1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Koszt lakierowania elementu

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 16-05 11.

1. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    344
    Miasto:
    lubelskie
    moze podmalowki spreyami robicie? a lakier do cieniowania (blender) to i w pl sie uzywa, to ze tato twoj o tym nie wiedzial to nie znaczy, ze my tez mamy tego nie wiedziec. Kolejna sprawa wpadasz na forum i cwaniakujesz zamiast zapoznac sie z ludzmi i wymienic poglady.

2. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

Wciaz twierdze ze epoka kamienia zalatuje szpachla I klepanie... za grosze rzedu 100-200zl kupuje sie gotowy element w czarnej warstwie zabezpieczajacej przed rdza. Element nowka nie klepsny I nie szpachlowany. Podklad wypelniajacy na spaw zamiast szpachli I heja z baza I lakierem. W mojej okolicy wysmiali by kogos kto chce klepac. A najczesciej wstawia sie uzywki w takim samym kolorze I poleruje auto;) co obniza koszt srednio o 70%.

3. Elber-lack-design

Elber-lack-design Nowy

Docenione treści:
    0
    po pierwsze to czytaj uważnie a cwaniakujesz to ty, bo wszędzię wyciagasz jakis atak z mojej strony:)
    tak chce poznac ludzi i po pierwszym wrazeniu wie się najlepiej jaki mniej więcej kto jest:)
    więc Tobie podziękuje
    A cieniuje się bazą a nie lakierem pało

więc chyba nie zatryptałeś o jaki spray chodzi

Ostrzeżenie - admin

Edytowano przez moderatora: 11-09 13
  4. PogotowieSamochodoweUK

Kolego....widzisz tu niestety jest nieco inne forum, I pierwsze wrazenie (zauwazylem ze wszyscy robia podobnie do mnie) jest odbiciem pileczki, czyli jak ktos burak to I my do niego identycznie jedziemy.

O dziwo ja dolaczylem do tego forum nieco ponad rok temu I musze ci powiedziec ze dziwnie, ale przyjeto mnie niesamowicie cieplo, a na dzis dzien jest conajmniej 5 osob na tym forum (nie mamy razem zadnych relacji prywatnych) ktore gdyby zadzwonily do mnie ze potrzebuja pomocy w obojetnie jakiej sprawie, to pomoge im nawet o 2giej w nocy mimo to ze osobiscie sie nie znamy.

A stalo by sie tak bo szanuje ich za to jacy sa. A to ze ktos godny pochylenia czola potrafi pocisnac jak najgorszy krzykacz to chyba normalne bo ludzie sa inteligetni I potrafia sie dostosowac do klimatu;)

Wracajac do tematu. W PL technologia jest, ale robi sie na miare mozliwosc rynkowych bo mozliwosci rynkowe I wymagania rynkowe to 2 inne rzeczy ktore laczy jedno - PIENIAZKI;) Klient dostaje to na co go stac a specjalista robi w takim standardize na jaki stac klienta a nie takim jakiego on wymaga, bo jak wiadomo, chcialo by sie dostac zloto, a stac tylko na papier toaletowy:rolleyes:

5. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    344
    Miasto:
    lubelskie
    Sam jestes pała, i jakoś nie zależny mi na twojej znajomosci. i nie chodzilo mi nieudaczniku spreyowy o cieniowanie. Widze, ze nie znasz sie na lakierowaniu ( naczytales sie i cwaniaka udajesz). Bez odbioru z mojej strony.

Ostatnio edytowano: 11-09 13
  6. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    995
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Dalsza dyskusja nie na temat i wzajemne wyzywanie się od buraków lub innych warzyw skutkować będzie kasowaniem postów oraz wręczaniem ostrzeżeń.

buli.31 lubi to.
  7. Konio

Konio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    40
    Miasto:
    Pow.Sztumski
    Cennik ten sam od 20lat 200-300 za element -amen:rolleyes:
    Ale nie u mnie:D

8. Elber-lack-design

Elber-lack-design Nowy

Docenione treści:
    0
    tak właśnie jest:)

9. tester

tester Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    walbrzych
    Najważniejsze to niskie koszty a wysoka jakość.

