1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

El. szyby mazda

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika Kurwiduplo, 28-04 12.

1. Kurwiduplo

Kurwiduplo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Opole
    Witam. W samochodzie Mazda MX-6 nie funkcjonuje szyba pasażera, ani przyciskiem od strony kierowcy, ani od strony pasażera. Po odpięciu i ponownym podłączeniu wtyczki między drzwiami a nadwoziem szyba kilka razy zadziałała obydwoma przyciskami, lecz znów zaprzestała działać. Wyczyściłem wtyczkę i gniazdko w budzie, było zanieczyszczone lakierem, przez niestaranne oklejenie go przez lakiernika, wyczyściłem nitrem i contact-spray'em, oraz wyskrobałem starannie lakier z konektorów. Po włączeniu zapłonu prąd jest na 1 z 3 przewodów do szyby.Te 3 przewody to zielony z białym paskiem, biały z żółtym, i czarny z czerwonym, w którym kontrolka pokazuje, że jest prąd. Rozebrałem i wyczyściłem też przycisk od str. pasażera(był osad na stykach), dodam iż jeden plastikowy trzpień w przycisku jest nieco przytarty, ale to chyba nie to. Wyczyściłem i nasmarowałem mechanizm szyby, po podłączeniu prądu bezpośrednio do silniczka szyba podnosi się i opuszcza jak nowa. Po stronie kierowcy przewody w drzwiach też wyglądają zdrowo, bez przetarć i pęknięć. Bezpieczniki całe, masa w drzwiach jest. W czym może tkwić problem? Czy może to być wina modułu z przyciskami od str. kierowcy? Czy jest przekażnik od szyb, gdzie się znajduje i czy to może być jego wina? Czy prąd powinien dochodzić na 1 z 3 ww przewodów? Czy jest jakiś dodatkowy bezpiecznik od ów szyby? Mylący jest fakt, że podczas odłączenia i podłączenia wtyczki z drzwi do budy szyba na krótki czas zadziałała, a po starannym czyszczeniu i sprawdzeniu kabli nadal nie działa. Miał ktoś podobny problem? W czym może tkwić przyczyna? Z góry dziękuję z pomoc.
  2. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    warszawa
    ile przewodów dochodzi do silnika szyby;) jeżeli dwa to masz coś takiego jak moduł komfortu
  3. Kurwiduplo

Kurwiduplo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Opole
    Do silnika szyby idą dwa przewody z przycisku, a do przycisku 3, gdzie na jednym jest prąd. Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym modułem komfortu w szybach. Auto jest z 92r., domykania ani nic z tych rzeczy nie ma. Celem jest tylko to, aby szyba otwierała się i zamykała z obu przycisków i nie wtopieniu w tym za dużo kasy. Dzisiaj wymontowałem przyciski z modułem od str. kierowcy, od spodu na płytce widac, że ktoś już coś lutował. Spróbuję rozebrac i może coś wywęszę. MX-6 to rzadko spotykane auto, a nabyć np. taki moduł z przyciskami będzie bardzo trudne i kosztowne. Niemam nawet jak sprawdzic na podmiankę, wiele czasu bym zaoszczędził. Z 626 nie podejdzie...
  4. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    693
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Chłopie pomyśl przez moment.
    Skoro do silnika Ida dwa przewody to znaczy że musi się na nich zmieniać kierunek zasilania
    Raz na jednym zacisku masz „+” a za moment na tym samym zacisku masz „-„ więc coś musi tą zmianę realizować .
  5. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    warszawa
    ntakio to jeżeli taki prosty ten układ to możeśż sam zbudować taki układ dla dwóch szyb lub dla tej jednej co Ci padła za pomocą zwykłych przekażników ewentualnie jak się nie wyznajesz na prądach to podjęchać do sprytniejszego elektryka myślę że ogarnie to w 15 min za 80-100 zł i będziesz miał spokój;)
  6. arni_warbus

arni_warbus Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    563
    Miasto:
    PZ
  7. darek40

darek40 Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    warszawa
    panowie pewnie że można to ogarnąć przełącznikami krzyżowymi takie były stosowane w starszych vw-jach i toyotkach ale poco psuć wystrój wnętrza samochodu co przyciśk oryginalny to originalny:confused:-pozdrawiam
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. Nie dziala szyby mazda mx-6

,
  2. mazda 5 działające okna

,
  3. mazda 6 bezpiecznik od el szyb

,
  4. jak sprawdzic silniczek szyby od kierowcy mazda 6,
  5. mazda 3 bezpiecznik od szyb,
  6. jak podłączyć przełącznik Szyby Mazda mx6,
  7. jak naprawic nie otwierajace sie okno pasazera w mazdzie 3,