1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jakie urządzenie do obługi klimatyzacji??

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Auto-Port, 5-02 13.

1. Auto-Port

Auto-Port Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    339
    Miasto:
    KALISZ
    Chciałem zakupić maszynę do obsługi klimatyzacji do kwoty 12 000 zł co byście polecili, jakiej firmy i na co zwrócić uwagę przy zakupie. dziekuje za pomoc

2. beejay

beejay Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,
    domyślam się, że podałeś kwotę brutto za maszynę. Z mojego doświadczenia poleciłbym Ci sprawdzone urządzenie Texy 610E. Stara seria ale dużo osób ją chwali.
    Podobno już wycofują z oferty więc moze być ciężko ją dostać ale w razie W weź następcę 710R. Niby już w jest w sprzedaży.
    Nie bierz żadnych wynalazków chińskich oraz przebajerzonych modeli bo to przepłacanie.

3. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    97
    Miasto:
    starachowice
    zobacz na www.swistowski.pl ja mam 2 i są super ISC to robi maszyny do wielu firm albo profitola z inter carsu robi je SUN też włoski

4. Master Mot

Master Mot Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    Zapraszam do nas do sklepu internetowego do działu STACJE w celu zapoznania się naszą ofertą, w razie pytań proszę śmiało dzwonić lub pisać na PW. Doradzę i pomogę w dobraniu odpowiedniej maszyny.

pozdrawiam
    Jerzy P. / Master Mot

5. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

A ja z mojego doswiadczenia polecil bym ci zestaw manualny. Mianowicie, manometry okolo 300zl, pompa podcisnienia okolo 500-700zl, manometr do namijania okolo 200zl, butla z czynnikiem taka do nabijania okolo 200zl + czynnik, do tego miernik wyciekow czynnika taki nie na ultra fiolet czy na co on jest ale analizujacy sklad powietrza z sonda nimimum 50cm.

Zamykasz sie w kwocie okolo 2000-2500 i masz sprzet nie do zajechania i robi to samo co te wynalazki po 15k zl. Ale to juz moje zdanie prywatne....Ja na wiosne do klimy sprzet kupuje i wlasnie bede kupowal wszystko osobno a nie kombajn bo jak kombajn siadzie to nic nie zrobisz, a jak siadzie pompa to kupisz sama pompe i dalej lecisz;) No i cena bez porownania....

6. maxbu

maxbu Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    4
    Ja też się przymierzam się z akupem stacji i mój wybór padnie na TEXA waham sie miedzy 720 a 760 znam warsztaty które pracują na tych masynach i sobie chwalą . a co do kupna wszystkieqo odzielnie to nie myslałem a qdzie baza danych ile czynnika ile oleju. na czyja UK będziesz robił. mnie sie wydaje że stacje automaty nie pozwolą na błedy. a jeszcze żeby robić klime co jeszcze byłoby potrzebne. żeby sie nie okazało że czeqoś nie mam

7. PogotowieSamochodoweUK

Kolego a czy wiesz ze czynnik na manometrach daje sie na podstawie sisnienia w ukladzie i temp zewnetrznej? Do tego dochodzi wlepka na masce lub w komorze silnika;)

Ja tam tego wyboru odnosnie manualnego zestawu dokonalem po rozmowie z serwisem klimy i skrzyn auto. Koles doradzil mi zebym wlasnie to kupil a nie pchal sie w automaty bo bez automatu tez da sie to zrobic tak jak to sie kiedys robilo.
    A teraz automat tylko ma taki + ze podpinasz go a on od poczatku do konca robi robote bez zmiany manometrow i kombinacji lub kontrolowania cisnienia i tp bo komp to robi.

Manualnie to robisz sprawdzenie cisnienia, malo to dobijasz w oparciu o temp na dworze. (a tu komp ci z bazy danych robi automatycznie)
    Jak jest ok, to sprawdzasz szczelnosc miernikiem. (a komp zmierzy pluwy cisnienia i ztwierdzi czy cos cieknie)
    Szczelnosci nie ma to zciagasz czynnik, robisz usterke, zalaczasz kompresor podcisnienia na jakis czas az podcisnienie bedzie na odpowiednim poziomie. (to komp by to zrobil bez patrzebnia na manometry)
    Ponownie wtlaczasz czynnik do okreslonego sicnienia. (tu ponownie komp by to zrobil)
    I kolejny test temp nawiewu i szczelnosci. (i znowu komp....)

Owszem jest to super wygodne posiadanie automatu, ale czy zwroci sie? I czy naprawde to tyle wysilku zrobic 4 ruchy wiecej manualnie niz 2 ruchy podlaczajac i odlaczajac automat?

