1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mechanik oszust!

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika kingakam, 11-11 17.

1. Tom_

Tom_ Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    59
    Miasto:
    Szczytno
    Kurde, kojak, to jeszcze zacznij gadac na elektroników ze za zagranie ecu, albo immo off wezmą 250 zl.. płać i płacz - tyle w temacie

2. Jarzi

Jarzi Uczestnik

Docenione treści:
    125
    Miasto:
    Kaczory
    Ja już dawno przestałem liczyć, ale same 3 podnośniki to jakieś 34tyś, 3 wózki narzędziowe to już 13tyś... A już nie wspomnę, że beton i zbrojenie pod podnośniki tez swoje kosztowały :D

A ile narzędzi innych.... Kto to by zliczył.

3. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    186
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    W tym roku wydałem na sprzęt nie mniej jak 50 tysięcy i wszystko po to aby jakość usług była na poziomie i aby klient był zadowolony , że nie musi jeździć do trzech warsztatów tylko aby miał wszystko w jednym. I tak naprawdę nie widzę jakoś tego sprzętu bo jednak taka inwestycja to nic specjalnego - nadal nie robie opon, geometrii, liczników, sterowników i innych bo na to bym potrzebował kolejne 300tys- ale i tak jestem złodziejem jak biorę 50 zł za podłączenie kompa który kosztował 10 tys netto.
    Skoro sam inwestujesz w sprzęt i robisz naprawy to chyba wiesz ile to kosztuje- nawet kupując najtańsze narzędzia z chin to i tak trochę trzeba wydac aby mieć tyle , że nic cię nie zaskoczy.

4. mintaka

mintaka Początkujący

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Wejherowo
    Skuteczna naprawa powoduje ,że koszt staje się drugorzędną sprawą- przynajmniej dla mnie.

5. kojak2464

kojak2464 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Kłodzko
    Ja jeszcze to rozumie ale moja żona nie za bardzo to rozumie jak wiecznie mówię że to bym chciał, jak już sporo dla siebie i rodziny zaoszczędziłem to już bardziej to rozumie.
    W okolicy 4 km jest 7 warsztatow, wiesz że wątpię czy było by do kogo z takim czymś jechac, naprawdę rozumie te koszty sprzętu i unikalność wiedzy w porównaniu do innych.
    Z racji że już coś tam grzebie to trochę widzę ile jest potrzebne pracy przy czym jak nie wiem to staram się nie wypowiadać nawet jak słyszę z boku mędrców to często się odzywam żeby nie było tacy pewni że to tak mało roboty jak się wydaje. Często czytam ile kosztuje wasza roboto godzina ale nie słyszałem żeby wynosiła 160zl dla raczej srednio utrzymanego warsztatu pod względem wyposażenia, i słabego pod względem estetyki. Wymieniałem poduszkę nad skrzynią że szwagrem 406 z automatem, naprawdę jest tam w h..uj roboty żeby wykręcić te kilka srubek i nie dziwię się że za taką robotę warsztat chce dużo bo jest dużo roboty, nie wiem czy 200 to nie było by malo- niech się ktoś wypowie ile za wymianę poduszki bierzecie, poduszka nad skrzynia, do wywalenia filter, skrzynka bezpieczników wszystkie wiązki kabli, popuszczenie pompy ABS gdzie jest do niej kiepski dostęp żeby się dostać do podstawy jej mocowania i dopiero jest poduszka.

6. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    193
    Miasto:
    słodków i okolice
    a kto liczy wszystko na roboczo godziny? powiedz mi dlaczego wymiana np. opon kosztuje od 50zł, jeśli można to zrobić w 20min?

7. kojak2464

kojak2464 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Kłodzko
    Wiem amortyzacja wy macie ja nie mam, to płać za to że ja nie mam i ja nie płace za serwisowanie waszego sprzętu tylko wy i wasz czas. Wydaje mi się że trzeba patrzeć też na klienta was jako warsztat nie interesuje że ktoś nie ma i łatwo mu powiedzieć że jak nie masz to na rower. Robię jako spawacz zarabiam 20,5 brutto czyli średnio z dodatkami 2500 i nic nie poradzę że w innym mieście zarabiają 4-5000, jak jadę do rodziny do właśnie tego miasta i w 60 godzin 5 dni przywioze 2000 czasem więcej, gdzie na moim terenie to jest prawie cały miesiac. Taki zwykły ojciec może poprostu nie mieć na wszystko bo ma rodzinę tak jak wy.

