1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Dodge Caliber PB, auto rodzinne

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika kriss20, 15-02 17.

1. kriss20

kriss20 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Witam
    brak szuka jakiegoś samochodu rodzinnego typu kombi do 18 tyś
    Ze względu na małe przebiegi szuka benzyniaka.

Polecałem mu początkowo toyote corollę 2 przedlift 1.8 lub 2.0 (polifty są droższe) ale okazało się że lubią wciągać olej, problemy z matowiejącymi soczewkami reflektorów i inne niefajne przypadłości.
    Potem natknąłem się fiata cromę, tutaj polecałem mu 1.9 jtd choć benzyniaki też chyba są całkiem udane. No i wydaje się to być całkiem rozsądna propozycja.

Ale teraz natknąłem się na Dodge Caliber. 1.8 albo 2.0 benzyna. W środku plastik fantastik ale tak to ludzie zadowoleni. Widziałem tylko jedną złą opinię, że silniki piją olej. To prawda ? Ktoś ma doświadczenie w tym temacie i mógł by się wypowiedzieć ? Ogólnie auto nam się całkiem podoba, duże, bezpieczne itp ale dolewki oleju są irytujące. Jak to w PL każdy samochód ma w granicach 200 tyś :)
    Jest jakaś tendencja poboru oleju czy to raczej odosobniony przypadek ewentualnie internetowy "troll" ? :)
    Możecie polecić ten samochód pod względem małej awaryjności ?

Z góry dzięki :)