1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaka dobra nawigacja do 700zł?

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Marlena, 3-05 11.

1. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Jak to? No przeciez ja ostatnio aktualizacje pobieralem za free i nie bylo to dalej jak 3 miesiace temu zanim rozebralem auto na czesci :)

2. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    To masz fajnie ja nawet po zakupie nowego navi nie miałem darmowych aktualizacji :(

3. PogotowieSamochodoweUK

To niby chcesz mi powiedziec ze to tylko moje urzadzenie ma darmowa aktualizacje?
    Fakt faktem ze ja to robie przez otwarte konto na TT, w sesie loguje sie programem zainstalowanym na kompie i tam sa moje dane, mialem plyte razem z navi jak kupilem.

4. arni_poznań

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    Ja też próbowałem robić tak jak ty, ale nie miałem żadnej płyty a jaki masz model tt ?

5. PogotowieSamochodoweUK

Tom Tom XXXL IQ Routes Live Edition
    Tak przynajmiej na pudelku pisalo :)

6. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 158
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ja też mam TomToma od jakiś 6 lat i tylko na początku miałem za free aktualizacje, potem gruba kasa.
    Być może wykupiłeś jakiś pakiet ekstra z dożywotnia aktualizacja albo cuś.

7. PogotowieSamochodoweUK

No ta moja nawi byla tylko w przez rok jako limitowana edycja, pojawila sie i zniknela i miala wszystko, pudlo z pokrowcami, etui, antena co TCM, ladowarka do domu, ladowarka na 12v, program multimedialny do laczenia sie z nawi przez kompa i ustawiania jej, pelny zestaw map na praktycznie cala europe i skandynawie. No i wlasnie dopisek ze dozywotnio aktualizacje sa za free ale trzeba sie do tego zalogowac/zalozyc konto. Wiec wychodzi na to ze to poprostu taki rzut byl ze dali tam kilka set egzemplazy dla reklamy z wiekszym ekranem i darmowym ''apdejtem''.

Jesli faktycznie tak jest (to moj pierwszy TT wiec nie myslalem ze zawsze aktualizacje byly free) to osobiscie juz TT nie kupie. Zona chciala ale widze ze chyba ''juz nie chce'' hehehe Raczej sie to nie kalkuluje. W PL moze i tak, ale w UK za 1 rok ta nawi nie bedzie znajdowac polowy osiedli i uliczek.

Jest aplikacja sygic na smartfona, to podobno swietnie sie kreci po miescie i mozna do tego karte sim wyjac nawet.

8. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
  9. PogotowieSamochodoweUK

Aaaaaa.... no to znaczy ze co raz wychodzi jakas seria navi z dozywotnia aktualizacja za free.

10. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
  11. PogotowieSamochodoweUK

No dobra przepraszam, w takim razie ''moja buba''. Myslalem ze poprostu na stronie TT sa darmowe a to sie okazuje ze tylko jak ja sie loguje to sa. Sprobuje sie nie logowac i wtedy zobacze czy bedzie platne.

12. arni_poznań

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    to chyba tak nie działa, stronka tt odczytuje numer twojego urządzenia i to co masz w nim zapisane, na tej podstawie proponuje Ci aktualizacje płatne lub nie, tak przynajmniej sobie myślę :)

13. PogotowieSamochodoweUK

Arni masz racje sprawdzalem chwile temu i nie ma znaczenia czy sie loguje czy robie to jako anonim, i ak przy podlaczeniu mojego urzadzenia wyskakuje ze jest free.

Ale jak chce np dokupic mape ktorej nie mam jak NP rosja to juz kosztuje np. Tylko aktualizacje tego co juz mam sa free.

14. arni_poznań

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    Lepiej nic nie kombinuj z tym twoim ;) jest dobrze jak jest, jak kupisz żonie i nie będziesz miał free aktualizacji to poszukasz tam gdzie podałem i masz.

15. PogotowieSamochodoweUK

Nie juz sobie odpuscila, zreszta ona uzywa navi przeciez raz na 2 miesiace to z tym starym soniakiem moze latac. Ona wymysla zawsze, jak ja mam kombi to i ona chce, jak ja chcialem rower z hamulcami tarczowymi to i ona z tymz e nie wiem na cholere jej to jak sie wiecej noga podpiera niz jedzie heheeh Teraz nawigacje tez chce taka sama bo ze niby lepsza....Bardziej jak z siostra zazdrosnica sie czuje nizeli jak z zona hahaha

16. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Pogotowie taka żona to skarb:) Ty kupujesz spodnie raz na 2-3 mieś, to o ona chcę takie same spodnie raz na 2-3 mieś. Ty nie kupujesz kosmetyków, to i ona nie potrzebuje. Ty nie kupujesz biustonosza to i ona...:p

Pogotowie: logiczne, ze tylko te mapy co masz w zestawie są na darmowe aktualizacje:) - dlatego zwą to "darmową dożywotnią aktualizacją:p

Poza tym myślę, że kończąc tą debatę - warto pamiętać, że obecnie tradycyjną nawigację coraz mocniej gonią rozwiązania smartfonowe, tym bardziej że biorąc pod uwagę rozwiązania AGPS - smartfony potrafią dużo lepiej radzić sobie w samych miastach niż tradycyjne nawigacje.

17. MichałW123

MichałW123 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Adres strony:
    żona skarb :)

Co do smarfonów to jeśli jest tam dobry sprzęt i system taki że się nie wiesza to jest to świetne rozwiązanie.

18. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    W kwestii smartfonów to trzeba byłoby założyć osobny temat - ja się już strasznie zraziłem.

19. Marcin991

Marcin991 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Ja w ostatnim czasie używam tylko i wyłącznie nawigacji na smartfona. Minus jest taki, że do poprawnego działania wymaga ona transferu danych. Plus, jest taki, że zawsze mamy do dyspozycji aktualne mapy.
    Wcześniej korzystałem głównie z tej standardowej nawigacji, od jakiegoś czasu korzystam z Yanosik. Ta ostatnia jest za free do pobrania z Google Play. Informuje także o korkach, suszarkach itd. Tak więc to dosyć kompleksowe rozwiązanie :)
    Jest jeszcze kilka innych darmowych apek-nawigacji. Możecie ich poszukać na Yourapps - jest to portal z recenzjami aplikcji - tutaj więcej info o nich yourapps.info/aplikacje-na-iphona

20. croc

croc Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Łódź
    sa mapy na adrosia które działają offline, czyli transfer danych nam nie potrzebny. Ja korzystam z map od Sygic, nawi jest generalnie płatna ale jak pamiętam tylko za licencje a za aktualizacje się nie płaci. Łatwa i prosta w obsłudze, do tego ma funkcje HUD cyzli wyświetla trasę na szybie :D. A z map które potrzebują transferu danych to polecam Targeo, do tego jak ostatnio pobierałem z GP to była darmowa.

wydaje mi sie lepszym rozwiązanim jest kupić sobie jakiegoś tablecika niż nawi, więcej możliwości