Manometry
    http://www.ebay.co.uk/itm/REFRIGERA...218?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5d34fb8482
    Pompa
    http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-INDUS...382?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3a57f9abb6
    Waga
    http://www.ebay.co.uk/itm/R134A-REF..._Measurement_Equipment_ET&hash=item483a782a7a
    Detektor przeciekow
    http://www.ebay.co.uk/itm/REFRIGERA...884?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19d89a7e1c

Natomiast jak nie da sie wyszytac z maski ile ma byc czynnika bo ktos zutylizowal wlepke to mozna przeciez znalezc w necie w 40 sekund;)

inodiag lubi to.
  8. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    kiedy to się zwróci ... manometry , butla na wagę i zarabiasz od zaraz ...
    no i pompa próżniowa :) 12 tys za taką wygodę ... tylko że jak się ma maszynę to mózgu nie potrzeba :D enter i już...

9. beejay

beejay Nowy

Docenione treści:
    0
    @ maxbu
    Bierz 760R bo dla mnie Texa 720 jest bez sensu moim zdaniem. Jak porównasz sobie funkcje to wychodzi że między tymi modelami jest przepaść a różnica w cenie mała. Jesli wolisz wydac mniej to wez texę 710. Prawie to samo co 720 a tansze!!
    Akurat dzis przegladalem ich oferte z ciekawosci pod katem 710 o ktorej wspomnialem wcześniej.

10. Ardeca-Oil

Ardeca-Oil Początkujący

Docenione treści:
    2
    Adres strony:
  11. koziolek

koziolek Bywalec

Docenione treści:
    132
    Miasto:
    Lubelskie,
    czyli na podsumowanie jakie urzadzenie warto kupic zeby nie za drogo a w miare sluzylo jakis czas
    tez jestem zainteresowany tym tematem

12. PogotowieSamochodoweUK

Pompa podcisnienia-okolo 250zl nowa
    Manometry z wezami-okolo 200zl nowe
    Butla z czynnikiem- tu nie wiem
    Butla z dodatkiem uszczelniajacym - rowniez nie wiem
    Waga gramowa- dobra waga to ze 200zl
    Lampa ultrafiolet- okolo 60-100zl
    Butla z kontrastem- nie znam ceny

Mozna pompe do nabijania ale przeciez butle maja cisnienie i pozniej tylko je dobijasz gdy wciaz nie sa puste ale cisnienia juz nie maja.

Te automaty sa dobre, ale przeciez cena to kpina. A w kazdym aucie masz wage czynnika podana a jak nie to w necie sprawdzisz i heja banana.

A i pudelko z uszczelkami pewnie ze 100zl kosztuje takie ze 2 tys uszczelek.

13. koziolek

koziolek Bywalec

Docenione treści:
    132
    Miasto:
    Lubelskie,
    mimo wszystko mam na mysli jakis z tanszych automatow

14. maxbu

Docenione treści:
    4
    o ja w tam tym roku kupiłem TEXA 760 i jestem zadowolony

15. rch11

rch11 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    513
    Miasto:
    NS
    Maszyna owszem ale automat to przepłacanie i tak co jakiś czas zerkasz na maszynę a baza danych to pestka.Kilka razy miałem samochód z przejściowego rocznika z słabo działającą klimą po serwisie-za dużo czynnika bo automat się pomylił

16. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    97
    Miasto:
    starachowice
    ale pogotowie z taką pompą to nie wyskoczysz teraz klijent jest wygodny i patrzy czym mu robisz

17. maxbu

Docenione treści:
    4
    hamer masz racje dobrze wygladajacy sprzet tez przyciąga. mi klijent ostatnio jak zobaczył moją stacje to się troche zdziwił bo był w serwisie BMW i zobaczył taką samą, to powiedział że na klime juz tam nie pojedzie

18. koziolek

koziolek Bywalec

Docenione treści:
    132
    Miasto:
    Lubelskie,
    a co to za sprzet jesli moge zapytac

19. PogotowieSamochodoweUK

To chyba w polsce, a myslisz ze czym ja robie? Nigdy nie mialem zazalen.
    W PL widze chcieli bvy za 50zl, na wczoraj i sprzetem za 1000k zl hehehe i z gwarancja i u goscia co 20 lat studiowal mechanike.

A kawe i laske tez sobie kaza robic i sprawdzaja czy podloga pod regalami umyta?

20. soloriens

soloriens Uczestnik

Docenione treści:
    32
    z ostatnim wpisem to trafiłeś 100% , ponieważ w zeszłym roku miałem przypadki x2 że widząc mojego ,starego ,poczciwego Beissbartha , usłyszałem " czy ten stary będzie dobrze ładował gasss ,sprawny ten sprzęt ? " :mad: ,a po tym dlaczego tak drogo , przeciesz to tylko 650g !

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. stacja klimatyzacji automat czy półautomat

,
  2. texa 720r opinie

,
  3. urządzenie do nabijania klimy

,
  4. urządzenie do obsługi klimatyzacji samochodowej,
  5. które polecane stacje klimatyzacji,
  6. ile kosztuje sprzęt do nabijania