1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaki tester diagnostyczny kupic????

Dyskusja w 'Sprzęt diagnostyczny' rozpoczęta przez użytkownika BPbartek, 17-02 14.

1. brzozaayz

brzozaayz Gaduła

Docenione treści:
    137
    Zadzwoń do Boscha to przyjadą i zrobią ci prezentacje za free. Czasem mają sprzęt po pokazowy i można wyrwać taniej.

2. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    jestem tez na forum samochodów elektrycznych i przyznam ze tam maja pomysły jak to pasjonaci ..

3. romsped

romsped Początkujący

Docenione treści:
    2
    Kris w IC mam 8k netto w umowę na rok, calość spłata obrotem. Na razie zrezygnowałem, bo obrotu nie wyrobię. Jeżeli nie w umowę to niecałe 9k netto. PDL-a miałem kiedyś na testach i dawał radę, ale wtedy wybrałem ST9000 i myślę, że dobry wybór, no a G-scan to do Azji, więc do PDL nie porównuję.

4. tranzbet

tranzbet Początkujący

Docenione treści:
    0
    Ciąg dalszy testów Vpeckera. Peugot 607 2.7HDI 2005r. Silnik-połączył się odczytał chyba 10 błędów, wszystkie unknown i idiotyczne numery błędów. Maxiecu połączył sie również z silnikiem, ale błędy odczytał właściwie z właściwym opisem i właściwymi numerami błędów, znalazł o dziwo tylko 4 błędy a nie 10 jak Vpecker. Chińczycy to cieniasy, potrafią tylko podrabiać. 400zł wywalone w błoto na bank. Całe szczęście że nie kupiłem za 800. Ostrzegam innych przed zakupem tego badziewia. Więcej jak 300zł nie jest warte.

5. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    moze tylko 150 ? :D:D:D:D chyba cos pomieszaleś z instalacją programu .

6. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    Sląsk
  7. romsped

romsped Początkujący

Docenione treści:
    2
    selim miałem to na testach w zeszłym roku. Pamiętam bo na telefonie mi zostało zdjęcie (szczególnie w pamięci mi zostały tłumaczenia). Ogólnie sprzęt daje radę jak na china. Szybkość i możliwości OK, porównałbym chyba najbardziej do Luncha. Widać różnice w sofcie w poszczególnych markach, jak już wspomniałem język PL toporażka dlatego najlepiej przełączyć na angielski. Wtedy w każdym razie wybrałem ST-9000 i jestem zadowolony.

Załączone pliki:

• Autel.jpg
      Autel.jpg
      Rozmiar pliku:
      65,6 KB
      Wyświetleń:
      20
  8. tranzbet

tranzbet Początkujący

Docenione treści:
    0
    Laguna 1.8 benzyna 88kW. Vpecker połączy przeszuka systemy pokaże wszystko ok a do wyboru mam tylko info o systemie i nic więcej. Nie ma odczytu błędów parametrów itd. Tylko info o sterowniku systemu. Czekam na choć jedno auto które ogarnie ten badziew. Skusiłem się ze względu na wzdychania kolegi Marek_S i wdupiłem 4 stówki w piach.

9. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    A który chiński ma dobry polski ? Co do Vpeckera , mnie chodzi OK ja jestem zadowolony. Nie wzdycham jak coś ...

10. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    Sląsk
    Launch tez ma tłumaczenia takie,ze niech go szlag trafi

11. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    owszem a interpretacje błędów nieraz ... że można iść do wróżki

12. tranzbet

tranzbet Początkujący

Docenione treści:
    0
    Sprzedam Vpeckera Wifi, aktywowany 27 grudnia 2016r. , więc jeszcze prawie rok aktualizacji.
    Cena, tyle ile dałem 400zł plus wysyłka 30zł.

