1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Instalacja LPG do diesla - samochód ciężarowy

Dyskusja w 'Instalacje gazowe' rozpoczęta przez użytkownika Włodi82, 3-04 13.

1. gastruck jacek

gastruck jacek Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    łódż
    Witaj jestem osobą która działa razem z producentem takiej instalacji realnie moge ci powiedziec jak instalacja jest żle zestrojona to może tylko zaszkodzić lecz jak umiejętnie zestroisz ją to daje realne oszczędności i silnik ma dopalone paliwo inaczej bardziej efektywnie mam pytanie jakie tiry masz u siebie na każdej marce sa inne oszczędności .Tak niestety inni twierdzą że na wszystkich to bzdura ,masz tel do mnie to moge ci to wszystko wytłumaczyc czekam na kontakt moje namiary tel 793374405 i maill gastruck@onet .eu pozdrawiam

2. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Ale ja nie mam tirow :)
    Ja pytalem o osobowke;)
    Jakiej firmy ta instalacja? Solaris?

Opisze ci w skrocie jak instalacja ma wygladac:

-wpiecie sie w pedal gazu by sygnal sterowal iloscia gazu
    -ilosc gazu kontrolowana rowniez czujnikiem egt (tu ustala sie konkretna wartosc graniczna)
    (tak wiec czujniki obrotow/ polozenia pedalu gazu oraz temp spalin musza byc podczepione pod sterownik LPG)
    Strojenie w pelnym zakresie do odcinki na pelnym obciazeniu i tu mozna lac od minimum 30% do max 60% na pelnym obciazeniu i nawet 80% jak silnik jest przygotowany czyli wytrzymuje wyzsze egt.

Wtrysk wystarczy dac na jednym wtryskiwaczu przed turbina gdy silnik ma max 2.5L i powyzej juz 2 wtryski.

Wszystko w temacie.

Da sie to zrobic na Stagu tylko troszke zabawy jest. A jak profesjonalnie robisz gaz to wiesz w tym temacie wiecej niz ja amator;)

Zrobil bym to sam ale chce miec papier na to na przeglad a nie ze bede bokiem robil.

Cel to nie oszczednosc a wyciagniecie wiecej mocy z silnika. Tu koszt w stosunku do uzyskanego przyrostu sie liczy bo rownie dobrze mozna dac inna glowice w tej cenie i bedzie taki sam wynik.

Przy takim grubym dolewaniu oszczednosci nie bedzie tyle ze auto zachowa ta sama ''cene'' za przejechane 100km przy czym bedzie mialo jakies 30-50% wiecej mocy i charakterystyke pracy jak benzyna mimo ze to diesel.

3. gastruck jacek

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    łódż
    witaj ja montowałem solara ale słabe wyniki w naszej elektronice są 4 emulatory i i w zależności od typu pojazdu od4 do6 wstryskiwaczy ale teraz już jest w testach instalacja z wtryskiem na każdy cylinder iregulowanym kątem wtrysku gazu pw przyszłym tygodniu skontaktuje sie na twojego mailla pozatym szukamy montażystów w uk ktorzy chca to robic .nasze instalacje chca zazstosowac w drivcie na dieslu

4. PogotowieSamochodoweUK

Juz odpisalem. I tak jak mowilem chetnie moge po przeszkoleniu wziac wasze przedstawicielstwo w UK.

5. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Piszecie tutaj o sprawach technicznych a mnie jak zwykle interesują koszty takiej instalacji?

6. PogotowieSamochodoweUK

Obecnie wyglada to tak ze to ''nowosc'' i kazdy chce wyrwac krocie a fakt jest taki ze to bardzo prosta instalacja i nie powinna kosztowac wiecej jak zwykla do beny bo inaczej nikt tego nie bedzie kupowal oprocz nielicznych firm i sprzedaz dopadnie ''klapa''.

7. gastruck jacek

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    łódż
    koszt zależy od zastosowanych zbiorników oraz czy układ pracuje na 12v lub 24 do tira . Po przeprowadzonym szkoleniu w warsztacie który chce montować jest ustalana cena w zalezności od ilości zamawianego towaru koszt szkolen jest ustalany indywidualnie pod nr tel 793 374 405 .Pozatym macie wsparcie techniczne online poprzez zdalny pulpit oraz telefonicznie ceny zestawów zaczynają sie od2.400zł plus zbiornik oraz homologacja dla warsztatu z listy its a dla osób bez uprawnień niesprzedawane . wrazie pytań dzwoń

8. PogotowieSamochodoweUK

No i ja odpadam... jak mam byc waszym oddzialem to towar slecie mi na polke za free a nie ja zamrazam moje srodki.
    Czyli nie szukacie kogos kto bedzie was reprezentowal tylko kogos kto oplaci szkolenia u was i bedzie od was kupowal.
    Juz mialem taka propozycje od kilku firm z pl.
    Niestety na rynku zachodnim dziala to inaczej i polski tok rozumowania brzmi jak jakis zart a nie robienie biznesu.
    Obecnie reprezentuje Lucas, Motul i Mannol. Myslisz ze zaplacilem cos za wystroj banery ubrania i pelne polki wystawowe produktow?
    Nie, ani grosza bo to w interesie tych firm zebym sprzedal jak najwiecej. I dopiero jak sprzedam to co miesiac rozliczam z nimi to co poszlo i mam z tego swoja czesc umowiona z gory.

Edytowano przez moderatora: 10-01 14
    Marcin Glasgow lubi to.
  9. gastruck jacek

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    łódż
    przeczytaj mail i sie vniwsciekaj napislismy co i jak robione jest w polsce

10. gastruck jacek

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    łódż
    Witam trochę czasu minęło jest nowy system do diesla z komunikacją can .
    Dane .odczyt wtrysku diesla .suma on .suma LPG .raporty dzienne .płynna regulacja dawkowania .

11. afrikanerhart

afrikanerhart Nowy

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Niestety, temat gazodiesla obecny jest na rynku od około 6-7 lat i jak na razie ten tenat nie zaskoczył.
    Obawiam sie że może być bardzo ciężko , z róznych powodów, żeby gazodiesla rozpropagować.

na tą chwile to jest bardzo głęboka nisza. Oszczędności na kosztach paliwa nie są do końca przewidywalne i to też blokuje rozwój tych instalacji.

Mogę się tylko zgodzić z Twoimi spostrzeżeniami.
    Polskie firmy szukają przede wszystkim "chamskiej sprzedaży". Nie są zainteresowane partnerami handlowymi. A jak ktoś oczekuje że kupie 40-50 kitów gazowych razem ze zbiornikami i zamrożę nie wiadomo na jak długo pieniądze to jest niepoważny.

12. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    404
    Miasto:
    europolonia
    Pogadaj z tymi z Gliwic to moźe przerobią instalację wodorową z benzyniaka na diesla.

13. gastruck jacek

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    łódż
    podaj adre maill wyśle ci paramerty i soft zobaczysz co i jak śmiga .jak będzie w miare potrzeb wyśle ci kompa do testów do uk