1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jak pozyskiwać nowych klientów za pomocą Internetu?

Dyskusja w 'Przydatne strony internetowe' rozpoczęta przez użytkownika DobryMechanik, 25-09 14.

1. DobryMechanik

DobryMechanik Nowy

Docenione treści:
    1
    Adres strony:
    Witajcie,

Misją portalu DobryMechanik.pl jest pomaganie warsztatom w zdobywaniu nowych klientów oraz w dbaniu o ich pozytywny wizerunek w Internecie.

Obecnie, portal stara się poprawić jakość świadczonych usług oraz nieustannie szuka nowych, efektywniejszych sposobów promocji warsztatów w sieci.

Chcielibyśmy zaczerpnąć opinii, naszych najbliższych partnerów czyli mechaników, jak to zrobić. Pytamy więc:
    • co DobryMechanik.pl może zrobić lepiej, jakie innowacje wprowadzić w zakresie wsparcia warsztatów samochodowych?
    • jakie są wrażenia z dotychczasowej współpracy z portalem?
    • w jaki inny sposób pozyskujecie nowych klientów przez Internet?
    Z góry dziękujemy za podzielenie się opiniami.

Krzysztof

2. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    472
    Miasto:
    z charakterem
    Jak dla mnie to:
    1. Mógł byś dzwonić z nr niezastrzeżonego próbując umówić wizytę.
    2. Nie dziw się, że kolejka jest na za 2 tygodnie - Co dzień spotykamy klientów, którzy chcą na już...
    3. Nie wiem czy to po złości czy jak... Zauważyłem, że jak nie przyjmę klienta przez waszą stronę, to znika komentarz z jakimś tam pretekstem naruszenia regulaminu... Też bzdura.

3. Mati1987

Mati1987 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Adres strony:
    Żyjemy w ciekawych czasach, gdy marketing staje się coraz ważniejszy. Chociaż dobre warsztaty zawsze będą miały klientów wielu ich właścicieli nie wykorzystuje potencjału współczesnego marketingu. Zdobywanie nowych klientów dziś to nie tylko ulotki, dobra opinia i ogłoszenie w regionalnej gazecie. To przemyślane działania na facebook, linki sponsorowane w google adwords czy poprostu wysokie pozycje w wyszukiwarce. Metod jest sporo, tym bardziej, że te narzędzia mają niesamowite możliwości.

4. mikasia

mikasia Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Łódź
    SEO, AdWordsy. Sposobów jest wiele. Oczywiście podstawa to dobra strona internetowa.

5. turbomaciek

turbomaciek Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lublin
    Ja lubie jak firmy prowadzą dobrze facebooka. Tam najwięcej ludzi siedzi to i skuteczność chyba duża. Tylko do tego najlepiej mieć kogoś od tego, kto będzie regularnie wrzucał, nie za czesto żeby ludzi nie zamęczyć ale regularnie - dwa,trzy razy w tygodniu.

6. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    288
    Miasto:
    Olsztyn
    Najlepszą formą reklamy jest ,,poczta pantoflowa". Klient z polecenia przyjeżdża, płaci i wyjeżdża zadowolony. Nie jest podejrzliwy i wie co go spotka w warsztacie. Pisze, jak to wygląda z mojego doświadczenia. Klient z internetu, czy z ogłoszenia zawraca du..e, chce bez kolejki i to najlepiej za darmo... Dziś dostałem zapytanie w sprawie EGR off, zrobiłem dobrą cenę, oczywiście odpowiedź, że drogo i mu check nie przeszkadza. Ręce opadają...

7. darcuss

darcuss Uczestnik

Docenione treści:
    20
    Miasto:
    Tu i tam
    Nie ma jak poczta pantoflowa, sprawdzone od wielu lat :)

8. Adam_ntp

Adam_ntp Początkujący

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Pruszków
    Ale i z pantofla zdarzają się nieciekawi, najlepiej za pisiont złotych, i najlepiej na wczoraj

9. ojek

ojek Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Węgrów
    O to to. Ostatnio mnie jeden pytał czy mogę włożyć używane klocki, bo gdzieś tam kupił. Był bardzo zdziwiony, że cena za montaż taka sama jak za nowe, no bo jak to? Przecież te są używane...

10. kryszt

kryszt Początkujący

Docenione treści:
    7
    Nie którzy zażyczyli by sobie w w czasie jazdy aż im te słowo z ust się wyrywa.

