1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kupowanie części w hurcie a ryczałt

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika barteek933, 26-11 12.

1. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ok. Garwolina
    hurtowni ale nie w detalu jak zwykły klient tylko w hurcie ? nie chcę otwierać sklepu i handlować samymi cześciami ale wyglądało by to tak że potrzebne jest mi dana cześć to sobie ją zamawiam i jeszcze na niej zarabiam. zarobków na cześciach nigdzie bym nie podawał. wyglądało by to tak że nie sprzedaję części tylko całą usługę w którą wliczone są części. odpiszcie co o tym myślicie. teraz koniec roku to mógł bym przejść na zasady ogólne i wtedy handlować na legalu tylko nie wiem jak tam wygląda płacenie podatków itp itd. napiszcie co wiecie :)
  2. GregorLen

GregorLen Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Małopolska
    Jeśli masz zarejestrowany warsztat samochodowy to możesz nawiązać współpracę z jakąś siecią hurtowni, przywożą towar na miejsce. Ja zaopatruję się w Inter Carsie, jak potrzebuję to mam 2 razy dziennie dostawę. Zadzwoń to wszystko ci wyjaśnią. Na zasadach ogólnych płacę, jeśli dobrze pamiętam 18 % podatku dochodowego od sprzedaży i robocizny, plus odprowadzenie zarobionego VAT.
  3. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ok. Garwolina
    nawiazałem kontakt z jedną hurtownią i czy jest taka opcja że biorę od nich cześci i nimi nie handluję jak w sklepie tylko wykorzystuję do naprawy samochodu motoru i sprzedaję swoją usługę wtedy tak jakby ? przecież teraz też kupuje części w sklepie dla klientów to tak samo będzie wyglądało tylko że w hurtowni. mogę tak robić ?
  4. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Radom
    Możesz i bierzesz albo paragon albo fakturę.
    Ja na przykład sprzedaję usługę z częścią:
    wymiana klocków wraz z klockami - brutto 150,00
  5. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ok. Garwolina
    ale jestem na ryczałcie i później nie przyczepi się do mnie żaden urząd skarbowy ? chcę robić tak że przychodzą części do mnie i już nie wychodzą XD tylko pod postacią tak jakby całej usługi :) mogę tak ? tylko w hurtowni jest podane że biorę na firmę ...
  6. GregorLen

GregorLen Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Małopolska
    Może dokładniej wyjaśni ci jakaś księgowa z twojej okolicy. Ja zanim zacząłem działalość to poszukałem porady u dziewczyny, co pracuje w biurze rachunkowym
  7. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ok. Garwolina
    w sobotę pójdę do biura rachunkowego i bedę wszystko wiedział ale dostałem na forum odp że jak będą sprzedawać mi na paragon to wtedy na 100% nie ma lipy tylko nikt nie wie jak to jest z fakturą ? mogę ją zniszczyć i po problemie czy to nie przejdzie ?
  8. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Faktura nie przejdzie, paragon tak :)
  9. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ok. Garwolina
    a wiecie czy na zasadach ogólnych można sobie odliczyć zdrowotne ? bo jak tak to przejdę od nowego roku na zasady ogólne :)
  10. GregorLen

GregorLen Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Małopolska
    ZUS odlicza się jako koszty
  11. barteek933

barteek933 Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ok. Garwolina
    zdrowotne od podatku ...
  12. maciej86

maciej86 Nowy

Docenione treści:
    0
    Na zasadach ogólnych koszt zakupu części traktujesz jako koszt uzyskania przychodu. Np klocki kosztują 80zł dla klienta 40zł dla Ciebie hurtowo i za usługę weźmiesz np 50zł to suma wychodzi 130zł. Zarobiłeś zatem 90zł to w książce przychodów i rozchodów wpisujesz 130zł inna kwota to przestępstwo skarbowe, Na ryczałcie jest podobnie, ile pobierasz od klienta tyle ewidencjonujesz. Dlatego przy zasadach ogólnych koszty uzyskania przychodu są kluczowe. Koszty sie odlicza od przychodu i otrzymujemy dochód od którego naliczamy podatek. Tylko jak wystawiasz rachunek to nie piszesz części 80zł, robocizna 50zł bo musiałbyś mieć kasę fiskalną. A jak wpiszesz 130zł wymiana klocków to nie musisz mieć kasy fiskalnej. Ale jeśli przekroczysz obrót (przychód)20tys zł rocznie to musisz mieć kasę fiskalna. Najlepiej do księgowego się udać.
  13. art0

art0 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    dokładnie jak przekroczysz ileś tam euro rocznie to wchodzisz na kase a zdaje sie będziesz musiał zapłacić vat naliczony za\ubiegły
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. współprace na kupno części samochodowych

,
  2. paragon serwis smochodowg