1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Moduł CAN EMULATOR SCENIC VOLVO AUDI A6/Q7

Dyskusja w 'Modernsoft - oficjalne wsparcie techniczne' rozpoczęta przez użytkownika killer85, 12-12 13.

1. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    PRZEDSTAWIAMY NASZE URZĄDZENIE
    -Emulator CAN
    Moduł zaprojektowany w oparciu o procesor PIC18F25K80 oraz wyświetlacz LCD TFT 128x160 z Touch Panelem rezystancyjnym.

Procesor PIC18F25K80

-generuje znaczniki CAN SCENIC, Volvo

-steruje LCD TFT SPI

-obsługuje Touch Panel

-ADC pomiary napięcia

Układ uruchamia licznik Volvo:

• Volvo S60
    • Volvo S70
    • Volvo V70
    • Volvo S80
    • Volvo XC90 oraz liczniki z układem 68HC912D

Układ uruchamia licznik Audi
    • Audi A6/ Q7
      Układ uruchamia pompy
    • POMPA KOYO / TRW(kasuje błedy)

Film na przykładzie licznika volvo

PIN OPIS
    1 Zasilanie Umin- 7V Umax 12V
    2 MASA
    3 CAN L
    4 CAN H
    5 Wej pomiar napięcia Umax 30V
    6 MASA
    7 NC nie podłączone
    8 NC nie podłączone
    9 ON/OFF
    10 NC nie podłączone
    11 NC nie podłączone

cena: przy obecnym wkładzie pracy i procesorze 165 pln (cena może ulec zmianie w trakcie dodawania nowych modeli )

support: 791 320 250 , 733 274 443
    expertgsm.pl@gmail.com modernsoft@modernsoft.pl
    (za niedługi czas ruszy mail do supportu)

sprzedaż: 791 320 250 , 733 274 443
    expertgsm.pl@gmail.com modernsoft@modernsoft.pl
    (za niedługi czas ruszy mail do sprzedaży )

odnośnie pytań i wsparcia technicznego proszę zakładać nowy temat

post w budowie proszę czekać :)

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 24-01 14
  2. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 508
    Miasto:
    PZ
    to urządzenie załącza licznik czy można testować jego funkcje?

3. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    kupując sam can emulator uzyskujesz tylko te ramki które odczytaliśmy tworząc go ...
    ,posiadając can analizator odczytujemy np. ramki pracy- filtra dpf ,licznika, pompy(każdego elementu opartego na transmisji CAN) i symulujemy jego prace wgrywając odseparowane dane do naszego Trans CAN 1M2

NASZ CAN ANALIZATOR POSIADA FUNKCJE ODCZYTU I WYSYŁANIA !!

przykład jak nasz produkt (can analizator i can 1m2) jest wykorzystany do emulacji pracy licznika scenic 2
    http://www.auto73.fr/emulateur-can-bus/12-emulateur-can-bus-scenic.html
    i film z jego wykorzystaniem-can 1m2

i koszt to 80 euro

inni docenili już nasz produkt a WY ??

NASZ CAN EMULATOR MA JUŻ WBUDOWANA FUNKCJE DO EMULACJI LICZNIKA W RENAULT
    nasz emulator to 5 w 1

4. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    ZAPRASZAM DO LEKTURY --- ZRÓB SOBIE WŁASNY EMULATOR

I POCZUJ SATYSFAKCJĘ !!!!!!!!!!!!!

Załączone pliki:

5. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź

TEST LICZNIKA SCENIC II NASZYM EMULATOREM

6. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    TEST LICZNIKA A6/Q7

7. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Dla w/w powodu w 2012 r. nie ograniczyłem się do samego Tran Can-a tylko kupiłem również can analizator. Ponieważ wgrywanie ciągłe innych emulacji było kłopotliwe, postanowiłem zrobić drugi trans can bo miałem go czym zaprogramować.
    Niestety, pomimo zapewnień ze strony modernsoftu o sprzedaży płytki /ogłoszenie było na Ich stronie/ z zaprogramowanym procesorem PIC18F25k80 nie otrzymałem jej. Postanowiłem, że sam zrobię płytkę i wobec braku wsparcia od modernsoftu w temacie płytki i procesora, ponieważ mam programator PICKIT3, poprosiłem tylko o wsad do niego /w tym ustawienia konfiguracyjne bitów/. Brak reakcji ze strony modernsoftu. Mam obawy co będzie jeśli uszkodzi się procesor, który kosztuje ca. 10 zł. Trzeba będzie kupować nowy trans can.
    Reasumując, zastanówcie się nad zakupem w tej firmie bo wsparcia technicznego jest zero !!!!

