1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Lakierowanie pomoc

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Bartek4x4, 1-10 16.

1. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    210
    Miasto:
    Lubliniec
    Zamówiłem komplet tz lakier utwardzacz i klar. Mam teraz dylemat gdzie ten utwardzacz wlać do lakieru czy do klaru. I co polecacie do rozcienczenia lakieru. Mam do pomalowania klapę od golfa plus. Z lakierowania jestem D...

2. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    96
    utwardzacz lejesz do klaru, rozcienczac najlepiej dedykowanymi rozcienczalnikami czyli akrylowy i do bazy, ale jesli kupisz uniwersalny tez nic sie nie stanie a bedzie jeden do bazy i klaru

3. Bartek4x4

Docenione treści:
    210
    Miasto:
    Lubliniec
    Spasiba

4. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    400
    Miasto:
    europolonia
    D....pa w tyle, jak jest zielony , to bez żadnych doświadczeń. Od sprzedawcy, to ich obowiązek, wydrukowane dane techniczne produktu i również rozcieńczalnik ori. Chemia ma swoje prawa i nawet doświadczonym płata figle. Zaoszczędzisz dychę a stracisz dwieście. Jeśli nie masz jak dostać danych napisz co to za produkt to opiszę technologię.

5. SajmonMB

SajmonMB Uczestnik

Docenione treści:
    13
    więc tak lakier bezbarwny i klar to jest to samo:) co innego jeśli rozumiesz lakier jako baze czyli kolor w którym ma być malowane auto. więc tak do bazy czyli koloru nie dodajesz niczego żadnego utwardzacza rozcienczalink jedynie gdy nie dobrali w mieszalni to powinieneś wiedzieć czy masz czystą baze czy z rozcienczalnikiem do klaru czyli lakieru bezbsrwnego dodajesz utwardzasz w stosunku 2 do jednego rozcienczalnik typowy do baz i lakierów niekórzy praktykują z nitro ale nie polecam

6. Bodziok2

Bodziok2 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Zabrzeg
    Temat lakierowania to temat rzeka, poruszany na tym forum kilkakrotnie. Aby nieco zgłębić tajniki polecam fora tematyczne o lakierowaniu np.:
    http://lakierowanko.info/
    lub
    http://lakiernik.info.pl/
    szkoda, że pytasz po zakupie materiałów, mieszalnie jak nie dopytasz, nie wiesz czego chcesz wciskają byle g...no, a wynik lakierowania to odpowiedni materiał, podkład, baza i klar, który może wybaczyć błędy np. ma mniejszą tendencję do płynięcia (tworzenia zacieków), powinieneś dostać kartę technologiczną jaką dyszę ma mieć pistolet, jakie ciśnienie, czy materiał jest gotowy do użycia, jeśli nie to dedykowany rozpuszczalnik i proporcje w jakich należy mieszać składniki (klar i utwardzacz + ewentualnie rozpuszczalnik). Producenci dopuszczają użycie rozpuszczalnika do 5% czasem do 10% objętości materiału.
    Poczytaj o tym na forach tematycznych, też kiedyś robiłem to pierwszy raz, poczytałem i efekt nie był najgorszy.
    Życzę powodzenia :)

7. Bartek4x4

Docenione treści:
    210
    Miasto:
    Lubliniec
    Dzięki

8. ZoZo

ZoZo Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Gliwice
    cklape ? w sensie pokrywę silnika ? tzw. maskę ?

9. Bartek4x4

Docenione treści:
    210
    Miasto:
    Lubliniec
    Tylna klapę już pomalowana ino z clarem przesadzilem święci się jak lustro

A sprawa jeszcze taka. Kumpel przechowuje u mnie motor przez zimę i chce żeby mu na czarny mat przemalowac. Czy teraz zalać utwardzacz do bazy? Czy szukać bezbarwnego mat. Na bazę

10. Giemza

Giemza Uczestnik

Docenione treści:
    90
    Miasto:
    Lublin
    Bezbarwny matowy i zrobione jak trza będzie.