1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kolejny temat czyli jak zostać mechanikiem

Dyskusja w 'Przyszły mechanik, szkoła' rozpoczęta przez użytkownika Emgar, 21-02 17.

1. Emgar

Emgar Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Oborniki
    Cześć, wiem, że powtórzyły się takie tematy aczkolwiek jak każdy, wolę sam z wami porozmawiać.
    Otóż mój przypadek jest taki, że skończyłem liceum i rozpocząłem studia niezwiązane z mechaniką samochodową. Obecnie pisze prace inżynierską oraz uczęszczam do 2 letniego studium KKZ technik pojazdów samochodowych. Ogólnie syf straszny bo przez pierwsze półrocze były tylko 2 dni zajęć i to sam angielski, a potem testy z komunikacji interpersonalnej :dead: Obecnie nie wiem jak się dalej wszystko potoczy bo po opiniach widzę, że szkoła lubi sobie likwidować grupę ze względu na mają ilość osób (po drugim roku :eek:).

Dobra koniec smętów.
    Pytanie do was, obecnie czytam książki o mechanice samochodowej (takie jak mają w technikach), wiem co gdzie jest w aucie, a rękę do kluczy i innych mam. W domu wymieniam podstawowe rzeczy czyli oleje, filtry, koła, żarówki. Myślałem żeby popytać w warsztatach czy by mnie nie przyjęli na pomocnika mechanika, nawet pracując za darmo byle bym dostał konkretną wiedzę, a nie mycie podłogi. Czy takie coś ma sens i warsztaty w ogóle zgadzają się na takie coś?

A jeśli nie to, to co mogę dalej zrobić?

2. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    404
    Miasto:
    europolonia
    Praktyka to podstawa, ale nie poparta teorią , to cofanie w tył. Technika idzie tak szybko do przodu, że musisz przynajmniej jakąś szkołę eksternistyczną, czy też internetową szukać po papier.

3. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    32
  4. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    2 letniego ? Gdzie która kwalifikacja ? Skoro
    Technik pojazdów samochodowych składa się z trzech kwalifikacji tj. M.18. Gdzie nauka trwa 1,5 roku ( 3 semestry ), M.12 Nauka 1 rok ( 2 semestry ) oraz M.42 0,5 roku ( 1 semestr ) w sumie 3 lata nauki.
    Wiem bo jestem już po egzaminach z kwalifikacji M.18 i czekam na wyniki i świadectwo kwalifikacyjne w zawodzie Mechanik pojazdów samochodowych a obecnie chodzę na M.12...

5. Emgar

Emgar Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Oborniki
    Kurs: Mechanik pojazdów samochodowych
    Zawód: Mechanik pojazdów samochodowych 723103
    Kwalifikacje: M.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

Czas trwania nauki: 1,5 roku, tj. 3 semestry, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym lub stacjonarnym.

W sumie nawet 1,5 roku. Czyli wychodzi na to, ze robię M.18, potem rozumiem, że dalej robić M.12 i M.42?

6. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    Tylko te 3 kwalifikacje pozwalają na uzyskanie tytułu technik pojazdów samochodowych. Bo średnie już masz - LO..

7. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    32
    A jak wygląda organizacja zajęć na tych kursach? Jak często są zajęcia? Trzeba załatwić sobie jakieś praktyki? Można pogodzić chodzenie za te kursy z normalną pracą zarobkową, nie związaną z kursem?

8. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    Zajęcia sobota i niedziela co dwa tygodnie. Bynajmniej ja tak mam...
    Zajęcia od 8 do 18. Tak trzeba odbyć praktykę jako dodatkowa 60 h. Ale jest także praktyka w szkole.

9. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    140
    Miasto:
    WWA
    Jak się dowiadywałem to babka powiedziała, że po samym M.18 to się tylko otrzymuje świstek ukończenia kursu, a nie już zawód, to jak to jest?

10. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    Zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawia szkoła. Zawod uzyskujesz po zdanym egzaminie zawodowym Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia ci świadectwo potwierdzające kwalifikacje [​IMG]

11. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    140
    Miasto:
    WWA
    Jak widać co szkoła to inne zasady:D a w ogóle to GRATULACJE:finger: ciężko było?

12. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    To nie moje świadectwo. Ja czekam na oficjalne wyniki ogłoszone przez OKE

13. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    32
    A jaki jest stosunek teorii do praktyki w szkole? Więcej teorii czy więcej praktyki?
    Te kursy są płatne?

14. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    Ja mam kursy bezpłatne. Nie wiem jak jest w innych szkołach ale w apedukacja napewno są płatne i nie mało.

Teraz co do pytania o praktykę i jej stosunek to wszystko zależy jak się trafi ja trafiłem tak że praktyki było dużo, dużo roboty bo się robiło samochody klientów lub swoje jak coś było do roboty.

Jak ktoś ma smykalke to sobie da radę. A jak idzie tylko po to że myśli że łatwo zrobi sobie papierek to niestety muszę zmartwic. Nie jest łatwo, bez czytania książek nowinek, gazet itp można sobie darować.

15. Emgar

Emgar Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Oborniki
    No to pięknie, to już wiem konkretnie co i jak.

Ja niestety płacę 300 zl miesięcznie.

16. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    Znam już swoje wyniki
    Część pisemna 80 %
    Część praktyczna 99 %

17. samspec13