1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nieodebrany samochod....

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika GSS, 16-08 12.

1. GSS

GSS Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Busko
    Mam taki problem nie pierwszy zreszta raz, ze klient nie odbiera samochodu po naprawie juz 4 miesiace... nr tel nie działa juz oczywiscie...a nie pasuje mi taka lokata kilkunastu stówek... niestety klient zabrał dowod i ubezpieczenie ale w wydziale komunikacji przedstawilem jak sie ma sprawa wiec dostałem kompletne dane. I teraz pytanie jak napisac i co zeby ten szanowny Pan odebrał swoj samochod. Kolega moj wspomniał cos o tym, ze jak napisze pismo to w ciagu 14 dni jak nie odbierze to mam prawo zabrac samochod na parking platny na podstawie pisma...blebleble nie wiem jak to sie ma do siebie bo nie znam sie na prawie wiec nie wiem co robic a w mojej miejscowosci bedzie problem zeby mi ktos w tym pomogl.
  2. mateusek

mateusek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Dublin -Kraków
    a nie lepiej zadzwonić na policje i powiedziec im jak sprawa wyglada i co masz z tym zrobic?
  3. GSS

GSS Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Busko
    nawet bylem osobiscie i oni nic nie moga zrobic, dopiero jak wysle pismo i ktos nie zabierze to wtedy moge sie do nich zglosic...
  4. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    252
    Policja nic nie zrobi, a na dodatek to ty możesz mieć nieprzyjemności bo nie możesz przywłaszczyć cudzego mienia. Przykre ale prawdziwe, prawo chroni oszołomów, cwaniaków i złodziei. Jeśli klient się uprze to auto będziesz musiał oddać i to bez kasy a dopiero potem możesz wejść na drogę sądową z powództwa cywilnego. Z urzędu to on ci założy sprawę za przywłaszczenie jego mienia. Najlepiej się w takich sytuacjach dogadać, ale skoro nie masz kontaktu to list polecony jeden a za 14 dni drugi z ponagleniem zapłaty. Kiedy będziesz miał dwa potwierdzenia na piśmie idziesz do sądu a tam masz sprawę wygraną, tylko kwestia czy gościu ma kasę, jeśli nie dotrzyma terminu jaki wyznaczy mu sąd to kierujesz sprawę do komornika a to już jego brocha jak z niego ściągnie. Ale tu jest haczyk, gdyż może się okazać, że facet jest goły jak święty turecki to niestety ty pokryjesz koszty postępowania egzekucyjnego. Pierwsze co zrobisz to dowiedz się czy ta osoba jest w stanie zapłacić i celowo się wymiguje albo rzeczywiście jest w trudnej sytuacji materialnej:)
  5. dami1602

dami1602 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Połczyn Zdrój/Barwice
    jakies polroku temu w tv slyszalem o przekretach klientow. klient stawia auto na warsztat i wyznacza wiele rzeczy do naprawy warsztat kupuje czesci wymienia i czeka na klienta. a klient spisuje umowe kupna sprzedazy i nowy nabywca idzie z policja na warsztat i twierdzi ze warszat nie chce mu auta oddac. twierdzac ze kupil auto i zadnych napraw nie zlecal. warsztat oddaje auto z wlasna zainwestowana kasa w auto. smieszne ale prawdziwe.
  6. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Dlatego ja jak mam cwaniaczka (toz to golym okiem widac, a tym bardziej jak sie czlowiek miedzy cwaniakimi wychowal) to nagrywam cala sytuacje na dyktafon i zrzucam na plyte ktora dolaczam do zlecenia i kaze wymisac zlecenie wraz z numerem prawka czy paszportu.

Koles podpisuje na zleceniu zalacznik ze jesli nie zaplaci za naprawe w wyznaczonym terminie to jednoczesnie swiadomie wyraza zgode na przejecie pojazdu w posiadanie moje na czas uregulowania lub jesli nie to pojazd zostaje przejety wieczyscie na poczet stale rosnacego oprocentowanego dlugu by go anulowac do ''0''.

Bylem z tym u prawnika i powiedzial ze to jak najbardziej legalne bo podchodzi pod umowe rozliczeniowa.

