1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Insygnia amortyzator FLEX RIDE dziwny błąd

Dyskusja w 'Zawieszenie i układ kierowniczy' rozpoczęta przez użytkownika Jarek D, 30-12 16.

1. Jarek D

Jarek D Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Brzesko
    Prosta sprawa, klient był na Oplu, zdjagnozowali uszkodzony prawy amortyzator i nakazali jego wymianę. Klient kupił go na serwisie i zlecił mi jego wymianę. Po wykonaniu usługi pojawił się błąd zawieszenia, dokładnie "obwód siłownika amortyzatora lewego", którego skasowałem, ale pojawia się znów po przejechaniu nawet paru metrów. Czy powodem tego jest nie wymienienie obu amortyzatorów, czy coś innego. Jeśli należy je wymienić parami dlaczego na Oplu nie poinformowali klienta o tym. Zaznaczam że jeden taki amor kosztuje 1360zł, ale jakby powiedzieli o tym klientowi kupiłby oba.

2. Dżodżo

Dżodżo Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Shannon/Ennis/Limerick
    Adres strony:
    amortyzatory zawsze powinno sie wymieniać parami.

3. AutoKlinika.Wasiewicz

AutoKlinika.Wasiewicz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Zielona Góra
    Jak wyżej amortyzatory wymienia, oraz regeneruje się parami. Nie napisałeś przód, czy tył. Czym diagnozujesz?

zobacz, czy przy którymś kole nie przetarl, lub urwał się przewód

4. Jarek D

Jarek D Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Brzesko
    Przód, a wymianę amortyzatora nakazali serwisanci na autoryzowanym serwisie OPLA, i jak nadmieniłem wcześniej nic nie mówili o wymianie pary. Kable są w porządku, zresztą przed wymianą nie było owego błędu z lewego amortyzatora. Klient kupił amortyzator na serwisie opla i nikt tam nawet słowem nie wspomniał o przymusie wymiany dwóch. Doskonale wiem że wymienia się parami, ale nie o to pytam, to wyjątek normalnie możesz 1 wymienić i tyle. W tym przypadku amortyzatory są adaptacyjne, ale myślę że sterowane z zewnątrz, no chyba że mają wbudowany jakiś procesor i ktoś w fabryce wgrał mu oprogramowanie zamiast prawego to lewego.
    A pytanie "czym diagnozujesz", chodzi ci jakim sprzętem podpinam się pod kompa?

Ostatnio edytowano: 30-12 16
  5. AutoKlinika.Wasiewicz

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Zielona Góra
    Nie boj się, serwis w trakcie poinformuje klienta, że należy drugi też wymienić. One mają zawory elektromagnetyczne, wiazke i czujnik pod maską. Należy podpiąć coś dedykowanego co połączy się z zawieszeniem i będzie jak na dłoni(serwis też tak robi). Chociaż najczęściej właśnie jest problem z przełamaniem na przewodach, kostka zasniedziala itp.. Jechales tym autem w ogóle? Bo niektóre gasną powyżej 40km/ h po naprawie

6. Jarek D

Jarek D Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Brzesko
    Mam legalny sprzet actia, łącze się z zawieszeniem i jest ten błąd lewego amortyzatora, którego kasuje, ale pojawia się znów po przejechaniu jakiegos odcinka. Tak, jechałem auto bez problemu jezdzi, wcześniej było stukanie z zawieszenia po wymianie wszystko ok. Wcześniej nie było błędu, pojawił się dopiero po wymianie prawego amorka. Lewej strony nawet nie dotykałem a błąd dotyczy lewej strony. Tak dla sprawdzenia, wypiąłem póżniej kostkę z tego lewego (sprawnego) żeby przerwać układ w nadziei, że oszukam kompa, że on także został wymieniony, ale to nie zadziałało.

7. AutoKlinika.Wasiewicz

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Zielona Góra
    A jak wypinasz prawy amortyzator, to pojawia się błąd prawego? A masz tam parametry, czy tylko odczyt błędów i

8. Jarek D

Jarek D Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Brzesko
    Niestety auta już nie mam na serwisie, żebym mógł więcej rzeczy sprawdzić. Ma wrócić do mnie w marcu na wymianę drugiego amortyzatora. Dzięki za próbę pomocy, podzielę się tutaj wiadomością co i jak na wiosnę.