1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Hiundai H1 2.5 TDi mechanizm zmiany biegów

Dyskusja w 'Układ napędowy' rozpoczęta przez użytkownika Arkom, 12-11 16.

1. Arkom

Arkom Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Witam, w w/w aucie mam taki problem że biegi zanikają. Obadałem sprawę i wszystko wskazuje że winna jest kaseta zmiany biegów lub mechanizm sterowania skrzynią, jak zwał tak zwał - wiadomo o chodzi. Po zdjęciu mieszka z lewarka zmiany biegów moim oczom ukazał się cały mechanizm i co jest najciekawsze nie jest on wgl przymocowany do samochodu, leży swobodnie na czterech poduszkach gumowych, można go podnieść, przesunąć w dowolną stronę. Nie widziałem tam żadnych wolnych śrub, otworów montażowych.

Moje pytanie jest następujące, czy owy mechanizm powinien tak swobodnie leżeć - sądzę, że nie, czy przypadkiem nie jest tak, że mechanizm oryginalnie jest "przyklejony" do tych poduszek?

Pierwszy raz spotykam się z tym samochodem, i zwyczajnie tego nie wiem, w necie nie znalazłem żadnej fotki, która by to pokazywała zamontowane na aucie.

2. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 780
    Miasto:
    Sląsk
    Raczej luzem latać nie może , możliwe ze był przyklejony

3. Arkom

Arkom Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Tylko z drugiej strony byłoby przyklejone .... nie spotkałem się z tym jeszcze ale, może to jest to co "mnie jeszcze zaskoczy :p"

Jutro jeszcze raz na to looknę żeby nie było jak z zaworem kierunkowym w xsarze XD

4. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    623
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
  5. Arkom

Arkom Uczestnik

Docenione treści:
    0
  6. Arkom

Arkom Uczestnik

Docenione treści:
    0
    Temat dawno ogarnięty, ale zapomniałem napisać tutaj, bo może komuś się przyda. Tak - okazało się że owy mechanizm jest zwulkanizowany z czterema poduszkami gumowymi.