1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaka dobra nawigacja do 700zł?

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Marlena, 3-05 11.

1. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    mam tom toma od jakiegos czasu i jedyne co mnie wkurza to to że nie wiem czym się kieruje przy wyborze trasy, jak jadę w jedną stronę to wybiera inną drogę a w drugą stronę inną, jedna jest ładna a druga wertepy, no i trzeba by kupić aktualne mapy, jesli chodzi o prędkość obliczania trasy, prędkość zmiany trasy i orientowanie się na rondach jest ok

2. pstryk2

pstryk2 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    CAR-SREVICE ŚWIEBODZICE
    Kolego kup sobie jakiegos goclevera ,larka .lub mante za pare groszy dokup do tego automape wersje PL lub EU masz rok aktualizacji a na polske automapa jest najlepsza a nawet jezeli bedziesz chcial zmienic dostawce map to uzadzenie Ci na to pozwoli mozesz wgrac wszystko pozdrawiam

A jeszcze jedno wiekszosc urzadzen typu tomtom nawigon garmin itp. ma ograniczona pamiec wewnetrzna do ok.4GB i brak slotu kart. dzis mapa ma ok.3.6 GB a za rok bedzie 4 lub 5 GB a tanie urzadzenia maja slot i spokojnie obsluguja karty do 8GB

Ostatnio edytowano: 15-02 14
  3. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Kiedys pisalem do TOm TOm UK w tej sprawie i odpisali ze urzadzenia a w zasadzie ich system firmowy maja zaprogramowana tzw zaleznosc czasowa oraz ulozenie topograficzne. Czyli np jadac w miejsce X z Y o 11 rano i majac trase glownie z gorki to nawigacja TT prowadzi cie optymalnie tak bys zuzyl jak najmniej paliwa oraz jechal omijajac ruch. W drodze powrotnej jesli godzina zmieni sie np na 14 (poczatek szczytu) pokieruje nas inna droga lub jesli inna trasa bedzie oszczedniejsza (glownie z gorki) to wg tej zaleznosci rowniez poprowadzi nas inna droga.

Zasugerowali zebym sprobowal pobawic sie zegarem w nawigacji jezdzac testowo w to samo miejsce kilka razy i zrozumiem o co chodzi z tym jak to nazwali ''udogodnieniem''.

4. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    Ja nie wiem mnie zawsze próbuje prowadzić po dziurach :D na szczęście mam wybrana jedną fajną trasę do mojej dziewczyny, tylko szkoda że nie ma opcji zapamiętania trasy którą jadę.

5. jumbi

jumbi Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Strzałkowo
    Ja uzywam nawigacji GARMIN i nie chce znac innej , przejechałem juz z nią 300 tys km i zawsze poprowadzi tam gdzie potrzeba , chyba ze w ustawieniach trasy cos pomieszasz

6. mar.wo

mar.wo Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    177
    Miasto:
    Racibórz
    Adres strony:
    Ujeżdżałem kilka typów nawigacji ( to moje hobby) i jeśli by ktoś zapytał o mój wybór to tak,
    najlepszy duet: na kraj Automapa a na resztę świata TTom( korzystałem w różnych punktach ziemi i wiem o czym piszę)
    Nie oznacza to, że tylko wspomniane i nic więcej. Testowałem kilka różnych ale te wspomniane TTom - najlepsza obsługa i duże pokrycie lub AMapa najlepsze pokrycie na kraj to moi faworyci.
    Ps. odradzałbym kupowanie najtańszych wersji TTom'a z merketów i tych z pamięcią wewnętrzną mniejszą niż 2GB a najlepiej ze slotem na kartę zew. mowa o urządzeniach TTom.
    Dodam, że korzystam z nawigacji na HTC HD2 i Samsung Note II.

Ostatnio edytowano: 16-02 14
    shrek lubi to.
  7. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    307
    Ja latem w Hamburgu kupiłem tom tom i wróciłem do domu:D

8. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 233
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Mam dokładnie takie same odczucia i zdanie:D
    a jeśli chodzi o GARMIN -a to jest to jedyna i najlepsza nawigacja turystyczna jaką znam na piesze wycieczki wypady rowerem lub jak ktoś lubi pojeździć po lasach krosem lub quad-em
    nawigacja pozwala na załadowanie map Topo -graficznych
    garmin_topo_gps_big.jpg

9. PogotowieSamochodoweUK

Oooooo wlasnie takiego garmina chcial bym kupic na wakacje na rower :) Mowisz ze daje rade? Sa nieco drogie wiec sie wacham bo szkoda tracic 300f na cos co nie dziala.

10. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 233
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Jak " zakupisz " ;)
    dobre mapy naprawdę pracuje extra
    Jest szybki ,ma niezły odbiornik wiec daje rade w lesie
    Jak idziesz na grzyby i odpalisz go z opcja powrotu do auta nie zabłądzisz ;)
    Jak zdobędziesz dobre mapy to powie ci na jakiej jesteś wysokości
    Poinformuje o ciśnieniu sprawdza się naprawdę fajnie jako sprzęt turystyczny ,jak zassiesz mapy wodne,(o co nie łatwo) możesz popływać łódeczką nie wpadając na mieliznę
    i powie jakie szanse na rybkę na kolacje .
    P.S.
    Niestety nie informuje jakie szanse na kobitkę do śpiwora :cool:

łukaszmechanik lubi to.
  11. PogotowieSamochodoweUK

Swietna sprawa, czyli bede go szukal czym predzej puki przed sezonem i ceny pojda w gore.

12. michałm

michałm Nowy

Docenione treści:
    0
    Ja zdecydowanie polecam TomTom GO Live 820 Tu jest szczegółowa recenzja tej nawigacji http://nawigacyjni.pl/tomtom-go-live-820-nawigacja-dla-kierowcow/ Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Jak się ktoś dobrze rozejrzy na rynku to można kupić nówkę za niecałe 400zł. Ja niestety trochę przepłaciłem, ale i tak było warto. Jeździłem na niej po PL, po Monachium, Amsterdamie i nigdy mnie nie zawiodła.

13. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    a ja polecam wybrać kilka modeli a potem szukać promocyjnych cen. Teraz na każdą grupę cenową przypada przynajmniej kilka sprzętów o optymalnej jakości:)

14. autozibi

autozibi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    591
    Witajcie .... Nie chcę nowego postu zakładać więc piszę tutaj .
    A jaką byście nawigacje polecili w cenie 300 - 400 zł , na co zwrócić uwagę ??

15. PogotowieSamochodoweUK

Zwroc uwage czy ma TCM wbudowane, czy ma aktualizacje za free czy platne, czy ma radary za free czy za doplata, czy ma slot na karte lub mozliwosc wgrywania map na nowo w razie awarii. Wielkosc ekranu to twoje widzimisie raczej.

Edytowano przez moderatora: 29-03 14
    autozibi lubi to.
  16. autozibi

Docenione treści:
    591
    A przy takim pułapie cenowym , marka nawigacji ma znaczenie , czy raczej tym nie zaprzątać sobie głowy .
    Na razie patrzyłem za garmin - em , tom tom - em i mio .

17. PogotowieSamochodoweUK

Powiem ci tak, w tej cenie to juz gorna polka obecnie jest. Ja sklaniam sie przy TOM TOM bo oferuje najwiecej za najmniej i jako tako bardzo dobrze sobie radzi w miescie. Garnim na problemu nie nadaza czesto.
    TOM TOM uzywa map google co samo za siebie mowi niejako.
    Garmin na swoje mapy i nie sa takie super.

TOM TOM ma TTspolecznosc i codziennie mozesz go aktualizowac tak ze nawet roboty drogowe bedzie ci pokazywal o ile je ktos wprowadzi.
    Modele XXXL Live Route wymiataja bo maja animowane zdjecia skrzyzowan i zjazdow gdzie nawet krzaki pokazuje i widzisz na ekranie to co na drodze. Wiec nawet jak nie czytasz nazw to zkumasz gdzie jechac po wygladzie drogi.

Kiedys bylem przeciwnikiem Tom Tom ale obecnie nie widze innego wyboru jak XXXL Live Route

autozibi lubi to.
  18. autozibi

Docenione treści:
    591
  19. PogotowieSamochodoweUK

To samo co moj XXXL ta sama mapa, ta sama reakcja bo i urzadzenie to samo tylko ekran mniejszy.
    Wszelkie aktualizacje darmowe w stopniu zaawansowanym i bez limitow czasowych ze ci to wygasa.
    Mozna dogrywac mapy na inne kraje pobierajac je za free ze stropny TT. Nie wiem czy on obsluguje Spolecznosc TT ale szczerze mowiac nawet bez niej urzadzenie godne zakupu na lata.

autozibi lubi to.
  20. PogotowieSamochodoweUK