1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

jakich firm montujecie klocki / tarcze ??

Dyskusja w 'Układ hamulcowy' rozpoczęta przez użytkownika mathiass, 25-09 12.

1. danielostankiewicz

danielostankiewicz Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    TROJMIASTO
    Do "japońców" zakładamy zestawy BLUEPRINT tarcze oraz klocki Dokuji - latają u flotowców i prywatnych klientów każdy zadowolony. Do prywatnego pojazdu na tył Brecki a przód na Textarze (nie było w ofercie BLUEPRINTA i Dokuji).

2. Hellwi

Hellwi Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Poznań
    ATE najlepsze moim zdaniem. ;)

3. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    93
    ate nie produkuje klockow :)

4. Hellwi

Hellwi Nowy

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Poznań
  5. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    93
    Zagleb sie troszke w temat produkcji tarcz i klockow hamulcowych i ukladow hamulcowych, zobaczysz kto co robi z najwyzszej polki tarcze/klocki robia 3 firmy : textar, jurid, ferodo. Inni biora biora od nich w tym ATE tylko sygnowane sa ich logiem a na blasze wybite w widocznym miejscu lub pod wkladka tlumiaca drgania np TXE co oznacza textara, co do systemow to robi je ate, bosch i lucas

6. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    starachowice
    ale te firmy to na pierwszy montaż

7. killerdex

killerdex Nowy

Docenione treści:
    0
    ja aktualnie firmy ate posiadam i sa ok :)

8. Radosny

Radosny Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Opole
    Ja jeżdżę BMW i Stosuje Markę Textar i jestem zadowolony,cena adekwatna do jakości nawet jak kupisz oryginalne klocki z bmw do niektórych modeli to pisze na nich Textar

9. Polekk12

Polekk12 Nowy

Docenione treści:
    0
    Chcialbym sie poradzic, poszukuje komplet klocków i tarcz do auta toyota corolla-1.4 d4d, 90km, rocznik 2006 styl jazdy dynamiczny, szybki, zarówno w mieście jak i autostrada. Chciałbym, aby dobrze/mocno hamowało nie piszczalo i nie drzalo. Aktualnie mam tarcze Bosha ktore maja ponad rok i sa wykrzywione, pedal hamulca i kierownica drzy hamowaniu z duzych predkosci, przy przegladzie powiedzielie zeby najlepiej wymienic tarcze i klocki z przodu ale jak juz wymieniac to juz wole komplet. Jakie klocki byście mi polecili? Wole wydac juz troche wiecej kupic cos lepszego na wiecej sezonow zeby nie spotkala mnie juz taka sytuacja. Slyszalem ze do japonczykow polecane sa TRW? budzet 800zl

10. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    44
    Miasto:
    Mazowieckie
    90km to nie wiem jak tym jeździsz dynamicznie xD chyba że pod maską masz 2 takie silniki. nie ma czegoś takiego że do japończyków polecają trw. trw to trw i będzie dobre i w oplu i w toyocie. masz 3 strony to czytaj

11. hamer

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    starachowice
    FOMAR FRICTION

12. maxsslko

maxsslko Gaduła

Docenione treści:
    292
    Trw-dziad, i brembo dziad. Na tyl przejdzie, niecale 400 pln za komplet na tyl do boxera 3.0 2012r. na przod padly po 1,5msc, pokrzywily sie jak prostytutki. Ale co sie dziwic, za przod 500 lub 550 juz dokladnie nie pamietam.
    Wszytko co aftermarket za te pieniadze bedzie dziadem.
    Jak budzet pozwala mimo wszystko wkladam to co kupie ze znanych marek chociaz unikam brembo, mieli powazna wtope.
    Jak mam szczescie dostac gdzies i budzet pozwala montuje Zimmera. Made in niemcownia.
    Brembo jak by nie bylo made in poland, nie zebym mial cos do produkcji w Polsce ale nie oszukujmy sie. Przeniesli tu fabryke w celach oszczednosci nie tylko na sile roboczej ale takze na jakosci, glownie jakosci materialow.
    Druga sprawa ze to co idzie jako OE, czyli na pierwszy montaz to nie sa te same czesci idace na aftermarket.
    Dopisze jeszcze komplet TRW do sprintera 318 w906 3.0 cdi, 600pln za tarcze klocki tyl trw, szczeki jakis zamiennik, chyba samko plus zestaw montazowy.

13. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 482
    Miasto:
    PZ
    A skąd masz takie informacje że polskie Brembo jest gorsze ? Ja akurat byłem w fabryce tam gdzie produkują markę Brembo i nie tylko, widziałem proces produkcji, maszyny i stwierdzam że wszystko z nimi ok, natomiast zamiast płacić za nazwę Brembo można kupić klocki Breck tańsze tej samej dobrej jakości

jacek grabowski lubi to.
  14. hamer

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    starachowice
    FOMAR froction lepszy od BRECA

15. darekl74

darekl74 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Korsze
    Ja zakładam klocki Ate, Ferodo
    Tarcze Ate, Zimmermana

16. Mirek798

Mirek798 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Ja polecam ceramiczne klocki hamulcowe Power Stop, są znacznie lepszej jakości niz te organiczne i bardziej trwałe

17. Maesc

Maesc Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Najczęściej Ate, hella pagid, zimmerman najwięcej zalezy od klienta czy chce miec lepsze i droższe

18. norek111

norek111 Uczestnik

Docenione treści:
    26
    Miasto:
    Benhoff
    klocki REMSA montuję od dłuższego czasu i nikt nie narzeka

19. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 174
    Miasto:
    Wysoka
    Kiedyś były doskonałe ekologiczne klocki hamulcowe z pierwszego montażu do Oltcita ale nie pamiętam jakiej firmy? ;)

20. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Klocki hamulcowe z listy najlepszych,czyli takich producentów,którzy gwarantują,że ich części klasy OEQ są tak samo dobre jak części tzw.oryginalne-------ATE,BOSCH,GIRLING,JURID,FERODO,TEXTAR,TRW,VALEO,VDO. Jeśli chodzi o najtańsze klocki hamulcowe dostępne na rynku to z własnego doświadczenia mogę polecić REMSA,KRAFT AUTOMOTIVE,DENCKERMANN.Wszystkie zakładałem do swego 9 osobowego Multivana,żadne nie piszczały.Nie polecam ABE,kupiłem to auto z tymi klockami,strasznie miękkie,okropnie pyliły.Mój znajomy poleca klocki FOMAR,prowadzi zakłd mechaniki pojazdowej od wielu lat,nigdy nie miał reklamacji czy zastrzeżeń.