1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jakie sprzęty? diagnostyka immo itp

Dyskusja w 'Sprzęt diagnostyczny' rozpoczęta przez użytkownika Krister, 27-12 16.

1. Krister

Krister Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Cebulandia
    Witajcie.

Od jakiegoś czasu zagłębiam się w tematy elektryki samochodowej, diagnostyki, immobilizerów, dpf, komputery chip tuning i inne tego typu pochodne.

Na tym etapie mojej edukacji chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych osób, odnośnie niezbędnego sprzętu do tego typu rzeczy.

Żeby nie powstał chaos, będę po kolei i konkretnie opisywał co chciałbym się dowiedzieć.

1. Podstawowa diagnostyka (Odczyt błędów, adaptacje, jakieś tam inne odczyty itp) - Lepiej postawić na drogi jakiś z lepszych uniwersalny tester diagnostyczny w zestawie ze złączami do większości aut, czy jednak różne sprzęty do każdej z grupy aut z osobna? Jeśli ta druga opcja, to jak podzielić w takim razie te grupy aut? Bo raczej nie na każdą z osobna markę, tylko chyba na zasadzie : VAG/ japońskie/ francuskie / bmw/ mercedes? Jak tak to jakie sprzęty nadadzą się do każdej z tych grup?

2. Sprawa immobilizerów, kodowania kluczyków, odczyt pinu. Jaki tutaj sprzęt będzie potrzebny? Z tego co wiem, urządzenie typu TANGO do kodowania kluczy, nie nada się do każdego typu auta. Zatem podobne pytanie do poprzedniego. Do każdej grupy aut chciałbym przypisać jakiś sprzęt z dziedziny kodowania kluczyków, immobilizerów itp. Prosiłbym więc o opisanie, jaki sprzęt do jakiej grupy będzie odpowiedni. N0 chyba że nie można tego w ten sposób skatalogować, i każde auto wymaga jakiegoś tam indywidualnego sprzętu.

3. Ostatnie pytanie. Jakie inne sprzęty są przydatne/niezbędne w warsztacie zajmującym się takimi rzeczami jak właśnie immobilizery, kodowanie kluczy, DPF, korekta licznika, obróbka plików, programowanie itp???

2. david2291

david2291 Uczestnik

Docenione treści:
    50
    Najpierw wiedza a później sprzęt.Jak juz będziesz mial wiedzę to sam zobaczysz jakiego sprzętu Ci potrzeba a żeby kupić graty do wszystkiego co wymieniłeś to byś musiał wygrać w totka.Testery do diagnostyki to nie jeden ani nie dwa.Nawet jak będziesz miał ze trzy uniwersalne to i tak czasem się trzeba podeprzec serwisowka.Reszta to interfejsy,programatory,programy do obróbki i kupa innych ale tu nie będę się wypowiadał bo uważam ze za mało jeszcze wiem żeby się tym parac.Są tutaj ludzie którzy się naprawdę na tym znają wiec może któryś z nich będzie miał ochotę Cię uswiadomic

3. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    176
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Ja zajmuje sie glownie mechaniką a na wlasne potrzeby posiadam uniwersalny delphi oraz troche dedykowanych do konkretnych marek - inpa, carsoft bmw, carsoft, mercedes, pp2000 psa, clip renault, vcm ford, vcds vag, tech 2 opel i masa innych drobnych zabawek. Tak naprawde nie znam dokladnie każdego z tych sprzetow bo nie mam na to czasu a jak ty chcesz bawic sie w elektronike to budżet musisz miec spory jesli chcesz miec sprzet co robi wszystko wiec chyba lepiej spokojnie budowac zaplecze sprzetowe bo tak na hura to i tak nie bedziesz wiedzial co czym zrobic.

4. mar.wo

mar.wo Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    178
    Miasto:
    Racibórz
    Adres strony:
    Czeka Cię kilka lat inwestowania w siebie i sprzęt. Nie zrazaj się, zrób plan minimum - to na początek i plan docelowy -realizacja długo okresowa. Jaki sprzęt to zależy jakie wózki robisz najczęściej i zacznij od tego. Nastaw się z góry na wydatki. Każdy z nas inwestuje non stop , inaczej się nie da. A konkretnie jaki sprzęt to musisz sam drążyć temat i nie zrażaj się, że źle zainwestowaleś.

5. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    Pytanie kluczowe,ile chcesz wydac na poczatek na ta przygode.

6. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    279
    Miasto:
    Olsztyn
    tego wszystkiego na raz chcesz się uczyć ? Ja bym na początek zaczął od diagnostyki (nie mylić z odczytem błędów) chyba , że to już masz w małym palcu ;)

7. Krister

Krister Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Cebulandia
    Póki co, (tak jak już napisałem) EDUKUJĘ się, a nie zakładam warsztat.

Więc, chyba logiczne, że na etapie edukacji chciałbym wiedzieć, na co powinienem się szykować, na jakie koszty, no i poza tym zagłębić się w tematy konkretnych sprzętów.

Czy 30 tys zł spełnia jakieś minimum na początek?

Chodzi mi już może o nie tak bardzo szczegółowy sprzęt, ale taki podstawowy, który MUSI BYĆ i nie ma bata. O jaki rodzaj sprzętu mi chodzi nie będę ponownie pisał, bo już wyżej to pisałem. Mógłbym teraz dodatkowo tylko uwzględnić, że bardziej zależałoby mi na sprzęcie do immo, kodowania kluczy itp.

8. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 826
    Miasto:
    Sląsk
    Wiedza a sprzęt to narzędzie jak młotek , jeden wali młotkiem po sworzniu i nie zbije a przyjdzie ktoś kto wie i jedno pukniecie i spada

9. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    Oczywiscie ze tangiem wszystkiego nie zrobisz ale trzeba go miec,do pary ACE nie pomijajac ze obydwa urzadzenia we fulu + dwa,trzy dobre progi i 30 tysi niemaAle immo i klucze bedziesz juz kodowal.Chyba cie nie pocieszylem.Ten zawod wymaga srrasznych nakladow.

Krister lubi to.
  10. Krister

Krister Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Cebulandia

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że 30 tys to tak naprawdę kropla w morzu wydatków przy zabawie z takimi rzeczami, ale myślę, że jest to kwota od której można już zacząć coś tam w miarę sensownego robić. I o taką opinię mi właśnie chodziło
    Mógłbyś coś więcej napisać o tym sprzęcie? Bo póki co to wiem tylko co nie co o TANGO. Czy sądzisz, że do 30 tys. da się skompletować sprzęt do immo, kodowania kluczy, odczytu pinu, żeby jakoś w miarę sensownie móc działać w tym oficjalnie??