1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Nowy IC Katalog wasze zdanie

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 29-01 15.

1. Pietrek

Pietrek Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Polska wschodnia
    dokładnie to samo. nie daj boże poszukać fakur, albo historię ostatnich zamówień, zawiesza się jak diabli

2. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Trzeba czekać i czekać i czekać, a co do korzystania ze skanera dowodu to musi być dobrej firmy kamera zewnętrzna HD, kamera w laptopie nawet w HD nie ogarnie

3. diagnostawawa

diagnostawawa Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Panowie, mam problem z katalogiem. Wchodze w Marka-> Model itp itd i w układ wydechowy .. - nie widzę tłumików :d gdzie one są ??

4. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    320
    Miasto:
    Gdzieś niedaleko
    Wpisz w wyszukiwarkę część wydechu którą potrzebujesz i Ci wyskoczy...
    Mnie po instalacji wersji INSIDER przez czas do aktualizacji nie działały zdjęcia... Nie można było ich powiekszyć... Trochę upierdliwe to było...

5. Programiści Inter Cars S.A.

Programiści Inter Cars S.A. OFICJALNY PROFIL
    INTER CARS S.A

Docenione treści:
    6

Zobaczcie Państwo działanie IC_Katalog ONLINE na starym komputerze z WINDOWS XP, procesorze 1,86Ghz i zaledwie 2GB RAM - na końcu jest podgląd okna SYSTEM... Taki komputer służy testom przed wypuszczeniem nowej wersji programu.
    Link do filmu:

Film z 29.06.2016. Sprawdźcie sobie sami, jak IC_Katalog ONLINE szybko działa....

Dodam, że komputer, na którym prezentowana jest poniższa prędkość działania IC_Katalogu ONLINE jest sprzętem, na którym zawsze testowany jest IC_Katalog ONLINE przed wypuszczeniem nowej wersji...

Oczywiście, dochodzą do nas czasami informacje, że program działa wolno. Podobna zresztą sytuacja była wczoraj, gdy jeden z klientów napisał zgłoszenie, aby nie wyłączać starego IC Katalogu, bo nowy chodzi wolno.
    Po połączeniu się przez Teamviewer poprosiliśmy użytkownika, aby pokazał nam miejsca, gdzie program chodzi wolno... Okazało się, że po kilkunastu minutach i praktycznie większości przeklikanych okien klient przyznał, że ostatni raz działał na programie IC_Katalog ONLINE parę miesięcy temu i jest zdziwiony, jak "zadziwiająco szybko to działa"

Jeśli ktoś ma dziś sytuację, że program wolno działa, zachęcamy do skontaktowania się pod mailem: katalog@intercars.eu Osoby z działu helpdesk sprawdzą sytuację.

6. rch11

rch11 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    481
    Miasto:
    NS
    Czemu dostałem wiadomość że katalog działa tylko na systemach powyżej XP?
    Jak nie działa na XP to kicha

7. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    998
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Zgadzam się, że po odpaleniu katalogu chodzi on ładnie i szybko aczkolwiek w momencie jak mam go odpalonego w tle przez 10 godzin na laptopie roboczym o specyfikacji: Windows 7, 2x2,3GHz oraz 4GB ramu to po kilku godzinach odczuwam wyraźny spadek wydajności pracy zarówno w katalogu jak i pozostałych programach - mam tutaj na myśli przeglądarkę internetową. Nie znam szczegółów dlaczego tak się dzieje, natomiast jestem w 100% przekonany, że spadek ten jest spowodowany IC_Katalogiem Online ponieważ użytkuje go od około tygodnia i dokładnie w momencie jak zacząłem go użytkować to zaczęły się te problemy z wydajnością.
    W dniu wczorajszym dla testów dodatkowo uruchomiłem na komputerze domowym, który chodzi na W7, 4x3GHz, 8GB ramu IC_katalog online i zostawiłem go włączony, nikt w tym czasie nie użytkował komputera - po powrocie do domu nie poznałem swojego komputera, zazwyczaj zrywny i żwawy przeistoczył się raczej w poczwarkę. Restart systemu przywrócił mu dawną sprawność i tutaj kolejna zależność zauważona także na roboczym laptopie - samo wyłączenie programu IC_katalog nie "odmula" komputera, w momencie jak piszę tego posta IC_katalog jest wyłączony od około godziny a komputer wyraźnie zamulony, dopiero jak go zrestartuję to odzyska moc.

