1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mobilki jakiego sprzętu używacie?

Dyskusja w 'CB + Nawigacja' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 11-01 11.

1. Maesc

Maesc Uczestnik

Docenione treści:
    2
    U mnie TOMTOM leży w schowku a tak to na androidzie sygic, google map i yanosik

2. guard10

guard10 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    120
    Miasto:
    Malta
    Witam wszystkich ja bazuje na starym radiu EVA , antena 164 cm, i GPS też stary EVA .Zestaw kupiłem tanio na owe czasy 108 zł bez Vat w znanym w Polsce USC .Radio jest bardzo czułe a GPS nawet się spisuje , ze względu na to że wyspa ma 10-12 km szerokości to nie ma problemów z nawigacją jak po środku wyjadę na jakąś górkę to wszystko widzi.Pozdrawiam wszystkich miłośników :) Ps GPS nie muszę aktualizować sam się aktualizuje

3. marysiao

marysiao Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    gdynia
    Moja Mazda 3 wersji hatchback ma coś takiego http://www.mazda.pl/modele/nowa-maz...ejsze-cechy/elementy-wewnetrzne/#connectivity Świetna sprawa:)Dzieki temu systemowi łączności z urządzeniami przenośnymi, mogę miec dostęp do systemu audio, Internetu i funkcji telefonu oraz ma w środku duży 7-calowy ekran dotykowy gdzie można wybierac oraz wyświetlać opcje menu nawigacji i informacji - wygodne i bezpieczne dla kierowcy

4. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 784
    Miasto:
    Sląsk
    a kiedy bedzie na to wirus ?

5. Adamson31

Adamson31 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Najlepiej podłączyc tablet z androidem i jest wszystko ;-)

6. xxxprzemo

xxxprzemo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krakow
    tak tablet z androidem daje rade :) moja ulubiona osobiscie nawigacja to google maps - szkoda ze nie punktow posrednich bo by byla niedopobiscia wg mnie :) dodatkowo podglad ruchu ulicznego i radio cb jest nieoceniona w przydatnosci :)
    cb to konfguracja:
    jedno auto cobra 29 plus lemm 2000 turbo
    a drugie auto to cobra 19+ plus sirio mag100 :)

7. andrej888

andrej888 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Ja mam nawigację TOM TOM VIA 52/62 za 899 zł, całkiem dobrze się sprawuje sprzęt, w dodatku mam mapę całej Europy z fajnymi aktualizacjami jak się coś nowego w drogach pojawi.

8. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 784
    Miasto:
    Sląsk
    ja mam navitech ( chyba ) do RT3 i działa super ... cb to tylko president jacson II ze wstegami

9. Iron Duke

Iron Duke Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    PNT
    Radio President Taylor I + antena Ohio. W drugim aucie President Johnson + antena Missouri. W trzecim aucie Yosan 2204(stary...ma 24 lata)+ antena Oklahoma.
    :cool:

10. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    58
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    To i ja coś napiszę: radyjko President Walker + antena SANTIAGO 1200 (wiem długa ...) no i oczywiście Navi TomTom z map których nie bardzo jestem zadowolony.Mówię oczywiście o Europie Zachodniej.
    Ostatnio jechałem na Zachód i miałem okazję przetestować IGO i śmiem twierdzić,że jak dla mnie to IGO wygrało.

11. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Nawigacji to ja już dobre 7 lat nie używałem. Nawet gdy jechałem w Alpy. Nie potrafię się przekonać. Jedziesz z nawigacją to zawsze jest tak że trasy nie widzisz i nie zapamiętasz. Ani nazw miejscowości, ani numerów dróg, ani zjazdów, rozjazdów i innych. Moim zdaniem GPS pomaga ale tylko w ciężkich przypadkach. Zgubisz się gdzieś za granicą itp.
    CB też już nie mam od lat wielu. Rozwaliłem starego Alana 48 i nie chciało mi się naprawiać. U mnie tu w Warszawie z CB jest jeden problem. Huk! Huk i harmider i zbędny szum. I tak praktycznie zawsze śmigam przepisowo +/-10km/h więc mam gdzieś czy stoją czy nie za rogiem a tak ogólnie to jestem innego zdania jak większość ludzi. Moim zdaniem w mobilach osobowych radio CB powinno być zakazane jak w Austrii lub innych krajach. Moim zdaniem to nie pomaga w bezpieczeństwie na drogach a wręcz przeciwnie! Mobilki, mobilki, czysto? Tak czysto, dawaj! No i daje.
    Tyle się mówi o wypadkach tworzonych przez idiotów a tak naprawdę sami w wielu przypadkach jesteśmy winni bo informujemy w eterze innych że mogą robić co chcą! Na szczęście CB radio pomału się kończy. Coraz więcej ludzi tego nie ma bo tak naprawdę jest to bardzo zbędny sprzęt.
    Kiedyś, dawno temu gdy miałem CB leciałem sobie z Warszawy do Gdańska w piątkowy wieczór słynną E7. Co 25,30km krzyczałem w eter: :nieoznakowany na kilometrze takim i takim..." i tak całą traskę :) :) Wiem, wiem, zaraz batów dostanę :) ale wiecie co?
    Tak ślicznie wszystko jechało że aż żyć się chciało!
    Zero wyprzedzanki na trzeciego (czwartego też)
    Zero autek z prędkością większą jak 90,100
    Zero wyprzedzanek na czołówkę...
    Normalnie lux malina! Wszystko na trasie grzeczniutko i spokojnie bez nerwów do przodu!
    I tak powinno być a nie że wiejesz na pobocza nocą bo się jakiś idiota wziął za wyprzedzanie hurtem i ma gdzieś jadących z przeciwka!
    Za CB w samochodzie to powinni rąbać równo! 20pkt. i 1000zł mandatu i tyle!

