1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nowy program o mechanikach na tvn turbo

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika koksiu621, 6-03 14.

1. Matek

Matek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Kraków
  2. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    nie chce mi sie bzdur ogladać jeśli mam byc szczery
  3. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    252
    A niech oglądają i co obrażą się na wszystkich mechaników? Wypiją flaszkę i dawaj zrobimy to sami albo może pójdzie gość do biedronki i poprosi, żeby mu kasjerka naprawiła w czasie jego zakupów. Czy chcemy czy nie i i tak każdego dnia rośnie liczba tych, którzy mogą nas pocałować w d.....e.
  4. koziolek

koziolek Bywalec

Docenione treści:
    113
    Miasto:
    Lubelskie,
    jada po mechanikach i to wszystko
  5. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    wielu takich jest co maja kabelek i wszystkie rozumy z forum posiedli ...
  6. Szymon37

Szymon37 Początkujący

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Toruń
    Witam ! Panie i Panowie dziś czyli w środę puszczają ten nowy program o mechanikach w TVN Turbo o godz.22.55.Chyba obejrzę.Pozdrawiam.
  7. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    Kto oglądał ? Ciekawy jestem opinii
  8. greghorn

greghorn Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Miechów
    A co tu opiniować? Z jednej strony, to faktycznie babę ponaciągali na wymianę tego czy tamtego, z drugiej strony to zastanówmy się jak to jest z tą "typowością" usterek. Przyjeżdża kobita i mówi jechałam i nagle auto zaczeło dymić, dostało wysokiej temperatury... wychodzi na to że podczas jazdy przewody podciśnienia dostały nóg i same zamieniły sie miejscami.
    Program jest tendencyjny, producent pokazuje tylko to co chce pokazać, a pan expert "produkujący" usterki, celowo robi takie usterki z których przynajmniej jedna ma tylko znamiona "typowej". Z drugiej strony mechanicy, czy też właściciele warsztatów idą po bandzie, wymieniając to co im nawinie się pod klucz. Jak to się mówi "każdy kij ma dwa końce".

Osobiście to chętnie obejrzałbym wizytę w ASO z tego typu usterkami.
  9. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    799
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    No cóż mały niesmak i żenada …
    Ostatni Pan poszedł był lekko po bandzie …;)
    Pani szefowa rewelacja, nic tylko się uczyć jak się kasuje ….
    Króciec został urwany wcześniej ale to drobiazg siłownik dostępny oddzielnie ori.80
    A co do zamiany wężyków proponuje podstawić Panu specjaliście z tego programu samochód w którym my mu pozamieniamy to i tamto
    Ciekawe jak mu pójdzie ?
    Na początek piny w obd
    mnichu33 lubi to.
  10. motodoktor

motodoktor Uczestnik

Docenione treści:
    36
    Miasto:
    Woj.Pomorskie
    Program calkowicie nie potrzebny i szkodzacy branzy.Pomyslcie tylko ilu macie klijentow ktorzy specjalnie psuja swoje auto aby was sprawdzic????(ja takich nie mam) Te programy gdzie specjalnie zamieniaja kable,wezyki itd to totalny debilizm.To teraz co???jak przyjedzie do mnie auto to nie mam szukac co sie zepsulo, tylko co zostalo specjalnie pozamieniane tak???sory ale dla mnie to debilizm do potegi.Wiadomo sa mechanicy i mechanicy ale takie szukanie dziury w calym to juz przesada.Program ma na celu calkowite zepsucie relacji miedzy mechanikiem a klijentem (i to zadziala w obie strony, nie tylko w jedna)Dlaczego w tego typu programach jezdza tylko po niezalerznych warsztatach???? niech podstawia takiego pozamienianca w ASO!!!! to zobaczyliby wtedy co znaczy wymienianie czesci jak leci.Widac komus zalezy na likwidowaniu malych i srednich warsztatow ale i nastepnej galezi polskiej gospodarki.Naprwde-powinnismy ten program pientnowac gdzie sie tylko da.W rzeczywistosci kabelki i wezyki same sie nie zamieniaja wiec taki mechanik jest wprowadzany w blad.Nawet jak klijent sam cos nagrzebal to mi zawsze powie co robil aby ulatwic mi zycie bo zalerzy mu na szybkiej naprawie.Nieee program calkowicie bez sensu i tendencyjny.TVN dziala chyba na zlecenie wrogow resztek polskiej przedsiebiorczosci.
    Ostatnio edytowano: 13-03 14
  11. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    Zgadzam się z wami , czasem narobisz sie jak dziki smok szukając przerwanego przewodziku i jak powiedziec 50 zł za zalutowanie jak 3 dni szukasz a temu ekspertowi zamienić k line z zasilaniem .... Ostanio przez dwa dni kiwał mnie oring ...
    uszczelniał czujnik polozenia wału a ze mu sie zgrubło i brakowalo do wienca , tyle ze tego nie bylo widac dopiero oscyl i powoli zwiekszanie obrotów az wyskoczyło ze zrywa , po wymianie gumeczki lata az milo ..
  12. greghorn