11. darcuss

darcuss Uczestnik

Docenione treści:
    20
    Miasto:
    Tu i tam
    To jest mentalność każdego słoika, g.... w....... caly miesiac oszukać wszystkich po 10zł i szczycić sie na fb jak to mu się świetnie urlop spędza za granicą.
    Tacy ludzie to gownozjadzi nic nie warci jako klienci, nie szanujacy czlowieka a tym bardziej brudasa mechanika. Nie chcę się tu kreować i ozlacać, bo jestem z wawy, ale taka jest prawda.
    Kto ostatnio widzial napiwek min 50zl ?

12. Adam_ntp

Adam_ntp Początkujący

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Pruszków
    Dokładnie, 50zł napiwek? Za diagnozę mówię 100zł, no jak jest co diagnozować oczywiście, to kręcą nosem, bo nic nie zrobione a 100zł, a to że trzeba było pół szrota wybebeszyć to nic. Klien przylatuje mercedesem, każe diagnozować, jak mówię że wiem co i jak, kosztuje tyle i tyle, to on na razie zabierze auto, bo tym autem zarabia, za diagnozę guzik zostawił, pa pa, zakaz wstępu następnym razem!

darcuss lubi to.
  13. Misiakowski

Misiakowski Uczestnik

Docenione treści:
    39
    Miasto:
    Gdansk
    Mnie leczy kiedy klient dzwoni i informuje ze zona na jutro potrzebuje auto to ja wtedy pytam czy ma być szybko? Czy dobrze? Bo jak szybkobto niech go zabiera i już ale do innego warsztatu.

14. Auto Elektronik Lubin

Auto Elektronik Lubin Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    69
    Miasto:
    Lubin Dolny Śląsk.
    Adres strony:
    Masz rację

15. MotoRider

MotoRider Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kłodzko
    To się nazywa CONTENT MARKETING, przez ciekawą treść trzeba dotrzeć do potencjalnego klienta. Czymś go skusić, czymś zainteresować. Social media otwierają nową erę marketingu, dziś firma buduje wizerunek na wielu płaszczyznach. Internet zmienia świat, kto za tym nie idzie, przepada w czeluściach.

16. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Telefon , czy zrobi mi pan diagnostyke bo nie zapala ale u mnie w domu , OK zrobię a ile to będzie kosztować ja mowie ze zaczyna się od 50 zł a co dalej to nie wiem w tym momecie i dojazd ok 50 zł ... ale pan drogi ... ja na to ze zona tez mi tak mowi jak cos chce ... drogi mężu musze kupic ... :D:D:D:D

sycylyjczyk i dejot43 lubią to.
  17. david2291

david2291 Uczestnik

Docenione treści:
    50
    Facebook i poczta pantoflowa to dla mnie dwie najlepsze reklamy.Szkoda tylko ze samoczynnie nie eliminuje idiotów.
    Niestety takie czasy ze selekcję klientów tez trzeba prowadzic.Skoro klient ma prawo wyboru gdzie usługa ma być wykonana to i mechanik może mieć prawo decydować komu chce usługi swiadczyc

Marek_S lubi to.
  18. Jarzi

Jarzi Uczestnik

Docenione treści:
    123
    Miasto:
    Kaczory
    Sytuacja z zeszłego tygodnia (wtorek)
    Focus Mk2 2.0tdci poszła uszczelka pod głowicą. Ja warsztat obłożony, ale klient swoje, że auto potrzebuje bo ma urlop i nad morze i żeby na wtorek najpóźniej zrobić. Tłumaczę, że nie da rady bo najszybciej w piątek zacznę robić, a to jeszcze sprawdzenie głowicy itp.
    No to beczy i dupe zawraca, że czym on ma jechać, że urlop. No to mówię krótko:
    "Jak chcesz to będzie na piątek ale 1500 za robotę" (najwyżej bym długi wieczór przysiedział, a i szlifierz nie pogardzi groszem)
    No i kręci się klient, i myśli okrutnie... Aż w końcu stwierdza:
    "Aż tak to mi się nie spieszy".

A morał z tej powieści krótki i znany, dobry mechanik nie będzie ustawiany :D

19. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    158
    Miasto:
    Pogorzela
    Dobry mechanik nie musi mieć reklamy. Takie moje zdanie.

Mattii lubi to.
  20. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    472
    Miasto:
    z charakterem
    Potwierdzam. Do mnie regularnie z dobry mechanik dzwonią... Ale już ich nauczylem, że kontakt bezpośredni klienta bo z terminami ciężko...
    Swoją drogą... W internetach nikt nie jest anonimowy. Nie boisz się tak bez działalności?:pompous: