1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Oświetlenie warsztatu zwykłe świetlówki czy ledy i ile

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika piteer79, 27-12 16.

1. piteer79

piteer79 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białystok
    Kończę remont warsztatu i przyszedł czas na montaż oświetlenia i stanąłem przed dylematem co zamontować zwykłe oprawy 2x36w czy może pokusić się na oprawy led 2x18w, sprzedawca radzi wziąć oprawy led są droższe ale twierdzi że dadzą więcej światła i rachunki za prąd będą niższe, tylko zastanawiam się jak z ich wytrzymałością, ma ktoś oprawy ledowe w swoim warsztacie, może powiedzieć jak sprawują się. Druga sprawa ile opraw zamontować, warsztat o wymiarach 13,5x8,5, podzielony na dwa pomieszczenia w mniejszym 8x4 obecnie miałem 4 stare oprawy świeciły jako tako, w większym miałem zamontowanych 6 opraw, myślałem o zwiększeniu do 6 i 10 czy to wystarczy nie będzie za mało?

2. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 170
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ja jestem świeżo po remoncie i m.in. zmieniałem starożytne świetlówki na ledy 2x18 - zdecydowanie polecam. Światło bystrzejsze i widniejsze. Rachunki za prąd również niższe. Ja do swojej hali wrzuciłem 20 opraw 2x18.

3. piteer79

piteer79 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białystok
    20 opraw to na jaki metraż i jeżeli to nie tajemnica to po ile płaciłeś za oprawę led i jakiej firmy kupiłeś możesz coś polecić ja mam po 100zł (świetlówki 50 i oprawa 50) za oprawę ze sklepu stacjonarnego sprzedawca twierdzi że są dobre

4. DrCars

DrCars Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Suwałki
    U mnie też teraz jest przeróbka 16 lamp na led. Mam już 10 przerobionych i świecą nieporównywalnie lepiej. Będę miał dodatkowo jeszcze zamontowanych 8 opraw podwójnych więc już na pewno nie będę narzekał na oświetlenie. Polecam.

5. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 170
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  6. piteer79

piteer79 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białystok
    DrCars rozumiem że przerbiałeś stare oprawy pod świetlówki led ile płaciłeś za świetlówkę bo słyszałem że nie warto brać tanich świetlówek z portalu a... są nic nie warte

7. DrCars

DrCars Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Suwałki
    Brałem w sklepie razem z kolegą do drukarni około 200szt. Jutro Ci napiszę jakie to były i po ile. To było z hurtowni.

8. tytoos

tytoos Uczestnik

Docenione treści:
    50
    Miasto:
    Poznań
    ja u siebie w garazu (4,5 x 6,5 m i wysokosci 2,5 - 3,5m) dałem 4 halogeniki Ledowe po 20W każdy. Przy 2 już jest jasno jak w dzień :)

9. DrCars

DrCars Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Suwałki
    A więc tak, to są świetlówki firmy PRESCOT, płaciłem po około 16zł brutto.