1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaka dobra nawigacja do 700zł?

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Marlena, 3-05 11.

1. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Nie wkurzyłem się jeszcze ani razu,wkurza mnie natomiast to,że mam wykupiony pakiet w Polsacie za 30zł,oglądnę kilka filmików na YT i lipa,koniec.Teraz mogę sobie oglądać do woli,wpisanie kodu trwa kilkanaście sekund.

2. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 784
    Miasto:
    Sląsk
    Sam nie wiem bo :
    - moja C5 ma fabryczna navi i nie najgorzej się sprawuje. Nie jest tak rozbudowana jak współczesne navi
    - problem jest z sygnałem z GPS bo szyby są metalizowane czy coś i jest z tym problem . Nie chce mi się kombinować z zewnętrznym odbiornikiem GPS
    - Nie mam tabletu a telefon średnio odbiera sygnał z GPS

3. stank

stank Początkujący

Docenione treści:
    1
    Z tym wpisywaniem kodu to tak słabo trochę

4. Darki

Darki Nowy

Docenione treści:
    0
    Akurat tej nie miałem okazji testować.

5. JerryG1

JerryG1 Bywalec

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Londyn
    Poczytalem ten watek :) w PL macie problem z netem w komorkach dostawcy daja male pakiety.
    Tu w UK wzielem nie limitowany net i moje dwie nawigacje leza w szafie, na komorce mam w sumie 5 programow nawigacyjnych zaczynajac od GoogleMap ten potrzebuje neta na okraglo ale musi byc wlaczona w telefonie opcja "Lokalizacja" a to wykancza baterie i trzeba ladowac codziennie, z wylaczona o ile nie jezdze to conajmniej dwa dni moje LG 3 wytrzymuje.
    Nastepna HERE ma opcje jak GoogleMap i pokazuje to samo: korki, wypadki itp. ale moze pracowac off-line bez dostepu do neta i z mapami calej Europy o ile dodatkowa karta w telefonie jest pojemna.
    IGO tak samo jak HERE
    Navigon - be-on-road mapy laduja sie po wifi ale jeszcze nie uzywalem tego programu - jezdze tu w UK na pierwszych dwoch z netem wlaczonym i "Lokalizacja" ale trzymam na wszelki wypadek wyjazdu poza UK jako off-line.
    OsmAnd~ tak mam zapisana nazwe tego programu navi, raz tylko uzylem przed samym wyjazdem ale nie podszedl mi i lezy jako zapas na off-line poza UK.

Teraz w dobie smartfonow zwykle navi zaczynaja nie miec sensu, bo zostawienie jej w trzymaczu czy ladowarce grozi wybiciem szyby czy tu w UK czy w innym kraju, a wysiadajac zabiera sie telefon a na sam trzymacz juz chyba nikt sie nie pokusi no chyba ze wypasiony :(
    W telefonie mam co jakis czas info o aktualizacji czy programow czy map wyzej wymienionych programow, a w navi zwykly uzyszkodnik musi albo jezdzic na tym co ma - starocia czasami lub szukac kogos kto zajmie sie updatem programu czy map.

Przez moje rece przeszlo multum roznych navi w celu update, siedze takze na roznych forach tego dotyczacego tematu, ci co maja jeszcze posiedza ale umra one smiercia naturalna z powodu smartfonow, dostawcy w koncu zaczna dawac wieksze pakiety neta.

Dopisek: One sa darmowe :D no moze poza IGO :(

6. Marek_S

Docenione treści:
    1 784
    Miasto:
    Sląsk
    Masz racje , nie uzywam mojego LG tylko dlatego że nie mam osobnego odbiornika GPS bo skutecznie ten co jest blokowany jest przez metalizowaną szybę .

7. mar.wo

mar.wo Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    169
    Miasto:
    Racibórz
    Adres strony:
    Na telefon polecam Here za free i może być on live.

8. Marek_S

Docenione treści:
    1 784
    Miasto:
    Sląsk
    mnie czasem i 30 min startuje GPS

9. zyzio-1

zyzio-1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Od pięciu lat używam NavRoad ENEVO z AM i nie miałem żadnych problemów. Czas od włączenie do złapania sygnału GPS to 30 - 50 sek.
    Czasami w czasie jazdy włączamy równolegle inne urządzenia nawigacyjne i wcale nie są lepsze od mojego, także polecam :).

10. Marek_S

Docenione treści:
    1 784
    Miasto:
    Sląsk
    3 sek odpala navi orginalna do C5 , zastanawiam się czy nie da sie połączyć po BT z telefonem ale tylko to pomysł na razie

11. Bernardyn

Bernardyn Nowy

Docenione treści:
    0
    Ja mam u siebie nawigację TomTom Start 50 i w zupełności mi wystarczy. Jak kupowałem to kosztowała trochę ponad 600 zł, nie wiem jak się teraz kształtują ceny tego modelu, ale przypuszczam, że jakoś drastycznie się nie zmieniły. Ekran jest bardzo wyraźny i czytelny, interfejs jest bardzo prosty i można szybko się połapać we wszystkich opcjach. Miałem pewne problemy z ogarnięciem mocowania (mogłoby być trochę dłuższe), ale całość trzyma się bardzo dobrze i stabilnie. Myślę, że w przedziale cenowym 600-700 to będzie przyzwoity wybór.

12. Autosystemy Wejherowo

Autosystemy Wejherowo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Adres strony:
    witam,
    doświadczenia są tak różne, jeśli chodzi o nawigacje, że ciężko decydować się, która jest najlepsza. Wszystko zależy od tego gdzie np jeździmy, jakie mapy najbardziej przypadną nam do gustu. Jedn wolą nawigację z mapami TOM TOM, inni Navroad, IGO czy Automapa. Najlepiej zobaczyć filmy na Youtube i spróbować ocenić , która z map wizualnie nam odpowiada.

13. Konor

Konor Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska południowa
    Jako że mam Lumię to korzystam z nawigacji HERE. Póki co nie zawiodła mnie ani razu. A i też nie wymaga dostępu do internetu, więc wielki plus.

14. Marcin991

Marcin991 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Za free to faktycznie nie ma ale korzystanie z automaty w telefonie rowniez nie jest za bardzo wygodne... Sam wiele razy probowalem jezdzici na nawigacji w telefonie ale nie bylem z tego zadowolony. Nie jest tak dokladna, telefon sie wyladowuje oraz moze Cie wyprowadzic w pole.

Kup sobie Garmin albo Tom Tom. Jesli nie masz poza tym kasy na nawigacje to wybierz sie po prostu do sklepu RTV EURO AGD. Umozliwiaja tam zakup sprzetu na raty. W zaleznosci od tego jaki jest to sprzet to mozna sobie go kupic na raty od 10 do 50 rat 0%.Dzieki temu nie jest to dla Ciebie takie obciazenie finansowe oraz z czasem sobie to spokojnie splacasz.

15. Iron Duke

Iron Duke Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PNT
    Gocleever 5" + Automapa. Jeżdżę na takim czymś od 7 lat i się nie zawiodłem.
    :cool:

16. andrzejkowy

andrzejkowy Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    wrocław
    od lat mam nawigację TomTom , to już druga jaka mam. jest najlepsza

17. tokowik

tokowik Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Ostrowiec
    Mogę jeszcze dodać Modecom MX-4 + IGo śmiga jak należy.