1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ford Fiesta 1.0 jaki olej?

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika Michał P133, 2-01 17.

1. Michał P133

Michał P133 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kalisz
    Jestem właścicelem Forda Fiesty 2014r , 1.o 80KM, przebieg niecałe 30k. Szukam odpowiedniego oleju na wymianę. Teraz fiesta jezdzi na "Castrol Magnatec Professional 5w20". Z tego co czytałem ten castrol to jest taki "niby" syntetyk a chciałbym zarobić płukankę i zalać Millers XF longlife EB 5w20 który jest wg. producenta jest prawdziwym syntetykiem. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie chętnie poczytam. Pozdro! (A dodam jeszcze że nie robie dużych przebiegów tym autem.)

2. Windstar

Windstar Początkujący

Docenione treści:
    4
    Jeszcze nie spotkałem aby castrol zaszkodził temu silnikowi. Po co kombinować.

3. Michał P133

Michał P133 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kalisz
    No też myślę że nie zaszkodzi, ale cena jest podobna we wszystkich olejach dla ecoboosta: LIQUI MOLY, motul, czy millers oils. Więc rozważam różne opcje. A powtórzę że słyszałem złe opinie o castrolu.

4. KubaKi5

KubaKi5 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Ja akurat zgodzę się, że castrol nie powinien zaszkodzić. Możesz przecież wybrać castrola syntetycznego, masz różne do wyboru

5. Michał P133

Michał P133 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kalisz
    No ale właśnie chodzi o to że z castrola jest tylko jeden do tego silnika, on nie jest syntetyczny tylko ma cechy syntetyka.

6. brzozaayz

brzozaayz Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Ja leje Mobil 1 i wszystko gra.