1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ford mondeo 2.0 ecoboost

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika ferolo, 25-08 17.

1. "DA-CAR"

"DA-CAR" Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Zapomnij o nieszczelności. jak byś miał układ nieszczelny to by rzygało olejem wszędzie. chyba że podstawa filtra oleju sie rozsypała bo auto z USA na 101% po dzwonie.
    olej do "nowego" filtra poleciał na nowej pompie po odpaleniu ??

2. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    filtr zalany był olejem nowym przed odpaleniem i wymianą pompy więc nie wiem czy przeleciał takie zalecenia są do tego silnika więc zalaliśmy olejem

3. jurek1313

jurek1313 Początkujący

Docenione treści:
    11
    Miasto:
    wólka
    A pompe zalewałeś?

4. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Nie przecież pompa podczas pracy sama zaciąga z miski olej

5. Radosny

Radosny Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Opole
    Znam takie przypadki że niestety nie zaciągało samo z miski

6. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    A dużo by gadać a składać trzeba z kumplem doszliśmy do wniosku ze kupimy nowe panewki założymy wymienimy jeszcze plastikowego ssaka od pompy z nową uszczelką zaślepimy turbo i zobaczymy co i jak teraz pytanie panewki brać nominalne jak będą dostępne czy szukać może oryginałów wał jest w fajnym stanie nie ma owalów ani widocznych wżerów zresztą widać jak panewki wyglądają więc tragedii nie ma

7. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Jakieś podpowiedzi

8. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Hej panowie mam problem ze znalezieniem panewek do tego silnika dzwoniłem już po serwisach forda i mówią, że nie mają narazie w ofercie panewek ani nad wymiarowych ani oryginałów widzę ten silnik jest podobny jak mazda więc może coś da radę dopasować ewentualnie może macie namiar na jakiś sklep gdzie znają się w temacie

9. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Ktoś coś wie w temacie bo auto rozebrane składać trzeba a części brak byłem w paru już sklepach motoryzacyjnych nawet tych większych i rozkładają ręce i mówią że nie znaju panewek do tego silnika

10. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    868
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
  11. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    166
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Cer Motor takie rzeczy powinien mieć. Ewentualnie ABC Focus, oni mają jakieś dojścia do nadprodukcji

12. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Dzięki za linka już to wcześniej przeglądałem tylko martwi mnie to że mają już rozmiary poszerzone o szlif czyli o.25 lub 0.50 jak już wspomniałem szlifu wału nie będziemy robić bo wał jest w dobrym stanie dlatego boję się że jak wezmę 0.25 to zamiast docierać się to zaczną się zacierać i znowu coś je trafii najlepsze były by standardowe ale je ciężko znaleźć widziałem coś w stanach ale są one już z rowkami czyli pod korby które teoretycznie nie powinny się obracać i ot babo masz placek

Do sklepów forda też już pisałem i odsyłają mnie z kwitkiem że do tego silnika nie ma jeszcze dostępnych panewek

13. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    868
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Podjedź do jakiegoś szlifierza , może coś będzie więcej wiedział.W latach 90tych szukałem panewek do Pontiaca i dowiedziałem się od szlifierza,że ten sam wymiar jest stosowany w Starze 28 benzynowym.I zakup panewek w AGROMIE

14. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Jeśli chodzi o te sklepy co pisaliscie to nie mają dostępnych panelem do tego silnika znalazłem u amerykanów wymiar standardowy do tych silników za 300 z przesyłką i chyba od nich zamówię jeszcze podjadę gdZieś na szlifiernie i zapytam ich czy nie dobiora innych

15. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Panewki dotarły jutro składanie teraz powiedzcie mi tak dla mojego spokoju czy ten silnik nie ma jeszcze jakiś dodatkowych zaworów ciśnieniowych oleju ? Sprawdzałem w weekend czy nie ma gdzieś pęknięcia bloku ciśnieniem ze sprężarki i wszystko jest ok. Kupiliśmy jeszcze dla świętego spokoju nowego smoka i uszczelkę pompy bo kosztuję to grosze. I montujemy powiem wam jak znowu wywali zerowe ciśnienie to witki mi opadną

16. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Tak dla potomnych to temat braku ciśnienia się wyjaśnił pompa nie zasysała oleju przez uszkodzony plastikowy ssak zassysał powietrze i pompa umierała i się zapowietrzała a że bez oleju nie chce pracować więc po zapowietrzeniu nie chciała od nowa zassać oliwy po zalaniu całej oliwą plus wymianie ssaka z oringiem pracuję ładnie.
    Minusem całej operacji jest to że panewki zamówione ze stanów przyszły inne większe a miały pasować do mazdy 2.3 T i do 2.0 ecoboost teraz dupa zimna bo nie wiadomo skąd dobrać dobre na razie kolega ma założone stare ale lepiej dla wału na nich nie jeździć.
    Wyślemy stare do jakiejś firmy w Polsce może coś dopasują

17. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    Hej panowie to znowu ja i znowu ten sam problem z cisnieniem hehe.
    Kolega dał żonie samochód i jak to z kobietami bywa miała wypadek oprócz blacharki została uszkodzona podstawa filtra oleju tzn filtr dostał i pekl razem ze śruba co go sie przykreca podstawę wymieniliśmy bo koszt niewielki nowy filtr etc silnik do odpalania a tu zonk nie ma cisnienia pompa podaje olej a cianienia brak cos slyszalem ze moze byc tam zawór elektryczny który w takich przypadkach nie powoduje zatarcia silnika coś wiecie q tym temacie.
    Nie bardzo chce mi sie znowu rozbierac ten silnik bo wiem ile z tym roboty z gory dzieki za podpowiedź

18. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    457
    Miasto:
    Szczecin
    Oddaj do warsztatu.

19. ferolo

ferolo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    koszalin
    To powiem ci że juz w 3 warsztatach nie wiedzą co jest 5 i chca metoda prób i błędów wymieniać podzespoły na nowe

20. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    457
    Miasto:
    Szczecin
    Ile przeznaczyłeś na naprawę ?