Może coś w przyszłości się zmieni, bo idea produktów dobra.

Edytowano przez moderatora: 21-02 14
  8. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    Ręce mi opadają ...
    trans can programuje się can analizatorem .(procek za te magiczne 10 pln nie uszkodzi się ). we wcześniejszych wersjach był to moduł dany free do zestawu lub do kupienia osobno .. różne opcje sprzedaży .. a czym go sobie zaprogramujesz to mnie to rybka .. nic poza ramkami ze scenica nie dawaliśmy .. i nie damy bo po co(dajcie coś od siebie bo każdy wymagania ma spore ) .... jak każdy mając can analizator może sobie samemu ściągnąć z inteligentnego domu, autka czy pieca dane ....
    To czy płytki są dostępne w sprzedaży to zależy od nas .. bardziej od naszego czasu (nie długo ruszy sprzedaż )

Obiekcje są nie uzasadnione !!!!
    fotka płytki dostępna na stronie nawet z rozpisem elementów(zawsze jest opcja zrób to sam nie dziel się z nikim) .. był to projekt do edukacji ... a to że ludzie robią na tym kasę sprzedając nasze produkty zamknięte w czarne pudełeczka programowane własnymi ramkami to już inna sprawa ....

my mamy kontrakty i podpisane ,zobowiązania ... ja osobiście podjąłem się sprzedaży detalicznej gdzie wcale się nie wylewa ... po pierwsze produkt jest chyba za tani .. bo nikt chyba nie wierzy że za te pare pln zacznę robić aktualizacje .. a będą .. i zastanowię sie czy i ile będzie darmowych ... (troszkę też to zależy od ludzi bo mi się nie trafia każde autko :/ )

zobaczcie co zrobili Litwini .. w carprogu jest aktualizacja na volvo emulator za 50 euro ... a nasiedzieli sie 30 sekund nad moim urządzeniem i po sprawie

Ludzie którzy kupili nasze rozwiązania chronią je przed konkurencja ... bo jak można się przyznać że robi się pieniądze puszka która sama kiedyś kosztowała 220 pln a za jeden emulator na allegro brali po 300 czy emulator do emu dpf mazda na Denso za 1000 pln
    ... . staram się robić co mogę by odpowiadać na pytania przez telefon rozmawiam naprawdę z różnymi ludźmi którzy sami nie wiedzą czego chcą ... teraz już zacząłem wychodzić z inicjatywą na co po co ...to spotykałem się z rozmowami w stylu że to nie moja sprawa i to nie raz ....a jak dawałem propozycje ze posiedzę sprawdzę ah szkoda gadać .....

proszę pamiętać że jestem tylko człowiekiem i o czymś mogę nie pamiętać

lada chwila wyjdzie poprawka bo w nowej wersji był problem z przepełnieniem przy takich magicznych ilościach ramek jak 50 tys -co wy logujecie jakieś zapisy eepromu flesha ...??

tak dobrze zrozumieliście .. naszym rozwiązaniem można skopiować grube projekty .. w końcu do docelowego miejsca idą dane które rozumie autko a my możemy je odczytać

pierwszy lepszy przykład ... podłącz jakąś diagnostykę po obd podłącz nasz can analizator kliknij kasowanie błędów i juz masz odczytaną ramkę kasowani błędów :p
    i już widzę jak na allegro pojawia się trans can z magicznym przyciskiem do kasowania błędów w vw czy renault

poprawki nad którymi pracujemy są dzięki osobie która skrupulatnie loguje nasza zabawkę ... robi różne testy które są nie spotykane w rzeczywistej pracy auta .. auto nie nadaje miedzy dwoma węzłami na 33 i na 500 no nie ma siły żeby can analizator się nie" zawiesił " BUS OFF
    no fakt mogę zrobić ustawienie reset po każdym błędzie ale zrobię zerowanie bufora .. :p ..
    spokojnie wszystko będzie działało jak należy do waszych potrzeb .. wszystko co bedzie wykraczało poza charakterystykę CAN nie dopuścimy jeden przykład był powyżej ...