Tak jak pisałem powyżej, jestem w 100% przekonany, że problemy z wydajnością spowodowane są pracą IC_katalog, przyznaję rację, że tak jak na filmiku po uruchomieniu katalog chodzi bardzo ładnie, dopiero praca na komputerze i katalogu powoduje stały spadek wydajności całego systemu.

Jeszcze jedna być może istotna kwestia - na obydwu testowanych przeze mnie komputerach jest zainstalowany system x64 - może w tym kierunku należy poszukać problemu?

8. Programiści Inter Cars S.A.

INTER CARS S.A

Docenione treści:
    6
    Prosi
    Prosimy o informacje, czy podobny problem występuje także na wersji INSIDER:
    http://download.intercars.eu/cdn/setup_beta/setup.exe

9. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    998
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Pobrałem i testuje, a z ciekawości jeszcze spytam - co to za wersja ta Insider, czym się różni, co testujecie?

10. Programiści Inter Cars S.A.

INTER CARS S.A

Docenione treści:
    6
    Insider to po prostu nazwa wersji beta, którą wydajemy kilka dni przed wersją produkcyjną.
    To co się zmieniło będzie opisane dzisiaj tutaj na stronie IC_Katalogu ONLINE:
    http://ickatalog.intercars.eu/pl/pomoc/historia/#historia_zmian

11. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    998
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Narazie testuję od rana tę wersję insider i faktycznie jest moim zdaniem znaczna poprawa, puki co nic nie muli.
    Swoją drogą czy wersja insider jest również aktualizowana czy muszę wrócić do wersji głównej jak zostanie wydana nowa aktualizacja?

12. Programiści Inter Cars S.A.

INTER CARS S.A

Docenione treści:
    6
    Jest aktualizowana. Możne jej normalnie używać i równolegle mieć wersję produkcyjną zainstalowaną w razie draki.

13. RoMo

RoMo Uczestnik

Docenione treści:
    24
    ja mam inny problem, nie widzę wszystkich dostępnych części, np reno scenic 07r, uchwyt wieszaka mam tylko jedną dostępną pozycje reszta jakieś inne i 0 0 0 0, dzwonie do sprzedawcy i jest na miejscu z 4max. Wcześniej też tak sie zdarzało że jak dzwonię do sprzedawcy mówi mi co jest dostepne a ja tego w programie nie widziałem. co jest?

14. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Kolorystyka dużo lepsza, dziś testowałem, program też jakby płynniej chodzi.Zmiany na +

15. RoMo

RoMo Uczestnik

Docenione treści:
    24
    właśnie dzisiaj zrobiłem aktualizacje i z widocznością części mam jeszcze gorzej wchodzę w tego scenica i nawet już nie mam w częsci montażowych tych wieszaków wydechu? mam tylko jedną uszczelkę wydechu... co jest ....

16. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    998
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Jednak muszę cofnąć swoje słowa, że insider chodzi lepiej. Może i troszkę lepiej faktycznie chodzi ale po dłuższym użytkowaniu programu jest widoczny spadek wydajności systemu :(

17. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    283
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Sporo brakuje indeksów które są w katalogu internetowym , od jakiegoś czasu owszem zauważyłem poprawę szybkości działania programu ale to i tak jest za wolno ... klikam na kafelek i czekamy ..... nawet kilka sekund .
    Zastanawiam się dlaczego padło na koncepcję programu a nie postawiono tego na serwerze w formie sklepu internetowego z poziomu przeglądarki ...

18. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    320
    Miasto:
    Gdzieś niedaleko
    A ja się dziś nieźle nawkurzalem bo insider ciągle wolał o restart programu jak miałem go w tle... I wtedy wpada klient i pyta a ile za to czy za tamto... Qrwa jedna aktualizacja dziennie wieczorem to rozumiem Ale 8? Tyle naliczylem..

19. inodiag

Docenione treści:
    283
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Przydało by się w wyszukiwaniu sortowanie po cenie dodać .... jak na razie to jest tylko w oponach .... dzis szukalem majtanszej żarówki i kilka stron bylo w wysxukiwaniu. no chyba ze to jest polityka cenowa

20. inodiag

Docenione treści:
    283
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Pasek systemowy jak w insiderze warto by było zrobić bo jak na przekład chcemy przeskoczyć do przeglądarki to za każdym razem trzeba szukać i celować guzik w prawym górnym rogu..... trochę to na dłuższą metę irytuje .

Filtrowanie z faktur warto by było wstawić ... za każdym razem jak potrzebuje wiedzieć z jakiej FV jest dany indeks dzwonię na sklep i chłopaki mogą ... przydatne do reklamacji jak mamy indeks a potrzeba kopię faktury za towar z przed pół roku....