10. garnuch

garnuch Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    w lublinie mogę komuś pomalować za 200-250 zl za element zależy czy samo pomalowanie czy jakaś szpachla i docieranie

11. adlerkm

adlerkm Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    158
    Miasto:
    Kowalewo Pomorskie
    Od 200 do 500

12. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    Mazowieckie
    najgorsze to jest to jak jakiś ciemniak liczy tylko czyjeś zyski a nie liczy czasu włożonego w pracę, umiejętności, w tych czasach programów diagnostycznych oraz różnego rodzaju pomocy , nawet AD nie mówiąc o najważniejszym NARZĘDZIA. Przyjeżdża taki burak zmienić łożysko, bierzesz za to umiarkowane pieniądze a on sobie myśli (ale na mnie zarobił) tylko najpierw trzeba się zastanowić nad tym ze te narzędzia mechanika co używał do naprawy tego samochodu przewyższają wartość jego samochodu kilkakrotnie , bo nie oszukujmy się że naprawiamy dobre samochody. w mojej okolicy przeważnie są to samochody za max 10tys a jak trafi się coś lepszego to rzadkość. Teraz zacząłem z wulkanizacją , bierze się 50zł a każdy myśli, "ale on zarabia, 50zł za godz to i ja bym tak chciał" tylko najpierw trzeba policzyć ile było trzeba zainwestować. Tak samo w lakiernictwie. gadałem z gościem w mieszalni i i mówił mi że 1l gotowego lakieru perłowego z bezbarwnym to jest 380zł , gorszego z 280 a na średni samochód potrzeba 3l czyli sobie policzcie jaki jest koszt samego lakieru, a gdzie podkład?, gdzie szpachla? gdzie zmywacze? papiery? itp itd ? a narzędzia ? także czasami lepiej się zastanowić co się pisze jak się nie ma zielonego pojęcia, a wracając do lakiernictwa to co jeszcze ze zdrowiem ? ...

13. garnuch

garnuch Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    ceny są różne lakieru zależy gdzie, mi ostatnio udało się koleżce zakupic na całe auto 2 litry bazy i bezbarwnego w komplecie z rozpuszczalnikiem i utwardzaczem za 340 zl z firmy IVAT, więc polecam tę firmę jak ktoś ma możliwość zakupu u siebie, do bezbarwnego można mieć jakieś zarzuty, zawsze można sobie kupić droższy klar,ale to zależy od własciciela czy chce tanio czy ładnie, mi ładnie się pomalowało aż sam właściciel był zadowolony, a to co kolega wyżej napisał to prawda że odliczając wszystkie koszty materiałów i energii elektrycznej to za element jak wyjdzie 100 zl to jest dobrze. a ze zdrowiem to już nie te czasy że się człowiek truł. teraz są profi maski i wyciągi, do tego kombinezony że wychodzisz z lakierni i wsiadasz do nowego auta bez przebierania i sladu nie zostawisz,

14. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    Mazowieckie
    tylko oglądając filmy na yt widać że nie wszyscy lakierują w maskach a w dodatku mogę się założyć że nie wszyscy mają profi maski tylko profi to mogą mieć w nazwie tak jak jest z kluczami, komplet płaskich 50zł a później pościnane całe ręce ... :)

15. wyrzynacz

wyrzynacz Uczestnik

Docenione treści:
    38
    Miasto:
    Mazury
    Na zdrowiu sie nie oszczedza. Po za tym czy klienta interesuje czy malujesz w masce, czy masz wyciag z lakierni? Klient jedynie zastanawia sie czy dobrze bedzie dobrany kolor, nie bedzie pomaranczy i czy bedzie zadowolony z pracy lakiernika.
    Moze ktos lubi wachac farby/zmywacze :D i dlatego nie pracuje w masce

16. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    Mazowieckie
    dla klienta liczy się efekt końcowy, z tym się zgodzę oraz każdy liczy oby taniej :)

17. garnuch

garnuch Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    tu masz rację kolego, sam kiedyś dawno temu kupiłem sobie klucz do swiec z tesco, aby zmienić w mojej pierwszej bryce fieście mk1 i nawet w takim autku nie dało rady odkrecić, jakby klucz był z plasteliny, próbowałem pospawać to ukrecił sie powyżej spawu, a ile nerwów że kasę straciłem i czas to nikt nie wie, od tamtej pory nauczyłem się kupować narzędzia.
    A to czy ktoś lubi wąchać czy nie to już każdego malarza interes, niektórzy lubią wąchać swoje skarpety a niektórzy zmywacze i benzynę.;)

Edytowano przez moderatora: 28-01 14
  18. Becks

Becks Początkujący

Docenione treści:
    1
    Jak coś jest dobre, to musi kosztować! Zapamiętajcie to panowie!

Rozczarowanie z powodu niskiej jakości, pamięta się długo po przeminieciu radości spowodowanej niską ceną....

19. PogotowieSamochodoweUK

Niska cena codow nie czyni. Zarabia sie godzinowo wiec i cena musi byc inna jak wiecej godzin trwa robote.

20. marik

marik Początkujący

Docenione treści:
    1
    też bym sobie wstawił. Mam błotnik do zrobienia, ale mało kto się chce podjąć w dobrej cenie ponieważ błotnik jest nitowany 2 nitami od góry, do tego idą 3 śruby. Trzeba by zdjąć zderzak. Najwidoczniej nikomu nie chce się grzebać i zrobić tym samym dobrze.