1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Koszt lakierowania elementu

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 16-05 11.

1. tester

tester Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    walbrzych
    Dobrze napisał barteek 933 a do tego kabina.

2. S3b

S3b Nowy

Docenione treści:
    0
    Cześć wszystkim. Proszę o wycenę malowania tylnych drzwi do Hondy Civic VIII. Kod koloru B548p.

3. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    46
    Miasto:
    Mazowieckie
    250-400zł

4. kolejny numer

kolejny numer Nowy

Docenione treści:
    0
    U mnie na śląsku w przeciętnym warsztacie blach-lakier koszt jedengo elementu to średnio 350 pln. Znam warsztaty co robią po 700 pln za element i tez mają kolejki na zapisy:)

5. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Gość

350 to za cale auto jest okolo 4kzl.
    Przy takich cenach to nic tylko sie oglaszac w UK, i laweta slac auta, malowac w PL i odsylac bo tu tez tyle kosztuje tyle ze w funtach hahahah

6. mlody67

mlody67 Gaduła

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Wrocław
    Niegłupi pomysł:)

7. mariusz--37--

mariusz--37-- Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Chrzanów
    Witam serdecznie.
    Szukam naprawdę dobrego lakiernika z okolic Chrzanowa, Jaworzna, Libiąża.
    Potrzebuję wymalować kilka elementów w swojej Corolli z 2005 kolor zielony metalic.
    Oczywiście nie wszystko naraz. Na początek będzie to przedni błotnik. Czy polecicie mi kogoś ??
    Nie ukrywam, że chciałbym aby wyglądało to jak z fabryki czyli nie gładziutka powierzchnia, ale taka właśnie lekko porowata, co widać pod kontem, ze nie jest to gładka powierzchnia. Oczywiście doskonałe dobranie koloru. Błotnik jest lekko wgnieciony. Ile kosztowałaby mnie taka przyjemność. Nie ukrywam, że liczę na to aby nie było widać, ze element był lakierowany. Z czasem będę miał do lakierowania tylny błotnik, próg. oraz pewnie przedni błotnik po przeciwnej stronie. Wszystko to z winy poprzedniego właściciela, który niestety na lakierowanie poskąpił i niestety zaczyna schodzić lakier bezbarwny.

8. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    440
    Miasto:
    Szczecin
    Minimum 300,-

9. sharan2004

sharan2004 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warminsko Mazurskie
    Witam.

Może ktoś polecić dobrego lakiernika w Szczecinie lub okolicach?

10. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Raczej cena ustalana indywidualnie podczas oględzin. Cena uzależniona jest także od typu lakieru i trudności w lakierowaniu (wcinamy się, cieniujemy, co cieniujemy czy lecimy po całości). Perła to nie akryl. Ja właśnie mam świeże ceny z Wawki i za przedni błotnik krzyczą 200zł. Za klapę kombiaka (tył) 350zł. Za zderzak przedni 200zł.
    Ja w swoim życiu zawsze uznawałem że takie jak: dach (sedana), maska, klapa tył, zderzak, błotnik przód, błotnik tył, sztuka drzwi, próg i słupek to jeden osobny element. Dach kombiaka liczyłem jako dwa elementy. 200-300zł za element u dobrego lakiernika to dobra cena. Nie ma co płakać. Wyobraź sobie ile jest roboty przy głupim zderzaku! Demontaż 30min bo jak się dorwie laik to będzie się kręcił a zapłacić mu musisz.
    Przygotowanie ze 30min, no może 60 już z demontażem kratek i innych.
    Szpachlowanie ubytków, podkład, baza, bezbarwny i polerka. Dużo się z takiego elementu po odliczeniach kosztów nie wyjmie.

Ostatnio edytowano: 10-11 16
  11. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    46
    Miasto:
    Mazowieckie
    200zł za element to u partacza na najtańszym badziewiu. 300-350 w górę to można spodziewać się że ktoś się do tego przyłoży

12. Josep

Josep Uczestnik

Docenione treści:
    28
    Miasto:
    Bytom
    Adres strony:
    od 400 zł za element

13. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Nie ja ustalałem ceny więc nie wiem. U mnie takie są u prawie wszystkich w ok. Marek, Ząbek i Targówka. Nic z tym nie zrobię. Tyle chcą i tyle i nie zastanawiałem się czy partacze czy nie. Po prostu silna konkurencja bo warsztat na warsztacie.
    Z tym 400zł za element to kolega solidnie przesadził.
    Wyobraź sobie teraz do pomalowania przód. 2 x błotnik + maska + zderzak. 1600zł?
    Od 650 do 1000 max. ale nie 1600! Nikt Ci tyle nie da bo często znajdziesz w używkach identyczny kolor. Siostrze robiłem ostatnio Astrę G (maska, zderzak, błotnik) po lekkim bum. Już przy 250zł za element się nie opłacało bawić. Maskę znalazłem za 180zł, błotnik za 80zł, zderzak zbiłem do 100zł. Bez kombinowania. Kod koloru ten sam. Po wymianie zero różnic. Oczywiście to wszystko dotyczy tanich autek do których części są tanie bo gdyby to miała być maska do jakiegoś "luksusa" to pewnie nie skończyło by się nawet na 1000zł za samą maskę. Wtedy lakierowanie się opłaca.

14. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    191
    Miasto:
    Lubliniec
    U mnie lakierowanie to cena lakieru plus czteropak ino prosto do lakiernika trzeba po tym zabiegu jechać

15. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    413
    Miasto:
    Pajac Kultury
    ja lakieruję sam choć nie jestem lakiernikiem, mój koszt to tylko lakier, ostatnio malowałem sobie kabinę w holowniku MAN 8-153 i wyszło jak ta lala. koszt 200zł cała kabina.

16. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Pytasz go o takie rzeczy? I to w chwili w której po sposobie wypowiedzi widać że dopiero klocki ogarnia?
    Dorosły facet trzyma jakiś poziom a tu co to było? Domek z piasku się rozleciał i nie wiedział komu za to kosę wbić? :)

Niemetaliczne lakiery to fajna sprawa. Bardzo łatwa. Kilka razy coś polakierujesz, później polerka i się nauczysz.
    Akryl jest fajny. Wszystkie zalewajki początkującego przy polerce ściągniesz. Akryle fajne do nauki.
    Jak byś potrzebował kiedyś tanich lakierów to są w E-Lakierach w Zielonej Górze. Czasami idzie wyrwać coś z gamy RAL w baniaku 5L za grosze (55>75zł).

17. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 509
    Miasto:
    PZ
    Pewnie że można znaleźć elementy w kolorze tylko zazwyczaj porypane bo handlarzyki się z nimi nie obcyndalają, mi to nie przeszkadza, sam założyłem taki zderzak tylko do mego audi za bodajże 350 zl z wysyłką :) ale jak kto lubi

18. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Odwieczny problem z miejscem na przechowywanie a raczej niezdarnością. Ludzie nie szanują tego co już mają i nie znam przyczyny. Bardzo często bywam u różnych ludzi którzy trudnią się rozbebeszaniem samochodów i w praktycznie wielu przypadkach u mnie by to wyglądało całkiem inaczej bo ludzie mają miejsce i możliwości tylko tego nie wykorzystują. Koszt wybudowania z tyłu domu np. stelażu jak by pod szklarnię i owinięcie tego folią to nie są miliony. Tymczasem skrzynie biegów leżą pod płotem. Zima czy lato a one kwiczą. U mnie by coś takiego nie przeszło.
    Ja do Focusa znalazłem masę blacharki pod kolor nawet tanio ale co z tego jak 85% do malowania?
    Z fotek lub oględzin w realu widać że powstałe wgnioty i rysy powstały podczas magazynowania bo są świeże. Kupić auto na części po to by je niszczyć? Nigdy bym na to nie pozwolił.

19. garnuch

garnuch Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Lublin
    2 tyg temu lakierowałem gościowi bmw 320 w kombi, do wymiany dwa przednie błotniki, kupił nowe do lakierowania+maska z wgniotem miedzy nerkami cała do lakierowania, plus oba tylne błotniki całe do samej przedniej szyby, koszt jaki mu wyliczyłem z materiałem to 1800 zł i bez problemu się zgodził bez targowania, także ceny nie są za wysokie wszystko zależy od podejścia fachowca czy chce ciągle coś robić czy raz zedrzeć i miesiąc siedzieć bez pracy

20. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    46
    Miasto:
    Mazowieckie
    No dobra, Cena którą podałeś jest w miarę ok w sensie chodzi mi o to że nie zaniżasz całkiem cen.

Błotniki przednie nowe o ile dobrze pasują to szybka robota czyli powiedzmy po 250zł.
    Maska 500
    i błotniki tylne po 400zł.

Jak dla mnie ok i nikt normalny nie powinien się targować. Teraz tylko kwestia materiałów czy robimy na tanich czy dopłacamy i mamy na lepszych :).

Bo przy cenie 250zł za element materiały zawsze są najtańsze.
    Od 350-400 wzwyż można liczyć że będą już dobre użyte ale to juz zależy od uczciwości osoby która to nam robi

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. maska przednia honda civic lakierowanie koszt