Ostatnio edytowano: 9-11 16
  12. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    58
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    No to powodzenia i długich kolejek w korkach na autostradach szczególnie zimą :mad: Być może przyda się Tobie nawigacja jak już przejedziesz ostatni wolny zjazd z autostrady :p

13. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Nie ma szans. Dwa razy w całej karierze się zgubiłem w Italii i raz w Londynie a korki są dla tzw. przyjezdnych. To właśnie dzięki GPS wszyscy jadą jedną i tą samą drogą. Dzięki wygodzie nigdy nie poznają miasta, nazw ulic, numeracji, dzielnic itp. i się kręcą jak słoiki trzy godziny zamiast dojechać w 40min. Mając navi stałem w korkach, nie mam navi - jadę. Coś w tym jednak jest a wystarczyło tylko poznać swoje miasto od A do Z. Miasto i kraj. Zobacz, Warszawa goni na wakacje nad morze. Którędy wszyscy lecą? Ci bardziej majętni na A1 i w górę a Ci mniej majętni wspólnie hurtem E7? Bo navi tak pokazuje? Kim trzeba być by się kilkunastu krajowych dróg z mapy nie nauczyć i wiecznie hulać tak jak inni? Bo 5km bliżej? Etam. Nie szydzę tu z ludzi ale się dziwię. Obwodnica w Gdańsku zawalona a reszta uliczek pusta! Między osiedlami hop, siup i już Cię nie ma a reszta kwiczy w smogu. To samo Warszawa. Jak widzę z rańca zawaloną Radzymińską to mnie normalnie krew barwę zmienia! Wszyscy jedną ulicą i tak stoją, stoją i stoją a ja już za mostem po drugiej stronie! Świętokrzyski pusty że aż przeciąg a Ci kwiczą na Ś.Dąbrowskim pół dnia :) bo navi pokazuje że tędy bliżej aż o 3,5 km
    Nie dla mnie ten sprzęt. Gdybym używał navi w Warszawie to zwariował bym. Jedyny plus nawigacji to numeracja budynków. Nic więcej bo i tak bez niej dojadę kilka razy szybciej.
    Korki? Korki ludzie sami produkują. Na kursach prawa jazdy powinni zaczynać uczyć od ruszania z miejsca. Od ruszania! Prawdziwego ruszania bo teraz panuje taki trend że 5 na początku paska myśli a 40 z tyłu kurfffuje w szybę! Tak sobie ludzie śmigają z tymi GPS po mieście i pół godziny się zastanawiają na który pas zjechać bo zaraz będzie strzałka w innym kierunku na ekranie. Masakra.

14. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    58
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    Źle mnie zrozumiałeś :eek: Ja pisałem,że nie wyobrażam sobie jazdy w trasę bez CB radia :mad:

15. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    365
    Miasto:
    Pałac Kultury
    a tu ziomal masz rację, kurfffaaa, rano człowieka krew zalewa że w dwa otwory na facjacie nie jednemu można wy....ć
    i tu masz rację, poznać miasto,ulice i jedziesz, a te słoje jadą na pałę i pół wa-wy stoi....
    tu się z tobą zgadzam...

16. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    58
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    Pisząc ten post miałem na myśli jazdę po Europie a nie po własnym mieście ;) które de fakto się zna.

17. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    365
    Miasto:
    Pałac Kultury
    dobrze napisałeś "własne się zna" ale słoje nie znają i robią bajzel...
    Ja jak gdzieś jadę to najpierw zapoznaję się z trasami, terenem i miastem, a nie navi, ja nie używam...
    tylko w holowniku do numeracji obiektów a i tak jadę po swojemu a navi "wyznaczam nową trasę" he,he,he

18. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Dzisiaj rano wiozłem żonę do roboty z okolic Głębockiej na Białołęce na Torwar na Pragę Południe. Wyjechaliśmy na dwa wozy z jej znajomymi bo trza było gary do Cateringu zawieść. Znajomi z tablicami w aucie GA którzy od 6 lat mieszkają w Warszawie. 6 kuvva lat i nie obcykali dojazdu z Białej na Pragę i oczywiście z GPSem na szybie! Ludzieeeee!!! Przecież gdy na to się patrzy to wyć się chce! Wyjechałem równiuteńko 7:40 więc już przypchane z rana i wiecie co? Białołęka>Torwar 17minut!
    Wyładowałem gary, doleciałem nazad do chałupy i dzwoni żona bo nie miała do nich numeru z prośbą: weź do nich zadzwoń bo ich jeszcze nie ma! A mówiłem jak byk: jeździe za mną, będzie szybciej, ja jadę lekko dookoła, może ze 3,4 km wyjdzie więcej to nie... bo paliwo kosztuje!
    Wracam lekko po 15-stej z Mokotowa, lecę w Targową z Zielenieckiej standardowo i co widzę? Dwa pasy Targowej pchają się w Radzymińską a zakorkowane że szok! Jaki to problem czyściuteńkim lewym przeskoczyć skrzyżowanie przy starych śpiących, skręcić w pierwszą lepszą w prawo i wyjechać przy Szwedzkiej??? Nieeee.... trzeba stać 20min i wpychać się w korek by zaoszczędzić 300 metrów!
    Jeśli chodzi o słoiki to ja też pół słoik. Ojciec z Warszawy a matka z Gdyni i praktycznie pierwsze 15lat życia mieszkałem w 3city a Warszawy uczyłem się później. Tyle że ja się jej nauczyłem na perfetto! Wystarczy karta miejska i pojeździć autobusami po Warszawie z miesiąc, dwa i poznać to miasto! Ludzie mówią: Warszawa wielka, olbrzymia! Jaka ona wielka?
    Wielka jest gdy się nie zna i nie chce poznać. Mam tylko pretensje do tych którzy sądzą że się nie da poznać dużego miasta. A taksiarze to co? Komputery żywe? Samochód (mały z LPG) spala średnio około 10L gazu w mieście, prawda?
    10L gazu na 100KM = 16zł (dziś lałem za 1.60). 1000KM po Warszawie kosztuje 160zł. 2000KM kosztuje 320zł.
    3000KM 480zł. Co to jest dzisiaj 480zł w zamian za to że już nigdy w korkach stać nie będziemy?
    W Wawie jest jedna zasada. Trzeba wiedzieć którędy o danej godzinie jechać i tyle.
    --------------------
    Za granicą?
    Za granicą można przyjąć te samą zasadę. Dlaczego ja, Warszawiak, znam Wenecję jak Warszawę? Bo kuźwa wiem co to Google Street View! Jest za frajer! Za friko.
    Tydzien czasu jeździłem po Wenecji z google aż się miasta nauczyłem a raczej powinienem napisać Mestre bo Wenecja jest dalej. Milano to samo! Rzym? Rzym to taki sam burdelnik komunikacyjny jak Wawa. 3 tygodnie i obcykany!
    Ludzie wyją że muszą się nauczyć kilkudziesięciu ulic a co ja miałem powiedzieć gdy wylądowałem w zagłębiu Ruhr na Westfalii w Essen na trzy lata?
    Płakać, GPSa głaskać i stać w korkach czy jednak zalać gazu i hulać i się uczyć?
    -----
    A przez CB za granicą to z kim gadać? Myślicie że nasi kierowcy TIRów są milusińscy na zachodzie? Że jak będzie polak na 19-stce krzyczał to od razu hurtem się zaczną odzywać? He,he, powodzenia :)
    Na parkingu pod Monachium stałem kiedyś 3 godziny i darłem mordkę przez CB by któryś kto ma lewarek sprawny pomógł. Zero! Cisza! Ruski mi pomógł. Gdy już kółko zmieniłem i leciałem na szybcika w górę do Halle to co kilka metrów mijałem Polskie blachy na długich składach. Każdy miał CB i nikt się nie odezwał a radio na bank miałem sprawne a lewarek to mi się złamał bo miałem kombika po sam dach kawą wyładowanego. A co? :)
    Lavazza D'Oro w Eurospinie po 89 centów a w Polsce po 25zł :)

Ostatnio edytowano: 10-11 16
  19. Kloit777

Kloit777 Uczestnik

Docenione treści:
    58
    Miasto:
    PCT
    Adres strony:
    Jak już tyle lat nie masz CB radia (jak napisałeś powyżej) to co możesz wiedzieć o dzisiejszych czasach z radyjkiem ? Od tego czasu się wiele zmieniło na dobre jak i na złe ;).
    Wracając do wątku-Jeszcze nie słyszałem jak jeżdżę (a jeżdżę długo),żeby była cisza na radiu jak np.jest wypadek albo bardzo duży korek (roboty drogowe) na autostradzie.
    Co do twoje prośby o lewarek to albo miałeś pecha i nikt Cię nie słyszał albo trafiałeś na "ciężarówki które jadą na tacho i są już spóźnieni :).
    Nie raz byłem światkiem takich przygód i powiem więcej, w takich przypadkach wołają przez radio by przekazywali dalej do tyłu,że ktoś ma problem na autobanie i jak ktoś może to niech się zatrzyma i pomoże.

20. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Stacjonarka w domciu. Krótkofalowcem jestem. Słucham "se" od czasu do czasu przedziału 5>500MHz