1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Gwiżdże na 3 biegu.

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika adolfone, 18-04 17.

1. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    Witam. Renault Master 2.3 dCi 2010 skrzynia 6 biegów. Gwiazd przy przyspieszaniu jakby turbosprężarka tylko na 3 biegu. Myślę że to może być wina skrzyni, czyżby kółko na 3 szczerbate czy może olej kupa albo mało, Pany dajcie jakiś trop.

2. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    157
    Miasto:
    Lubliniec
    Dolej oliwy

3. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    europolonia
    Wyrzuć rójkę i spokój , co Ty na ten żart ?

4. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    W sumie rozpedze na dwójce aż będzie odcinalo i harat 4 że też wcześniej o tym nie pomyślałem skreśle na fajerze numer 3 i jazda hulać po równych jak stół polskich szosach!

5. samspec13

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    europolonia
    Ty ją na poważnie rozbierz jak babe , bo nie pojeździsz .

adolfone lubi to.
  6. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    No nie gadaj śniegu nasypalo, do kozy nie ma co wrzucić zimno w kanale. Palce z zimna pokrzywi jak będę grzebał w tych zębach.

Ostatnio edytowano: 18-04 17
  7. samspec13

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    europolonia
    A co jak Ci zęby wylecą to już za stomatologa nie pogrzebiesz , ale buczeć nie będzie !!!!!!

8. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    Dobre, będę uzdrawial skrzynię, jakie polecasz łożyska, snr podobno pierwszy montaż, no ale jak się wysrywają to może timiken. 6 stożkowych i igiełkowe, ale głównie w dupę dają stożkowe. Koła to wiecie czy dostępne w razie czego czy szukać używanych?

9. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Olkusz
    skrzynia to nie błotnik czy szyba że widać co kupujesz napraw timken zwróć uwagę na oznaczenia bo są wolnobieżne do małych i dużych obciążeń o podwyższonych klasach dokładnośći a jak nie to dowal motodoktora i po iluś kilometrach ucichnie ale ciężej wkładasz wtedy biegi to taka partyzantka na już

a jak nie to oddaj auto do mechanika :D

Ostatnio edytowano: 19-04 17
  10. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    Jasne że tak, chodzi mi czy idzie kupić same koła używane.

11. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Olkusz
    raczej bebechów nie kupisz tylko całość no to już kwestia ceny
    ja do fokusa co mam jako woła roboczego wpakowałem dwie puszki miodu czyli motodoktora i ucichło na zimnym trzeba muskuły sprężyć ale potem jak masełko no ale to partyzantka żeby bez roboty partyzantkę odwalić

12. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    To jest ta skrzynia pf6 napewno już w niej grzebaliscie masterati niby młode samochody ale już niektóre egzemplarze sporo nakrecily.

13. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Olkusz
    co do kupna skrzyni i podmianki kedyś gościowi robiłem takie eksperymenty i trzy sztuki wymieniłem bo się uparł że będzie taniej i wyszło jak wyszło trzy wymiany z które niestety musiał zapłacić a w końcu i tak wymiana bebechów jak należy

jeśli nie masz doświadczenia w skrzyniach to lepiej oddaj w dobre ręce ;)

14. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    To jakby miała być partyzantka to lepiej minerala zalać, albo ceramizera haha chyba że mówisz miód malina do takich zadań, jest taki gość co stoi przy drodze i handluje miodkiem 30zl za słoik litrowy do skrzyni wchodzi prawie 3l panie to drogie rzeczy hahaha. A może do piekarni ciasto na bułki wziąć wlać do skrzyni, jak się zagrzeje skrzynka to wzery zalepi.

15. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Olkusz
    nie no wlałem motodoktora czyli miód i git ale to do fokusa którego naprawiać nie zamierzam bo nie warto

16. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    Ja to jestem piekarzem i lepie bułeczki kajzerki z maczkiem też dobre robię, no ale tak się złożyło że mój tatuś ma firmę transportową, i od małolata zamiast biegać za piłką to kręciłem śrubki, wyszło na to że lepiej kręcę śrubki niż kajzerki haha.

17. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Olkusz
    no to jak ma jeździć i wozić bułki to tylko naprawa ale skrzynia wymaga cierpliwości uwagi i czystości no i dobrych łożysk timken jest ok tylko nie wolnobieżne są katalogi na stronie timkena poczytaj i nie pogub nie pozamieniaj rupieci bo nie dojdiesz ładu potem a jak nie czujesz się na siłach oddaj komuś kto robi i ma doświadczenie

adolfone lubi to.
  18. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    A teraz na poważnie, skrzynię robiłem w Lublinie haha, lt35, i jakaś kupę w BMW, chodzi mi czy w ASO będą dostępne części, mam schemat tej skrzyni więc z doborem nie powinno być problemu, stare łożyska powinny mieć oznakowanie, mam całkiem blisko firmę która trudni się w sprzedaży łożysk różnego przeznaczenia również do motoryzacji. Jak będzie ciężko o części zamienne to nie ma co się pierd.o.li.c tylko oddam do firmy która zajmuje się regeneracja takich skrzyń.

19. suse1

suse1 Bywalec

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Olkusz
    aso też zamawia i cza czekać a prowizje mają fiu fiu :wideyed: schemat schematem drobnica mało widoczna więc poukładaj porób zdjęcia łożyska mają różną klasę dokładności różne zastosowania co do obciążeń i obrotów weź poczytaj na stronie timkena nic na siłę młotek mało wskazany
    a spece od skrzyń mają tańsze części bez narzutów i robią szybko i masz gwarancję ;)
    reszta zależy od ciebie czy robisz to dla hobby i cieszysz się że zrobiłeś czy ma auto być szybko zrobione i fachowo bo zarabia na ciebie i rodzinę

adolfone lubi to.
  20. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Krk
    Dzięki suse1 za wyczerpującą odpowiedz, szacun i pozdrawiam:)