8. Jarzi

Jarzi Uczestnik

Docenione treści:
    125
    Miasto:
    Kaczory
    Nasz rekord to auto w 11 minut :) 4-o osobowy zgrany skład na dwa pneumaty, dwie montazownice i dwie wyważarki :D W tym czasie, rzecz jasna podniesienie auta (podnośnik płytowy pneumatyczny), odkrecenie, przekladka, wywazenie, montaz na auto, opuszczenie i dociagniecie kól :D

I tak szczerze mówiąc za wymiany poduszki o której była mowa ileś postów temu (tej za 40zł) to pewnie wziąłbym 5 dych.

9. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    193
    Miasto:
    słodków i okolice
    powiedz mi, czy murarz przejmuje się, że klient nie ma pieniędzy? piekarz się przejmuje? elektryk co wam w domu kabelki ciągnie?? nie, nikt się nie przejmuje. więc o co kaman? życie nauczyło mnie, że jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardą dupę. i standardowo praca klienta zawsze jest więcej dla niego warta, niż moja.

10. Jarzi

Jarzi Uczestnik

Docenione treści:
    125
    Miasto:
    Kaczory
    Tak samo jak ktoś się u mnie targuje o cenę. Jak wyjątkowo nachalny to pytam się czy rano o bułki w sklepie tez się targuje i temat zamknięty :D

11. dzięcioł90

dzięcioł90 Uczestnik

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Biecz
    Z tematu kompetencji oraz umiejetnosci zeszlo na kase. W karzdej dziedzinie sa fachowcy i partacze. Niestety nie raz bronicie tu tzw mechanikow ktorych nazwal tak klient a tak naprawde nie maja z nimi wiele wspolnego. I co ciekawe niektore wypowiedzi sa chyba dyktowane humorem z dnia wypowiedzi. Sami dobrze wiecie ze tak naprawde jest sporo ludzi ktorzy naprawiaja auta jesnak tylko czesc jest mechanikami rowniez mowiac o wlascicielach warsztatow. Ktorzy z mechanikow jak byli zmieniaja sie w biznesmanow czy ekonomistow.
    Tym bardziej ze byl tu temat o patentach i jeden Pan (nazwy uzytkownika nie pamietam) pochwalił sie patentem klinowania blaszka gum stabilizatora czesc stwierdziła to za dobry patent i robila ochy i ahy. Ale dobrze wiem ze gdyby auto trafilo do ktoregos z was to trafila by fota do ananasow. Stad tez to wszystko zalezy jak kto dzis siedzi i tyle.

12. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    288
    Miasto:
    Olsztyn
    Szanowni klienci pamiętajcie, że dobra diagnoza jest podstawą a wy szukacie ,,taniej'', najlepiej tak ze dwie dyszki za kompa... Potem płacz, że zostali oszukani i mechanik wymienił kilka części nim trafił usterkę . Teraz pytam, czy lepiej jest dać 20 zł za kompa i potem 1000zł bez sensu na loterię nim szpenio trafi usterkę, czy lepiej dać specjaliście 300zł , żeby naprawił bez loterii i poprawił np. uszkodzoną wiązkę zamiast kupować część za 500zł ? Ja prowadzę warsztat jakieś 25 lat, mam grupę stałych klientów, czasem dochodzą nowi, jedni odchodzą, potem wracają... Cenie się bo muszę, to jest mój chleb. Też mam rodzinę i muszę żyć. Mam kupę opłat związanych z prowadzeniem warsztatu, droższy prąd , itp... Warsztat jest moją własnością , mimo tego bulę podatki do gminy za powierzchnię, parking pod auta i drogę dojazdową przez moją posesje... ciągle jestem nękany jakimiś opłatami... Jestem drogi, ale staram się być skuteczny, średni czas oczekiwania na naprawę u mnie to tydzień do dwóch.

13. kojak2464

kojak2464 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Kłodzko
    Znajomemu auto raz paliło raz nie immobiliser kasowali cuda nie widy, później z nim gadam i mówi że dał już ponad 1000zl i jeszcze nie wiadomo ile pojeździ bo robią i cały czas robią jeździ 2 tygodnie i dalej to samo. W takich wypadkach to fajnie być skasowanym więcej za dobrze wykonana pracę i powiedzieć że zaplancilem sporo ale teraz będę jeździł

14. mintaka

mintaka Początkujący

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Wejherowo
    Temat rzeka.

15. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    161
    Miasto:
    Pogorzela
    Na moje to "czlowieki " źle dobierają zakład do wykonania usługi.

16. mintaka

mintaka Początkujący

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Wejherowo
    Człowieki wybierają wg opini a te nie są zawsze miarodajne.