greghorn Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Miechów
    Oj tam, oj tam. Te programy takie są. Tak samo jak był swego czasu program "Usterka", czy "Drogówka". Schemat jest ten sam - pokazujemy coś co w naszym mniemaniu jest "nie halo", dorzucamy odpowiedni komentarz - bo widz przecież nie jest mechanikiem i trzeba go "ukierunkować" i mamy oglądalność. Jak chcą być tak bardzo w porządku to niech wrzucą od razu adresy tych warsztatów, ale nie, tego nie zrobią bo musieliby się liczyć z procesami sądowymi.
    To jest taka moralność Kalego (dla niezorientowanych: "Kalemu ukraść krowę - źle, Kali ukraść krowę dobrze"), wystarczy posłuchać czasami wypowiedzi prezenterów telewizyjnych, choćby w temacie bezpieczeństwa na drogach; jednego dnia wychodzi facet przed kamerę i mówi:
    Polacy są złymi kierowcami, przekraczają prędkość przez to stwarzają dużo bardzo niebezpiecznych sytuacji na drogach. Nikt w terenie zabudowanym nie jeździ 50 km/h, ludzie jadą dużo szybciej. To jest złe!!!"
    Następnego dnia ten sam facet, wychodzi przed kamerę i mówi:
    "Rząd przeznaczył na nowe fotoradary 20 mln PLN. No, teraz to już wogóle nie będzie się dało po tych drogach jeździć. podróż z Warszawy do Krakowa to chyba będzie cały dzień trwała. Ooooo jakie to nie dobre. Zły rząd, bo znowu sięga do kieszeni obywatela."
    Czemu tu nie ma narratora, który by mu powiedział:
    "Słuchaj facet, przecież jak pojedziesz zgodnie z przepisami, to nie masz się czego obawiać."

Czemu nikt nie pokaże jak jadę w sznurze pojazdów, i na podwójnej ciągłej wyprzedza mnie samochód znanej stacji telewizyjnej, ryjąc mi się na "chama" przed maskę, bo panom dziennikarzom spieszy się, no w sumie nie wiadomo do czego.

Schemat programu jest prosty:
    - Specjalista tworzący usterki które same nigdy by nie powstały, robiacy wycenę z sufitu, ale jednocześnie taką że zachowuje pozory normalności - no bo przecież dla normalnego zjadacza chleba to ile można wziąść za przełożenie dwóch wężyków na swoje miejsca.
    - Klientka - najlepiej baba, która nic nie wie, "Auto nagle zaczeło dymić, grzać się i o mało co się nie zapaliło" - jakby facet takim tekstem rzucił to byłoby to podejrzane, a tak to można mechanika w błąd wprowadzić i bezkarnie zasugerować mu że awaria jest poważna.
    - No i narrator - który zasugeruje widzowi, na które rzeczy zwócić szczególną uwagę, rzuci w odpowiednim momencie super dowcipem i nie pozwoli na to, żeby oglądający miał choć cień wątpliwości co do tego kto chce tu kogo zrobić w bambuko.
    I już jest przepis na program który zapewni nam w miarę dobrą oglądalność.
    Oczywiście, trzeba oddać sprawiedliwość, że warsztaty pokazane w programie też wykazują się dużą dozą pazerności i najnormalniejszego cwaniactwa.
    Ale czy to szkodzi branży... Panowie, przecież i tak ten przysłowiowy Jan Kowalski, musi gdzieś samochód naprawiać, jeśli w tym programie rozpozna swój warsztat, to go po prostu zmieni, zresztą całkiem słusznie.
    Tak jak ludo napisał:
    pani w biedronce mu tego nie naprawi.
  13. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    a skad wiesz co potrafi pani z biedronki ?
  14. greghorn

greghorn Uczestnik

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Miechów
    pozamieniać wężyki?!
    ;)
  15. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    a nie ??
  16. spawacz

spawacz Uczestnik

Docenione treści:
    34
    Miasto:
    Tąpkowice (lotnisko Pyrzowice)
    Co do programu to jest pewne że mechanicy są lepsi w przeklinaniu od szewców i fachowość co poniektórych też podobna. Jeszcze kilka takich programów i będzie powiedzenie "klnie jak mechanik".
  17. tytoos

tytoos Uczestnik

Docenione treści:
    20
    Miasto:
    Poznań
    a ja zaobserwowałem takie coś, ze jak jakiś młody człowiek podchodził do auta to faktycznie popatrzył, pogrzebał i raczej OK robił, natomiast "stare wygi" k... rzucali, duzo mowili i malo robili.
    Inna obserwacja, to troche takie niesluchanie klienta. Kobitka mowi jakies objawy, a mam wrazenie, ze "mechanicy" olewali to co mowi, chyba na zasadzize niech se babka pojdzie to zobaczymy.

I ja rowniez chcialbym zobaczyc w takim programie oprocz "waldkow" podrzednego warsztatu panow z ASO
  18. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    a moze to program na zlecenie ASO ?
  19. jacek grabowski

jacek grabowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    201
    Miasto:
    Warszawa, Białołęka
    Adres strony:
    Witam.
    Nie oglądałem, ale są i plusy takiego programu. Teraz będzie można klientom doliczać pieniądze za szukanie kamer i mikrofonów. :):):)
    Pozdrawiam.
    Marek_S lubi to.
  20. Marek_S

Docenione treści:
    149
    Miasto:
    Katowice
    ooooooo genialne ...
    jacek grabowski lubi to.
.