1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

JAKA MONTAŻOWNICA I WYWAŻARKA ?

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika richie1983, 19-08 12.

1. richie1983

richie1983 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Cześć,
    proszę o poradę w sprawie wyboru montażownicy i wyważarki. Otwieram warsztat i planuję zrobić dwa stanowiska do wymiany opon.. Na początku Wybór padł na montażownice G7441I.20 firmy Ravaglioli i na wyważarkę Ravaglioli G2.118H. Interesują mnie montażownice automatyczne i wyważarki 2G lub 3G. Tak sobie pomyślałem, że może polskie montażonice nie byłyby najgorszym wyjściem. Dokładnie mam na oku taką montażonicę firmy TECHWAR: http://allegro.pl/nowosc-automat-montazownica-dwubiegowa-techwar-i2545330171.html oraz inną polską firmy uni-trol: http://allegro.pl/unitrol-montazownica-janka-i2554281194.html

Proszę powiedzcie, jakie jest Wasze spojrzenie na polski sprzęt? Jakie sąWasze doświadczenia z takimi urządzeniami i jak te montażownice wypadaja na tle urządzeń ravaglioli? Jak z ich jakością i czy mają jakieś zalety? A może lepiej kupić używany, markowy sprzęt hoffman'a, czy inny z wyższej półki? Czy to jest awaryjny sprzet i być może lepiej się nie pchać w używki? Za sprzęt ravaglioli trzeba by wydać: montażownica- 11500, wyważarka-8200. Montażownica Techwar, to koszt 6000, a uni-trol-9000. Na dwóch sztukach to jest jakaś oszczędność. Jeśli chodzi o wyważarkę, to raczej zostanę przy ravaglioli. Bardzo proszę o jakieś propozycje na godny uwagi sprzęt, zarówno montażownicę, jak i wyważarki. Będę bardzo wdzięczny na wszelkie porady odnoście jakości montażownic i wyważarek.
    Dzięki wielkie za wszystkie porady.

2. mateusek

mateusek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    156
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    wez pod uwage ze coraz wiecej jest samochodow z niskim profilem i dobrze aby montarzownica miała dodatkowe ramie ;]
    cos takie jak na tym zdjeciu:[​IMG]
    Warto to mieć jak sie nastawiasz na warsztat chociaz jedna taka z ramieniem a druga moze byc zwykła ;]

Na hoffmanie pracuje juz pięc lat i spisuje sie doskonale mało usterkowy i prosta konstrukcja ale za to bardzo wytrzymała ;]

Powodzenia

3. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    starachowice
    zobacz www.swistowski.pl ja mam od niego dużo maszyn i są bardzo dobre i serwis pożądny w miarę nie drogi monterki ma TECO a wyważarki FOCUS to samo co CEMB pożądne maszyny bardzo dobże wyważa co do polskiego sprzętu nie bardzo spażyłem się wyważarki nie są dokładne techwar nie jest producentem maszyn na moje oko to china pomyśl o świstoskim naprawde porządna firma kupe lat z nimi współpracuje i najważniejsze w miare nie drogi serwis pogwarancyjny dużo części od ręki nadrugi dzień u klijenta montujesz i jedziesz dalej

4. PEPER

PEPER Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    ŚLĄSK
    cześć, wydaje mi się że popełniasz podstawowy błąd wyboru : skupiasz się bardziej na wyważarce niż na montażownicy, a to monterka z biegiem czasu wyznaczy Ci klientów . Wyważarki osiągnęły już jakiś czas temu pewien poziom dokładności pomiaru, który jest wystarczający nawet dla najbardziej wymagających klientów, a ich rozwój skupia się mówiąc ogólnie na skróceniu czasu wyważania i prostocie obsługi, oraz funkcjach dodatkowych, których otwierając dopiero warsztat nie będziesz długo jeszcze potrzebował. Sam na serwisie używam wyważarek Hofmana i ... polskiego UniTrolla - obie marki to jakby osobna bajka, ale z obu jestem bardzo zadowolony, jeśli chodzi o dokładność pomiaru to trolki nie ustępują Hoffiemu , trzeba je tylko utrzymywać w czystości i zapewnić "suche" warunki pracy - czyli czystość na warsztacie. Techwaru nie znam ale raczej bałbym się inwestować.
    Monterkę jednak radziłbym kupić markową i tak jak wspomniał kolega na dzisiejsze czasy musi być z dodakowymi ramionami - kupisz bez nich po miesiącu będziesz żałował! Jeśli chodzi o monterki polskie nie polecałbym ze względu na jakość materiałów ( głównie stoły montażowe - bo rozumiem że taką chcesz na początek kupić) ale też i sprawność czy prostota obsługi - zaczniesz robić trochę więcej kół to zaczniesz to dostrzegać . dodatkowo ważne jest aby po roku, dwóch, trzech zapewniła sztywność "konika " podczas pracy a z tym bywa różnie. Osobiście pracuję tylko na Hawece czy jak kto woli Mondolfo-ferro bo to to samo tylko naklejka inna. ( polecam tylko marki sprzętu , nie firmę dostarczającą - nie mam w tym interesu, dostawcę znajdziesz sobie Sam najlepszego dla Ciebie )