Zapomniałem podać kontakt do mnie. Tel. 888356710

13. tranzbet

tranzbet Początkujący

Docenione treści:
    0
    No i wychodzi na to, że więcej jak 150zł nikt nie zapłaci. Jesteś prorokiem. Morał jest taki, że nigdy nie wierz w opinie użytkownika sprzętu, bo jak zakupił szajs , to nie chce być w tym osamotniony i wciąga w to innych, a dokładnie pisze same pozytywy, bo chce się pozbyć badziewia. Sprzedałeś już swojego szajspeckera.

14. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Nie po co ? Swoją rolę pełni a niektóre auta rewelacyjnie robi ostatnio merola 203 przeczepał aż miło

Ostatnio edytowano: 21-01 17
  15. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Bawiłem się troche kolegi UCANDAS em i prawdopodobnie baza jest ta sama tak że nie wszystko bedzie robił , vaga fajnie robił moją C5 idealnie przeleciał a opla nie miałem na stanie ostatnio jak i żadnej reni moze nowsze robi ? żołte fajnie mi kiedys czytał

Ostatnio edytowano: 24-01 17
  16. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    285
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Skąd miałeś na testy ?

17. CrS14

CrS14 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzeszów
    Witam serdecznie,

Jestem na etapie "doposażenia się" w drugi tester uniwersalny, czy któryś z użytkowników mógłby podzielić się opinią z użytkowania cdif 3? Zajmuję się diagnostyką samochodową i naprawą elektroniki. Na wyposażeniu posiadam już jeden uniwersalny tester jednak chciałbym dokupić drugi z świeższym oprogramowaniem (powyżej 2014).

Na względzie mam również tester Brain Bee, st9000. W zaprzyjaźnionym serwisie miałem okazję pobawić się wersją B-Touch. Sprzęt bardzo mnie zaskoczył jeżeli chodzi o możliwości w grupie FIAT , jednak poległ przy PSA, na czym zależy mi najbardziej. Czy CDIF dobrze radzi sobie z francuzami? Dodatkowo względem CDIF przemawia do mnie jego droższa wersja z oscyloskopem.

Jeżeli któryś z użytkowników miałby inne propozycję chętnie wysłucham. Od sprzętu wymagam aby posiadał podstawowy odczyt parametrów oraz błędów w samochodach poza europejskich oraz dobrze sprawował się w autach europejskich szczególnie w autach francuskich (kodowania, adaptacje, dopisywanie numerów VIN). Cena: używany do 6 tys, nowy do 9tys.

Sprzęt miałby być uzupełnieniem: Launcha Diaguna, VCDS, OP-COM, MES. Zależy mi głównie na markach Renaut, Peugeot i Citroen, fajnie by było jakby dobrze radził sobie z BMW, ale nie jest to wymóg konieczny.

Pozdrawiam, Krzysztof.

PS. Jeżeli któryś z forumowiczów miałby na sprzedaż CDIF lub Brain Bee zapraszam na PRIV.

18. Homcia

Homcia Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Małopolska
    Witam, pozwolę sobie dołączyć do dyskusji i poznać Waszą opinię oraz dowiedzieć się coś więcej na temat testerów diagnostycznych. Otóż poszukuje Vaga w cenie do 400 zł dla mechanika który dorabia sobie po godzinach. Czy ktoś z Was mógłby polecić coś pewnego i w miarę trwałego? Chciałbym aby poza zwykłym poszukiwaniem błędów posiadał także funkcje typu sprawdzenia okresu wymiany oleju oraz jakąś bazową możliwość kontrolowania bądź sterowania poszczególnymi modułami. Szukałem podobnych postów ale ciężko znaleźć taki, który porusza temat tak niedrogiego testera. Znalazłem kilka vagów na allegro w tej cenie, ale nie wiem na ile mogę zaufać tym ofertom i solidności poszczególnych testerów. Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam

19. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Zalezy jakie auta masz tzn. z którego rocznika

20. razor1199

razor1199 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Ja mam pytanie może z innej beczki, ale nie wiem czy sens jest o tym zakładać temat.
    Czy autocom/delphi z ds150e ruszy na tablecie z win 8 lub 8.1 ?