1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mobilna wulkanizacja

Dyskusja w 'Wulkanizacja, felgi, koła, opony' rozpoczęta przez użytkownika Bartosz199513, 16-11 14.

1. Bartosz199513

Bartosz199513 Nowy

Docenione treści:
    0
    Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem nowym użytkownikiem forum.

Zastanawiam się nad założeniem własnej działalności, a konkretnie chodzi mi o Mobilną Wulkanizację.
    Mieszkam w mieście około 100tys ludzi na obrzeżach miasta podobna ilość. Wulkanizacji jest sporo tyle że wszystkie są umieszczone na stałe. Mobilnych wulkanizacji brak. Jak myślicie czy taki pomysł może wypalić ?? Wiosna i jesień myślę że pracy było by sporo tylko co z pozostałymi miesiącami ? Czy ludzie byliby zainteresowani takimi usługami ? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

2. kondzio2009

kondzio2009 Uczestnik

Docenione treści:
    11
    wg mnie nie ma sensu utopisz kase

3. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Podobno na ciężarówkach jest kasa
    Ja sobie tego nie wyobrażam tzn ile aut byś dziennie zrobił?
    Przecież dojazd załózmy 30 min rozłożenie sprzętu 10 min usługa 4 koła 30 min to już masz ponad godz.
    Skasujesz 50-70 zł bo więcej nikt nie da(osobowe oczywiście)

4. old1977

old1977 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    486
    mój kumpel ma na razie dupy nie urwa choć podpobno ma podpisaną umowę z jakąś firmą ale widzę że więcej stoi niż jeździ,koszt montażownicy do ciężarówek to 30tyś za używany sprzęt zamontował to na iveco za które również dał około 35tyś dobrze przemyśl

5. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Mam wrażenie że Bartosz raczej myśli tylko o osobówkach.
    Moim zdaniem temat raczej nierozwojowy.
    Ciężarówki może bardziej ale tylko przy założeniu że w okolicy jest trochę większych firm transportowych.

6. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    362
    Miasto:
    lubelskie
    Jeżeli w okolicy są ciężarówki to same przyjadą bez sensu do nich gonić. Mobilnie możesz w zimie uruchamiać auta , 2 akumulatory za 200Ah w bagażniku do tego dwa przewody i palisz małe i duże.

7. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    415
    Miasto:
    Miechów
    Przyjadą albo nie przyjadą. Musi mieć kto nimi jechać, a kierowca który w Piątek wieczór wrócił z Francji i w Niedzielę wieczór wyjeżdża na trasę, nie ma ochoty w sobotę jechać jeszcze do gumiarza, a tym bardziej nie ma ochoty zakładać na ten przejazd magnesu ;).
    Znam w każdym razie kilka firm w okolicy do których przyjeżdża mobilny serwis.
    Ale czy mają na tym kasę.... chyba raczej nie ma szału.

paawwel lubi to.
  8. Marcin991

Marcin991 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Myślę, że bardzo dobry pomysł. Ostatnio byłem świadkiem jak koleś na parkingu podjechał właśnie taką mobilną wulkanizacją i kobiecie naprawił ogumienie. Pożyteczna usługa.

9. junior74

junior74 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków Nowa Huta
    Pożyteczna dla kogo?
    Ile czasu zmieniał i ile aut przy okazji jednego podjazdu i jakie pieniądze wziął?

10. trebor70

trebor70 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    362
    Miasto:
    lubelskie
    Pomysł bardzo dobry ale czy opłacalny ;). Rozreklamuj się w sezonie zmian i umów na godziny do 5 klientów, wyrobisz się???? czy ostatni będzie czekał bo poślizg wyjdzie ci ze 2 godziny. Wiesz stalowe robisz raz dwa a weź klejenie na alusach lub runflata. W jakim czasie zrobisz 4 koła ściągając je pojedynczo samemu. A jak jszcze dodasz dziurę - kołkowanie itd... No nie wiem

A pojedź do klienta co stoi na trawniku pod domem, i pada deszcz lub śnieg. Klient siedzi w domu i nie obchodzi go jak zrobisz.

11. marik

marik Początkujący

Docenione treści:
    1
    widziałem kiedyś taki zestaw do mobilnej wulkanizacji. Gość miał całego busa wyładowanego sprzętem i naprawiał oponę tira. Natomiast bez dodatkowych usług typu naprawa auta na miejscu to może być nieopłacalne.

12. kubol

kubol Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    lębork
    w Koszalinie jest wulkanizacja i robią na niej tir-y, mają takie autko i jest zapotrzebowanie na takie usługi. Jak nie ma to wspomaga stacjonarną stację ,myślę że na samych wyjazdach nie zarobisz ,tym bardziej że ze dwa lata miną za nim ludzie cię zapamiętają tzn zapamiętają Twój numer telefonu.

13. Mati1987

Mati1987 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Adres strony:
    Widać nie wszyscy myślą podobnie. Mobilne wulkanizacje jeżdżą i chyba mają się dobrze. Nie tylko do samochodów ciężarowych ale też i osobowo-dostawczych.

14. baton180

baton180 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    96
    A ja tak z innej strony ..

Wie ktoś jakie na takiej mobilnej wulkanizacji są wymogi ochrony środowiska ?

Konkretnie chodzi mi o odpady i wszystko z czego trzeba się rozliczać i mieć odbiorców

15. piter007

piter007 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    kraków
    wulkanizacja ogólnie daje słabą kase ale pomysł dobry jako dopełnienie jesli jest stałe miejsce i oczywiscie masz juz klientów pobiegac do firm poogłaszac sie +pare banerów po trasach z czasem da ci to kase tymbardziej ze na ciezarówkach i busach jest duzo lepszy pieniadz tylko ze kasy trzeba troche wtopic dobra zabudowa +bus +oklejenie reklamą pare opon tir i bus w razie gdyby sie uratowac starej nie dalo ..........jak dobrze rozegrasz to pomysł niezły