1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaka dobra nawigacja do 700zł?

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Marlena, 3-05 11.

1. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

No Sygic ta pelna wersja zpiracona jest dobra. Ale tablecika to se mozesz co najwyzej w kiblu pouzywac a nie w aucie. Gdzie ty to przyczepisz zeby mape widziec w tym samym czasie kiedy chcesz widziec co sie dzieje przed maska ?

2. croc

croc Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Łódź
    a to ty musisz mieć od razu tablete jak dla konia 10" :p. jak patrzysz w nawi to nie patrzysz na drogę, i tak samo w tableta, no chyba ze oglądasz jeszcze film przyrodniczy to możesz mieć problem z koncentracją

3. olek39

olek39 Początkujący

Docenione treści:
    0
    najlepiej wez tego tomtoma, ja uzywalem go w firmowach samochodach w Holandii i dobrze sie sprawowal

4. ziggy.adam

ziggy.adam Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Horsham
    Co wgrać na iphone aby pracowało bez sieci tylko na GPS

5. olek39

olek39 Początkujący

Docenione treści:
    0
    u mnie w s3 mini jest nawigacja ale bateria i transfer danych szybciutko uciekają więc wolałem kupić zwykłego tom toma

6. Paawel

Paawel Początkujący

Docenione treści:
    23
    W zasadzie do użytku nadaje się tylko NAVIGON, mam na IPnonie, Galaxym i w busie na szybie - obsługa, prowadzenie i grafika nie osiągalna jak na razie dla innych navis, szkoda ze kupił to Garmin

7. Autosystemy Wejherowo

Autosystemy Wejherowo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Adres strony:
    Z racji tego, że prowadzę sklep, mogę tylko podać link (bo nie jestem pewna czy nie będziecie tego traktować tylko i wyłącznie jako reklamy) do nawigacji Blaupunkta. Jednak czytając komentarze, myślę, że akurat ta nawigacja z mapami TOM TOM i dożywotnią aktualizacją map jest naprawdę dobra i można ją polecić. Jest to jedna z ostatnich nawigacji Blaupunkta (Travelpilot 51V EU LMU).
    Zaznaczam jednak, jeśli mieliście już doświadczenia z nawigacjami Blaupunkta to chętnie dowiem się w czym np był problem, albo co jest ich plusem. :)
    http://autosystemy.eu/nawigacja-samochodowa-blaupunkt-travelpilot-p-1116.html?cPath=33_34

pozdrawiam

8. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 406
    Miasto:
    PZ
    Kupiłem sobie kiedyś w UK travelpilot-a i problem był taki że navi miała wgraną niby dokładną mapę UK i główne drogi europy, jęsli chodzi o same działanie navi to zasięgu nie gubiła, w miarę szybkie były reakcje na zmiany trasy, miała wbudowany odtwarzacz mp3. Dwa główne jej minusy to mapa dzięki której parę razy dojechałem nie tam gdzie chciałem, bo w Anglii w Gloucester i przyściennych miejscowościach było kilka ulic o tych samych nazwach ale przy wyborze ulicy nie było opcji wybory dzielnicy czy jak to tam się nazywa w UK i tym samym kilka razy trafiłem na drugi koniec miasta :) niestety w czasie pracy.Wielkim minusem dla mnie był wtedy brak dostępności nowych map, miałem tylko te które dostałem na płycie cd, ogólnie po powrocie do kraju bardzo szybciutko pozbyłem się tego wspaniałego urządzenia za połowę ceny ;)

9. Autosystemy Wejherowo

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Adres strony:
    dziękuję za komentarz, a którego Blaupunkta miałeś, bo tak jak pisałam ta jest ostatnia i na mapach TOM TOM?
    i drugie pytanie czy mogę w razie czego cytować Twoja wypowiedź?( na innych forach)

pozdrawiam

10. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 406
    Miasto:
    PZ
    Blaupunkt Travelpilot lucca mp3, bardzo podobny do tego na zdjęciu, możesz cytować moją wypowiedź pozdrawiam :)

11. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    966
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Oczywiście cytowanie wypowiedzi z tego forum wymaga podania linka prowadzącego do wypowiedzi.

12. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    186
    Miasto:
    Grabów
    Co panie i panowie na ,,BECKER " i ,, MEDION " bo chyba nie było tu mowy o nich . Swoją drogą prawie nie używam navi , choć zjeździłem trochę
    kilometrów . Jeśli już w jakimś zatłoczonym mieście nie znajduje celu . Korzystanie nagminne z nawi prowadzi tak jak z językiem do wtórnego analfabectwa .

13. Autosystemy Wejherowo

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Adres strony:
    witam,

Pewnie ma Pan rację, to tak jak z czujnikami parkowania, bez nich potem jest problem żeby zaparkować. Jednak trzeba z drugiej strony spojrzeć pewne urządzenia powstają po to aby nam ułatwiać życie i czasem warto z tego skorzystać. Po drugie zaś, nie wszyscy mają zdolności dobrego manewrowania samochodem w momencie parkowania lub też jadąc na np. wakacje nie musimy się głowić dodatkowo czy trafimy sprawnie (w miarę) na podany adres.
    pozdrawiam

14. jan.ka

jan.ka Początkujący

Docenione treści:
    0
    Swego czasu sporo jeździłem. Pamiętam czasy przed nawigacją i po. Z nawigacją jeździ się bez dwóch zdań zdecydowanie lepiej.

15. Autosystemy Wejherowo

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Adres strony:
    No tak zazwyczaj po to powstają te wszystkie "udogodnienia" żeby żyło nam się lepiej ;)
    Jednak niektóre z tych urządzeń po prostu czasami powodują, że stajemy się mniej czujni, bo robią to za nas maszyny. W przypadku awarii takich czujników kierowca musi od nowa uczyć się uważać na przeszkody.
    Zatem podsumowując "doposażanie" samochodu tak, ale zachowując rozsądek i od czasu do czasu próbując jeździć mając wyłączone niektóre dodatki. Tak żeby nie wyjść z wprawy.:p

16. Maesc

Maesc Uczestnik

Docenione treści:
    2
    U mnie w schowku leży tomtom xxl fajna nawigacja ale korzystam z Sygica europe na smartphona kupiłem za 25€ licencia jest na 3 urządzenia i dorzywotnia aktualicaja. Na dzień dzisiejszy jest za 30€.

17. Maly80

Maly80 Nowy

Docenione treści:
    0
    jaki jest sens kupowania nawigacji skoro większość ma ją w telefonie?

18. Autosystemy Wejherowo

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Adres strony:
    witam, możliwe, że dużo osób ma w telefonie nawigacje, ale :
    po 1. zależy jaki ma się telefon, przede wszystkim mówię tu o rozmiarze, ponieważ ja wolę większy ekran nawigacji
    2. nawigacja, jako osobne urządzenie, często jest bardziej rozbudowana niż ta w telefonie
    3. trzeba pomyśleć o mocowaniu odpowiednim
    i kilka innych różnic ... :)

19. Darki

Darki Nowy

Docenione treści:
    0
    Mi nawka w telefonie czasem nie daje rady, w dużych miastach jest ok ale jak śmigam w trasę to gorzej.

20. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 729
    Miasto:
    Sląsk
    Ja mam fabryczna Citroena bez wodotrysków bo stara pracuje na mapach navitech ( chyba ) i daje radę , urządzenie traci sygnał bo źle najczęściej jest umieszczone tzn. widzi satelity przez szybę przednią . Komuś ze znajomych zainstalowalem dodatkowy odbiornik z anteną zewnętrzną na BT i działało o niebo lepiej . A oprogramowanie albo prowadzi lepiej albo gorzej .