Dla człowieka bądź człowiekiem

9. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    To, że jest to wersja do edukacji to zgoda. Ja próbuję zrobić samodzielnie trans can. Samo złożenie to drobiazg. Problem jest z uruchomieniem i informacjami na ten temat. Po poprawnym wlutowaniu elementôw układ ruszy ? Otóż nie. Na początek po złej informacji, że programuje się tylko can analizatorem można doktoraty zrobić nad sprawdzaniem poprawności układu i sprawności nowych elementôw. Trzeba też przestudiować ponad 600 stron datasheet dla procesora pic18f25k80, żeby dojść do tego, że trzeba w przestrzeni adresowej 30000h-3ffffh, poustawiać n.p. tryb taktowania, odblokowač funkcję startu zegara wewnętrznego i.t.d. Nie potrafiłem tego zrobić can analizatorem, bo jak zrobić, kiedy nie startuje oscylator. Zrobiłem to programatorem PicKit3. Pomijam fakt błędu na schemacie. Dla oscylatorów 16Mhz zgodnie z kartą katalogową mają być kondensatory 22pf a nie 27pf, które są dla 4MHz. W chwili obecnej mam brak reakcji na przyciski P1+P3. Więc programować się can analizatorem nie da. Muszę teraz sprawdzić ustawienia portu i modułu wewnętrznego CAN w procesorze. Program obsługi procesora musi być zapisany, żeby to wszystko poustawiać. Uszkodzenie procesora i jego wymiana wiąże się z całą procedurą edukacyjną, którą przedstawiłem. Ja nie pisałem o tym, żeby podawać "na tacy" gotowe ramki do samochodów. Pisałem o wsadach wewnętrznych progamôw.
    Jak wspomniałem sama idea jest dobra

Ostatnio edytowano: 22-02 14
  10. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Po ustawieniu bitów konfiguracyjnych i znalezieniu w materiałach z 2012 r. pliku pic18f25k80.hex oraz zaprogramowaniu programatorem pickit3, układ wystartował. To znaczy po naciśnięciu P1 przytrzymaniu i naciśnięciu P3 zaświeca się dioda Led_setup.

No niestety to jeszcze nie koniec. Nie kończy procedury programowania can analizatorem, zaświeceniem diód D1 do D4 i nie wysyła ramek. Tzn. wysyła "coś" bo na oscyloskopie są przebiegi ale świeci jedna dioda magistrali can na can analizatorze, który nie odczytuje impulsów jako ramki. Poderzewam w tej chwili, że plik, który miałem nie jest właściwy. Nie muszę dodawać, że próba importu pliku z działającego trans can-a i zaczytanie do uruchaminego zakoñczyła się niepowodzeniem. Prawdopodobnie zabezpieczony. To oczywiście jest zrozumiałe i dlatego wcześniej chciałem kupić zaprogramowany procesor, żeby było uczciwie.

Ostatnio edytowano: 22-02 14
  11. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    I jak teraz sądzi kolega, czy wsparcie techniczne jest ze strony modernsoftu czy też nie ?Ja ze swojej strony mam następujące korzyści:
    1. Nauczyłem się projektować płytki w kilku progrmach.
    2. Poznałem rodznę procesorów PIC.
    3. Poznałem część programowania PIC-ów i mam nadzieję, że poznam więcej żeby dokończyć dzieła.
    4. Utwierdziłem się w przekonaniu, że jak umiesz liczyć licz na siebie.

A więc warunek edukacyjny został spełniony.
    Pozdrawiam

Ostatnio edytowano: 23-02 14
  12. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    No niestety na razie pomimo prawidłowych ustawień bitów konfiguracyjnych zgodnych z posiadanym działającym wzorcem, działającym oscylatorze zewnętrznym w falszym ciągu nie działa potwierdzenie zapisu przez trans_can analizatorem. Nauka programowania i napisanie programu w języku C potrwa.

A może kolega killer85 pokaże, że jednak wsparcie ze strony Modernsoftu jest?.

13. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    Pierwsze pytanie jak wygląda obudowa can analizatora i którą wer softu pan używa

bo jak to czytam to nie dowierzam ....

tu powiela sie chyba sprawa że każdy chce dużo wymagać a mało zapłacić.
    w pewnej wer softu była blokada omawianej funkcji ... by ona była dostępna zrobiliśmy aktualizacje płatną ..kupił pan ??
    w zależności od rodzaju posiadanego interfejsu wymagana jest aktualizacja albo kupienie nowego ....

14. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Znów zaczyna Pan od obrażania potencjalnych klientów i prowokuje do odpowiedzi. Żeby wykonać trans_can chciałem u Was nabyć płytkę i zaprogramowany procesor. Brak był całkowity reakcji. Dalej już pisałem wyżej. Dodam tylko jeszcze, że soprawę traktuję jako hobby a nie źródło dochodów. Pieniądze mają dla mnie mniejsze znaczenie bo je mam z innej pracy. Chciałem miec satysfakcję, że zrobiłem sam.
    Teraz do rzeczy.
    Używam soft według wskazań firmy modernsosf jakie otrzymałem w momencie zakupu urządzeń t.j. Analizator Can Programator ver. 1C.2,0. Nie słyszałem o jakiejś aktualizacji. Jeśli była i jest lepsza to z chęcią kupię. Wersją obecną daję radę zaprogramować transcan kupiony w modernsoft więc nie wiem o jakiej blokadzie Pan mówi. Pisałem, że w związku z brakiem odpowiedzi na zakup płytki oraz procesora wykonałem mpduł transcan we własnym zakresie i nie mogę zaprogramować włśnie jego. Brakuje mi moim zdaniem właściwego wsadu (bitstream) . Musi być on zaczytany przez ISP bo skąd procesor PIC18f25k80 będzie wiedział, jak reagować n.p. na naciśnięcie przycisków P1+P3 potrzebnych do zaprogramowania go przez Can_Analizator?
    W załączeniu przesyłam zdjęcie zakupionego w firmie Modernsoft, Analizatora Can oraz modułu Trans_can.

Załączone pliki:

15. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    data zakupu ??

16. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Rachunek jest z dnia 22.03.2013. Nr RA/21/2013/03. Kwota 165+50+11przesyłka. Jest tam również nazwisko i miejscowość.Proszę w googlach wpisać te dane a przekona się Pan co robię, co też będzie świadczyło o czystości moich intencji hobbystycznych.
    Pozdrawiam.

17. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Czy teraz po tej weryfikacji możemy przystąpić do merytoryczne dyskusji na temat, który mnie interesuje tzn. Zaprogramowania procesora ?. Proszę się ustosunkować do programu transcan-a ale nie jako emulatora konkretnego urządzenia, tylko transcan-a jako urządzenia, które ma obsłużyć przyciski, diody i nawiązać łączność z cananalizatorem.

18. killer85

killer85 Modernsoft

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    łódź
    Szef powiedział że wsadu do procka nie dajemy za free . Tyle wiem z samej góry :) i ja nic nie poradzę na to

Jak troszeczkę się uspokoi z praca .. to ruszę z produkcją trans can

na tą chwilę dodajemy w220 do emulacji aktualizacja będzie free
    i z góry przepraszam tych którzy kliknęli na allegro i czekają
    trwa praca by już nie trzeba było zmieniać programu na procka po aktualizacji starego fejsa i nowo wyprodukowanych ...

19. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Ja nie chcę za free. Przecież chciałem kupić zaprogramowane procesory i płytki, czyli zestaw jaki był w Waszej ofercie. Proszę podać cenę za wsad i konto na jakie przelać pieniadze. Po zapłacie plik można przesłać mailem. Mogę też przesłać procesor do zaprogramowania do Państwa i po zaprogramowaniu odeślecie , ale tutaj mam pewne obawy, czy nie nauczę się szybciej programować. Moim celem jest stworzenie możliwości zastosowania radii z szyną can /nowsze peugeoty/ do starszych peugeotów 206/. Z szyną van/can. Obiecałem kolegom forumowiczom klub206, że spróbuję.

Ostatnio edytowano: 7-03 14
  20. Stani12

Stani12 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bolesławiec
    Może spróbujemy inaczej. To jest plik, który dostałem z urządzeniami lub był dostępny na stronie modernsoft, kiedy kupowałem urządzenia. Tak jak pisałem wyżej odnalazłem go w archiwach ale jak już też pisałem zaprogramowany PIC tym wsadem nie chodzi dobrze. Być może jednak mam błąd na układzie. Oczekuję tylko potwierdzenia że jest to właściwy wsad lub negacji. Hasłem do pliku jest moje nazwisko pisane małymi literami. Kolega killer powinien je już znać z rachunku.

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 9-03 14

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. audi a6 4f0929982 can emulator

,
  2. audi a6 emulator can