pozdrawiam i życzę przemyślanego zakupu

5. Darek1963

Darek1963 Początkujący

Docenione treści:
    0
  6. Marcin Glasgow

Marcin Glasgow Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Panowie czy ktos mial stycznosc z maszynami firmy Dunlop?

7. hamer

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    starachowice
    ja mam podnośnik nożycowy ale chyba drugi raz bym nie kupił choć chodzi bez zażutów ma czasami swoje moje

8. wiktorio

wiktorio Nowy

Docenione treści:
    0
    kup sobie corghi , najlepsza firma i moje marzenie, tylko ta cena ale znajomy ma monterke i wywazarke od 3 lat i mowi ze super sa

9. luk_ass

luk_ass Nowy

Docenione treści:
    0
    siemaneczko!
    chcę założyć jako dodatkowe zajęcie stanowisko wulkanizacyjne. opłaca się??????? jesli ktoś może mi coś polecić, jakie maszyny bedą mi potrzebne, może jakieś nazwy- firmy, zebym mógł potem obczaić na necie co to jest????
    pzdr

10. Zygi

Zygi Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam
    Prowadze wulkanizacje już od paru lat i powiem Ci że jako dodatkowi biznes to się opłaca założyć najlepiej na sezon zima-lato.

11. luk_ass

luk_ass Nowy

Docenione treści:
    0
  12. hamer

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    starachowice
    zobacz na www.swistowski.pl on ma dobre maszyny ja man od niego sporo maszyn i są super i serwis pożądny

13. luk_ass

luk_ass Nowy

Docenione treści:
    0
    Homer, sprawdzam ta strone swistowski właśnie. a którą bys mi mógł wyważarke polecić, na jakiej pracujesz??

14. jkgh

jkgh Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Toruń
    luk_ass olej chińczyki! Lepiej zainwestuj w coś droższego! jakość jakość jakość! SIVIK? Nie kojarzę, ale ATS to na pewno chinczyk, wszystkie te ath dunlopy castexy varianty i te cuda na allegro po 4-6 tys to chińczyki. Chociaż prawda jest taka, że te chińskie urządzenia dają pracę tym którzy nie mogą sobie pozwolić na hoffmany i corgi, a jak wulkanizator ma w głowie poukładane to dla klienta nie powinno to mieć znaczenia czy to urządzenia z zachodu cz wschodu. Więc jak już chińczyk to polecę ATSa bo znajomy ma i wiem że mają serwis części i akcesoria czyli to co przy tanim sprzęcie niezbędne a większość dostawców chińczyków po sprzedaży się wypina! Powodzenia!

lechu86 lubi to.
  15. hamer

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    starachowice
    ni ja mam FOCUSA 580 jeśli chodzi o wyważarke mam od niego teco 82 ale ta to już ma 13 lat i chodzi bez zażutu ale nie musisz brać z monitorem bo ta z wyświetlaczem też jest ok a monterki to mam TECO 36 I TECO45 ale ta najtańsza z ramieniem na bok też jest dobra ale ważne bo serwis mają dobry dużo części od ręki dostaniesz bez problemu

16. jerrybasek

jerrybasek Nowy

Docenione treści:
    0
    uwaga, ostrzegam montazownica od firmy phu-szczepan. Szybko sie psuje i serwis zabiera maszyne, a nie przyjezdza do klienta. Slaba jakosc i NIE POLECAM!!!!

17. hamer

Docenione treści:
    95
    Miasto:
    starachowice
    china to china jak się trafi loteria

18. jkgh

jkgh Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Toruń
    Ale co konkretnie? Jak? Kiedy? Co i jak? Z tego co wiem to handlują kilkoma markami więc opisz coś więcej?

19. Witek665

Witek665 Nowy

Docenione treści:
    1
    Kolego opisz coś wiecej bo jestem ciekawy co sie stało. Ja tam kupiłem sprzet i jestem zadowolony. Tak jak kolega "jkgh" napisał maja duży wybór, byłem u Nich na miejscu maja wystawke i maszyn jest bardzo dużo wiec jest w czym wybierac. A mam jeszcze pytanie, czy za zabranie maszyn coś płaciłes ??

20. arcadio

arcadio Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Radom
    Adres strony:

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jaką montażownice kupić

,
  2. jaka wyważarka do kół

,