Tak jest w UK, a obecnie prawo jest bardzo zunifikowane wiec.....
  7. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    41
    Miasto:
    starachowice
    myślałem że tylko u mnie są różne ciule
  8. maxbu

maxbu Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2
    auta możesz nie oddac bez zapłaty jest taki p;rzepis musiałbym poszukac w gazecie IC wiadomosci ale ty masz duzo wiekszy problem bo nie ma komu oddac sam jestem ciekaw jak to rozwiązać
  9. Marlena

Marlena Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    U nas klient auta nie odbiera od kwietnia winny jest 6500zł . 4 tygodnie temu przez przypadek jego telefon odebrała żona. Okazało się, że wziął od żonki 1ooo funtów i powiedział, że nam wpłacił i tylko, że 1000zł zostało do zapłaty, a w rzeczywistości przetańcował tę kasę. Kobieta obecnie się rozwodzi, bo to nie pierwszy nr, który jej wykręcił. Auto nadal nie odebrane ale co tydzień płaci ona nam na konto 1000zł. Polowa spłacona, mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu zabiorą to auto.

Aby odzyskać kasę robi się tak:
    wystawia się fakturkę a na niej płatne na konto w przeciągu 7 dni -oczywiście można dopisać do niej koszty sądowe ;)
    zgłasza się sprawę do sądu
    komornik oddaje
  10. dami1602

dami1602 Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Połczyn Zdrój/Barwice
    pewnych rzeczy sie nie przewidzi ... niestety...
  11. grzybol

grzybol Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    121
    Miasto:
    Piotrków
    Dopisać do faktury na naszą usługę, osobną pozycję, w której będą wyraźnie uwzględnione koszty sądowe? Ale to już po odbyciu się sprawy, tak?

Z własnego doświadczenia, powiem wam, że jakiekolwiek sprawy sądowe, to ostateczność. W naszym kraju organy prawne działają, jak stara drukarka. Wolno i zacięciami... Sam mam sprawę z PZU w sądzie już 2,5 roku. Miała być rozprawa w styczniu, ale sędzina się rozchorowała i czekam... Znowu czekam...
    W EPU (elektroniczne postępowanie upominawcze) w Lublinie, sprawa została wygrana i PZU dostało nakaz zapłaty. Odwołało się i obecnie sprawa toczy się w sądzie dla podmiotów gospodarczych w Łodzi...
    Odwołanie mniej więcej brzmiało tak: Dzisiaj piłem dwa razy herbatę...
    I na tej podstawie, oczywiście jakże zasadnej, sąd musi rozpatrywać sprawę od nowa... ŻAL !
  12. piootr1

piootr1 Nowy

Docenione treści:
    0
    witam mam problem z autem kturego klijent nie odbiera od 5 miesiecy jak ten temat zalatwic prawnie?
  13. Marlena

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    Najprościej wystawiasz fakturkę z terminem płatności 7 dni wpłata na konto bankowe, potem zgłaszasz sprawę do Sądu. A jak dalej nie zapłaci to komornik. Najważniejsze nie wydawaj auta bez kasy.
  14. piootr1

piootr1 Nowy

Docenione treści:
    0
    i jak sie skonczylo?
  15. Marlena

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    Podobno można też skorzystać z firmy windykacyjnej, aczkolwiek nie korzystałam
  16. piootr1

piootr1 Nowy

Docenione treści:
    0
    dzieki za rade
  17. adlerkm

adlerkm Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    106
    Miasto:
    Kowalewo Pomorskie
    Ja z takiej firmy korzystałem z kwoty 15000 zł dostałem aż 9.500 ale i tak byłem zadowolony bo chociaż części mi się zwóciły
  18. ona30

ona30 Nowy

Docenione treści:
    0
    Po 3 latach następuje zasiedzenie i auto staje się własnością właściciela warsztatu.
  19. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Chyba pomyliles zasiedlenie ziemi po 5 latach.
  20. grzybol

grzybol Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    121
    Miasto:
    Piotrków
    Jakieś podparcie swoich tez?
.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. klient nie odbiera samochodu z warsztatu

,
  2. klient nie odbiera auta