1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Docieplenie posadzki w warsztacie?

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Lebiedz, 10-03 17.

1. Lebiedz

Lebiedz Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Tarnów
    Kończę nowy warsztat 56m2 dwa stanowiska została mi w sumie już tylko posadzka finalna wybór padł na beton b30 zbrojony siatką + włókna zacierany na gładko, ale nurtuje mnie jedna rzecz docelowo ma być 10cm betonu jednak zmieściłoby się jeszcze 2cm styropianu jednak czy to ma sens? Koledzy mają docieplone posadzki na warsztatach oczywiście tych bez ogrzewania podłogowego? Jak to się sprawuje i czy nie pęka?

2. kilex

kilex Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Lublin - Oslo
    Ale to musi być chyba XPS. Nie wiem czy wiele ci da?

3. Lebiedz

Lebiedz Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Tarnów
    myslałem bardziej o termoorganika gold dach podłoga ona ma nacisku 3,5t na m2 i jest troche tańsza od xpsa ale sam nie wiem czy to własnie cos da.... dlatego coraz bardziej skłaniam sie żeby odpuścić temat

4. Moreno

Moreno Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    ok.Wys-Maz
    Izolacja termiczna posadzki ma jak najbardziej sens, tylko koszta remontu wiadomo sporo wzrastają. Za to w zimę jest cieplej w stopy. ...jak jeszcze podłogówka jest to już w ogóle raj. ;)
    Zdradzę Wam, że gdybym wiedział, że poprawianie spartolonej przez majstrów nowej wylewki będzie mnie kosztować więcej niż samo jej wylanie, a na dodatek poziom podłogi aż tak znacznie się podniesie, to głęboko zastanowiłbym się nad termoizolacją. ...i przede wszystkim nie brałbym tych partaczy. :)

Lebiedz, nie wiem po co Ci B30 i po co jeszcze tyle zbrojeń? W specyfikacjach płyty fundamentowej pod podnośnik dwukolumnowy jest mowa o betonie B25. Bardziej wziąłbym do serca trzymanie się zalecanych wymiarów dla tej płyty, a już na pewno nie przekraczanie min. :)
    Jeśli chcesz dać styropian, to podpowiadam następujące rozwiązanie:
    Zamówić B25 z betoniarni (lub B30, jeśli chcesz) jedynie na wylanie płyty fundamentowej. Najprawdopodobniej będzie to coś ok. 2m³. Zrobić odpowiedni szalunek aby wylać go pod poziom przyszłej posadzki.
    Następnie kupić gotową zaprawę w woreczkach. ...tak, jak wiem, że drożej to wychodzi, ale takie gotowe zaprawy można wyrabiać na styropianie, w grubości warstwy bodajże 40mm.
    Styropian rozłożyć na całej podłodze. Na płytę fundamentową rzecz jasna nie dawać.
    Zorientuj się które firmy budowlane wylewają miksokretem i czy mają wariant usługi z materiałem. Może wyjdzie Cie to troche taniej niż samemu kupować zaprawę.

Tak czy owak wariant z termoizolacją powinieneś głęboko rozważyć, bo później już ot tak nie dołożysz styropianu. :)