1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Naprawy w budynku wulkanizacji.

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Tomasz22334, 11-10 17.

1. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Witam, w działalności gospodarczej którą już mam zarejestrowaną że prowadzę usługi napraw bieżących pojazdów osobowych czyli układy hamulcowe, zawieszenia, itp , wulkanizacja mam możliwość wynajęcia ładnego budynku już z podnośnikiem i urządzeniami do wulkanizacji. Tylko jest problem taki że budynek prawnie jest opisany w projekcie budowlanym jako "Budynek przeznaczony do wymiany ogumienia samochodowego" wraz ze wszystkimi instalacjami więc wulkanizacja by działała tam legalnie ale ja chciałbym wykonywać tam też inne usługi jak naprawa zawieszenia, diagnostyka komputerowa, naprawy układów hamulcowych. Jak to się ma do przeznaczenia tego budynku. Czy mogę w nim dokonywać takich napraw, przecież one nie wymagają specjalnych stanowisk a podnośnik już jest czy budynek musi zostać przekształcony w prawie budowlanym na warsztat samochodowy. Na planie zagospodarowania przestrzennego dla tej inwestycji jest ujęte że będą naprawy samochodowe wraz z wymianą płynów ale sam budynek jest jako przeznaczony do wymiany opon. Czy takie naprawy w tym budynku będą nielegalne czy można takie rzeczy w nim robić.

Ostatnio edytowano: 11-10 17
  2. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    jaki problem wybrać się do urzędu i zapytać o ewentualne przekwalifikowanie

3. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Czyli po prostu mam iść do urzędu aby przekwalifikowali budynek z wulkanizacji na warsztat? ktoś więcej może coś wie jak to wygląda bo mi się zdaje że to nie będzie takie łatwe. Jak pisałem będę prowadził drobne bieżące naprawy wiec czy to wymaga specjalnego dostosowania budynku? Budynek jest już zgłoszony jako usługowy ale w opisie jego przeznaczenia jest zapisane że budynek wraz ze wszystkimi instalacjami służy tylko do wymiany opon. Więc jeżeli będę chciał prowadzić tam inne usługi naprawcze to wystarczy tylko przekwalifikowanie budynku?

4. Autoelektronika

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    kurde weź nie bądź dziecko,maszeruj do urzędu albo zadzwon i wszystkiego się dowiesz.Tu na forum sa sami mechanicy a nie ludzie od znajomosci prawa budowlanego.Kilka dni temu tez miałem taki problem i nie pytałem na forum mechanika tylko siadłem w auto a po półtorej godziny bylem w domu ze wszystkimi mnie interesującymi informacjami.Amen

toomii76, WOODOO oraz lukkiwlkp lubią to.
  5. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Zabawne, a ja myślałem że jestem w dziale "Przepisy i prawo" xD chyba pisałeś o sobie więc poczekam na kogoś kto będzie pasował do wypowiedzi w tym dziale. A Tobie jeżeli nie masz pojęcia o prawie to poproszę o opuszczenie tego działu Przepisy i prawo i przeniesienie się do działu z mechanikami. Amen.

p.s. jakbyś nie wiedział to fora są właśnie od tego aby dowiadywać się rzeczy aby potem nie marnować czasu na jeżdżenie i szukanie. A Ty myślałeś że po co... aby se popisać?>

6. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    słodków
    ostro poszedłeś, coś mi się wydaje, że po tej wypowiedzi, o poradę będzie ciężko. Ale co ja tam wiem.

7. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Nie róbmy off top spamu. Ja zadaję pytania na forum służącym do tego a ktoś mnie tu za dziecko uważa i poleca iść do urzędu. To po co z takimi radami na forum siedzi. Trolluje? Jesteśmy w dziale o prawie. Czy ktoś zna odpowiedzi na w/w pytania?

8. toomii76

toomii76 Bywalec

Docenione treści:
    112
    Miasto:
    słodków
  9. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Tak z ciekawości. To w/g Was o czym się pisze tu w tym dziale "Przepisy i prawo" ? Mam nadzieję że Ci tutaj pomocni panowie nie są wyznacznikiem poziomu wiedzy i chęci pomocy dla pozostałych forumowiczów bo jak narazie to nie wiem po co w ogóle Ci tu panowie założyli konta i wchodzą na dział w którym nie posiadają żadnej wiedzy.

Temat Wyczerpany.

Ostatnio edytowano: 12-10 17
  10. Autoelektronika

Docenione treści:
    483
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    toomi76 autor nie kuma i mu nie wytłumaczysz,będzie siedzial i czytał po forach tygodniami a na końcu i tak wyląduje w lokalnym urzędzie bo zaskoczy że niemal kazdy przypadek jest indywidualny.

11. Tomasz22334

Tomasz22334 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Warszawa
    Ok, dziękuję za podpowiedzi. ☺