typu Missouri ale taniej jest kupic Sunker Elite 119 CB czyli jej klon a na trase Sirio Ml145 lub nawet sirio turbo 5000 czy megawatt 4000.

Ja osobiscie uzywam yosan pro 120 + modyfikacja, antena na trase sirio turbo 5000 a na miasto sirio turbo 800 do tego w linii antenowej filtr szumow i filterek na zasilaniu radia. No i oczywiscie zeby jakosc wzrosla to glosnik zewnetrzny bo ten w radyjkach to badziew.

Yosan o dziwo bije wiekszosc radyjek na glowe i co najwazniejsze ma RF gain co na miescie jest jak zloto. Zainteresuj sie radyjkami z rf gain ale bron boze z asq. Automatyczna blokada szumow nawet w presidencie to porazka ktora nawet po modyfikacji wciaz wycina za duzo. Fajna opcja jest tez dodanie mikrofony ze wzmocnieniem. Taki mikrofon wyrzuca sie w rozmowie przed szerek i slychac cie najglosniej i najwyrazniej czyli tak jak stacje bazowe.

Troche ogolnie, ale jak masz konkretne pytania to rozwine je bardziej szczegolowo.

Misiek lubi to.
  8. pawel61

pawel61 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam, Z mojego wieloletniego doswiadczenia (nie tylko z CB lecz i tymi na ktore wymagana jest licencja) wynika ze dzisiejszego sprzetu firmy President nalezy unikac jak ognia lub wsieklej tesciowej. Dzisiejszy President to jeden wielki szmelc ktory niedosc ze drogi to na dodatek wprowadza w blad klijentow wypisując bzdury na opakowaniach niektórych swoich wyrobow np. ASC w radiach w ktorych go wcale niema. Jesli ktos chce bardzo zakupic cos Presidenta to moze oczywiscie ale w USA . Tam rynek jest dla klijenta i klijent jest szanowany i prawnie chroniony. To co W USA pisza w reklamie to w 90% mozna miec pewnosc ze to radio to posiada. I na ryku USA prezydent jest obecny ale nie pod ta nazwą tylko jako UNIDEN.
    Sam posiadam Unidena HR2600 stary jary ale doskonaly oraz drugi Uniden xl520 inna nizsza klasa radia ale za to piekna modulacja To samo dotyczy Doskonalej tarej amerykanskiej firmy MIDLAND. To co dzis jest sprzedawane pod nazwą MIDLAND to nawet kolo Midlanda nie stalo (nawet logo inne).
    Jesli ktos chce miec naprawde dobre radio to musi swoje zainteresowania skierowac w kierunku radii krotkofalarskich (niekiedy potrzeba odblowowania) Icom, Yeasu itp.
    Oczywiscie najpierw trzeba miec dobrą antene to podstawa a potem myslec o radiu.
    Pozdrawiam Pawel

9. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Kolego wybacz, ale jesli ty masz wieloletnie doswiadczenie i wciaz uwazasz ze Midland jest ok lub ze Uniden XL 520 ma piekna modulacje (ty wogole cos slyszys z pomiedzy jego szumow i zaklucen?) to wybacz ale powiem w prost : KLAMIESZ.

Midland kazdy jeden szumi i zbiera mnustwo smiecia z otoczenia (czyt auta), Uniden to inna firma niz president tak na marginesie....i ten to dopiero padaczka....szumy, znieksztalcenia, smieci z eteru. Jedyne co on oferuje to dobre jeb...cie w eter jak krzykniesz to napewno cie uslysza choc nie za wyraznie.

Ja w przeciwienstwie do ciebie mam male doswiadczenie z CB ale uwazam ze nawet KPO to smiec a zaloze sie ze dla ciebie (jak dla wielu wieloletnich fanatykow klubow i for CB) to jedno z najlepszych radyjek podobnie jak szumiacy Lincoln;)

I nie zamiezam dyskutowac, wyrazilem swoje zdanie po tym jak mialem w reku jakies 70% radyjek dostempnych na rynku do dzis bo w rodzinie jest serwis CB (czytaj naprawa a nie sprzedawanie) tak wiec co raz bawilem sie czym innym.

I jako ciekawostke anteny na ktorych ludzie ''wyspecjalizowani'' nie mogli zejsc z SWR ponizej 1.5 ja zawsze krecilem do 1.1/1 bo kazda antene sie tak da jak sie ma odpowiednia wiedze. Podobnie z ta opinia o radyjkach... jak sie jest objektywnym a nie fanatycznym to nie do konca popiera sie President'a Unidena czy Midlanda i KPO to tylko rozreklamowane firmy jak nic nie warty Castrol ktory ma swoich nie znajacych prawdy fanatykow.

10. Mechol

Mechol Nowy

Docenione treści:
    1
    Paweł faktycznie wypisuje bzdury. Na pewno można powiedzieć o CB President że są drogie ale mają najniższą awaryjność. Nie spotkałem się z przypadkiem aby radio nie miało ASC jeśli taka informacja jest zamieszczona na opakowaniu. Kilka lat temu był Harry II który występował w wersji ASC oraz zwykłej. Ale tutaj wystarczyła umiejętność czytania ze zrozumieniem aby zamówić odpowiedni sprzęt. Wracając do meritum tematu czy odpowiedzi na pytanie jakie cb radio proponuję filmowy poradnik z Yputuba:

darekl74 lubi to.
  11. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    No to zle slyszales;) Czasem jest napisane a dana funkcja po jej wlaczeniu nic nie zmienia bo nie ma modulu tej funkcji tylko dioda z guzikiem;)

12. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    52
    Miasto:
    starachowice
    panowie ja tam wole unideny i stare presidenty dobre są też cobra 29 to samo co uniden pc78 -pc 68 można dostać jeszcze to są radyjka na płytach przewlekanych dobra i nie droga jest onwa też na przewlekanej płycie

13. obser

obser Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Inowrocław
    trochę dorzucę do ogródka.Mity:president to jest Uniden produkowany na Europę ,można to sprawdzić na stronie President Poland,gdzie są oświadczenia,że radia z nazwą Uniden nie mają i nie spełniają CE,tylko produkowane z nazwą President,lub też Stabo ją posiadają.Rozkręcie Presidenta np.Harry,to zobaczycie na płycie głównej napis Uniden.Firma z Częstochowy oostro zareagowała na masowy import Unidenów,bo by padła.Drugą sprawą są tzw.komplety z anteną.Podstawową sprawą jest zegranie anteny z karoserią samochodu i od tej operacji trzeba zacząć,bo nieraz porządna antena na danym aucie nie złapie rezonansu jaki by nas zadawalał.Co do bieżącej oferty,to ciekawy staje się Yosan.A co do bezaaryjności Presidentów,to bym ostro polemizował.Niezniszczalne były wtyedy jak wychodziły z napisem made in Philipines.Popularne teraz III,niestety często nawalają,a ASQ w nich nawet po przeróbce to mit.Jak przychodzi partia radii z wadliwymi końcówkami mocy które wymyślili sobie jakieś dziwne i drogie,to po wejściu na ich stronę pojawia się komunikat,że końcówki mocy nie podlegają gwarancji i dopiero po kliknięciu na niego możemy przejść dalej.Porządne radio musi być proste,posiadać nawet włączone na stałe filtry,żadnych bajerów jak pamięci,DW,a nawet jak się spotkałem w kody CTCSS.Ja używam Maxona CM-10 i jestem zadowolony.

14. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Mazury
    Z gory przepraszam za odkop i mysle ze Misiu nie bedzie zly:D
    PSUK moglbys napisac cos wiecej o tym filtrze na antenie? Pomoze on w przypadku gdy wzmacniacz mi sieje i odbieram to w radiu ? Jak bys mogl rowniez podac jego nazwe :p[/quote]

15. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    318
    Miasto:
    Sanniki
    Dwa dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem radia Midland Alan 102 z Biedronki za 100 zł + antena President
    Missouri . Cały zestaw kosztował mnie 250 zł i to mnie najbardziej cieszy , po za tym za dużo teraz nie napiszę bo
    dopiero dzisiaj je testowałem . Słyszę rozmowy dość wyraźnie , mnie podobno też dobrze słyszą jeżeli pytam o coś .
    Tak czy inaczej na razie jestem bardzo zadowolony :):):):):)

16. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Skoro uzywasz dopalki to nawet z toba nie gadam bo nie masz szacunku dla ludzi w eterze. A niech ci sieje;)

17. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Mazury
    Tylko ze ta 'dopalka' jest skrecona na min i chodzi jak normalny mic;)

18. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Ale ty o mikrofonie mowisz czy wzmacniaczu?

19. obser

obser Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Inowrocław

No jak dla mnie,to rdio klasyk,produkowane już wieki kiedyś jako Alan 100,a potem w związku z zalewającymi kraj podróbkami Alan zmienił nazwę na a102.Tylko teraz też mnie trochę martwi cena,bo cały zestaw wydaje mi się trochę za tani.Napewno Missouri to wersja Export (czarny malowany promiennik),ale i tak jest to cena rewelacyjna.Jedyną wadą tego radyjka jest niezbyt dobrze dobrany skład lutu,który po 1,5 roku notorycznie się utlenia i trzeba takie radyjko przelutować w nirktórych miejscach,a tak to ma wszystko co CB powinno mieć w wersji standard.ASQ we wszystkich radiach dla mnie jest tylko gadżetem.I tak ustawiam ręcznie aktualny poziom blokady,aby słyszeć tylko wyraźne,czyste korespondencje.Albo Biedronka zrobiła kolosalny deal,aby taką cenę zrobić,albo ktoś coś zakombinował,ale jak chodzi o zestaw to jak autko nie zakłóca to rewelacja.Zacytuję Ci komunikat Alan Polska" "
    Nasze flagowe radio Alan 102 będzie teraz wyraźnie tańsze, ponieważ obniżyliśmy cenę detaliczną netto z 205 zł na 190 zł za wersję BG i
    odpowiednio z 215 zł na 200 zł za wersję GW" Odnieść trzeba się do ceny GW,czyli z gwarancją,która jest sugerowana 265 zł brutto przez Alana. W antence nieraz zdarza sie brak kontaktu z prętem promiennika,bo zastosowali zwykły pręt malowany,nie inox,a pozostawili płasko zakończoną śrubę oporową (do strojenia) i nieraz jest brak kontaktu,trzeba albo zeskrobać trochę lakieru w miejscu gdzie stroimy,albo wymienić śruckę na taką z ostrym stożkiem. A pozatym gratuluję udanego zakupu zastanawiając się jak to Biedronka zrobiła.

20. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Mazury
    Zmeczony wczoraj bylem i zle zrozumialem twoj post:D. Nie chodzilo mi o wzmacniacz do cb lecz o wzmacniacz do radia samochodowego:D i teraz mam dylemat czy zakladac filtr czy moze oddac wzmacniacz/tube do sprawdzenia/naprawy.

obser te exporty to w ogole jakies niedorobione.

.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. dobre radio cb

,
  2. dobre cb radio

,
  3. najlepsze cb radio

,
  4. najlepsze cb,
  5. jakie radio cb,
  6. jakie dobre cb radio,
  7. najlepsze CB radia,