1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Odpady w warsztacie

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika zyggy, 7-03 15.

1. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    99
    Miasto:
    Gdańsk
    no to ja w takim razie te szmaty piorę i co wtedy?? zabroni mi ktoś??

2. zyggy

zyggy Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    tarnów
  3. Pietrek

Pietrek Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Polska wschodnia
    musisz używać Calgonu do pralki, pamiętaj! ;)

4. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Dzwoniłem do przedstawiciela z Inter Carsu i powiedział, że mają 2 firmy (przy najmniej u mnie).
    Jedna płaci nam 0.90 zł za litr (czy tam kg) oleju, ale jeśli mamy filtr oleju to musimy im płacić za filtry, natomiast druga płaci nam 0,30 zł i możemy im oddawać filtry oleju itd bez żadnych dodatkowych płatności..

Dają wszystkie pojemniki itd podobno, opowiadał przez telefon, że bez żadnych kosztów itp.. wszystko jest, wiec chyba się skuszę na wersję tańszą bo w sumie i tak zawsze oddawałem ten olej znajomemu, a filtry do kosza, a teraz skoro mogę troszkę zarobić to czemu nie, a tym bardziej będę miał wszystko udokumentowane w razie kontroli czy coś.

Pozdrawiam.

5. wkkw

wkkw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Ryjek
    Cena oleju 100 zł/tona. To lepsza jednak umowa i niech zabierają wszystko.

6. Pietrek

Pietrek Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Polska wschodnia
    swoją drogą, ciekawe kiedy wprowadzą jakieś durne przepisy dotyczące wyprowadzania spalin z warsztatu. My mamy na każde stanowisko takie gumowe (zbrojone nicią) rury i podczepiamy do wydechu i do otworu w drzwiach. Oby nie kazali wyciągów montować

7. zyggy

zyggy Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    tarnów
    na spaliny ale z pieca na olej przepracowany

8. Kazardi

Kazardi Nowy

Docenione treści:
    0
    To niestety nie całkiem jest tak że to głupi przepis. Ponieważ gdyby nie istniał to taki Pan Janek wylewał by oleje na pole. A stare tarcze to walały by się po lesie.

9. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    8
    No nie zawsze, bo przykładowo Janusz by tarcze oddał na złom, a olej sprzedał innemu Januszowi który go spali w piecu przystosowanym do tego..
    Co z filtrami ? - teraz mamy przecież ustawę, że każdy musi mieć kosz jak ktoś wybrał, że sam będzie segregował to fakt dostał paczkę na szkło itd, ale i również dostał koszt na odpady różne, a wiec tam się mogą one znaleźć..
    I później firma odbierająca śmieci pewnie segreguje to, wiec trafiły by one by tam gdzie trafiają teraz.

Pozdrawiam.

10. zyggy

zyggy Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    tarnów
    a jak przyjdzie kontrola do warsztatu i zapytają ?poza tym śmieci a odpady ** to dwie różne rzeczy .

11. Mateusz.TS

Mateusz.TS Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Cieszyn
    Może ktoś z was orinentuje sie jak wyglada uzyskanie pozwolenia na wytwarzanie odpadow niebiezpiecznych? Od kwietnia ruszam legalnie, firma na adres zameldowania-dom, warsztat bedzie wynajety, nie jest to pomieszczenie spelniajace wymogi odnosnie warsztatu tzn nie jest budynkiem dg uslug motoryzacyjnych. To bede sie staral zmienic, ale jak to ugryzc teraz? Czesc oleju oddam aby miec papier a wiekszosc do pieca.

12. wkkw

wkkw Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Ryjek
    Kolego tylko takie dokumenty potrzebujesz
    •pozwolenie na wytwarzanie odpadów,
    •zbiorcze zestawienie danych o wytworzonych odpadach składane
    do 15 marca danego roku za rok poprzedni, do odpowiedniego Marszałka Województwa,

•karty ewidencji odpadów,
    •karty przekazania odpadu,
    •opłaty za korzystanie ze środowiska.

13. MotoFan

MotoFan Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Rzeszów
    Adres strony:
    Mógłby mi ktoś rozjaśnić trochę sytuację z tymi odpadami??
    Warsztat prowadzę w przydomowym garażu. Ilości odpadów takich jak przepracowany olej czy płyn hamulcowe są śmieszne, bo robię tego mało. Główne naprawy. Co metal to idzie na złom.
    Czy powinienem mieć pozwolenie na wytwarzanie odpadów?? Umowę na odbiór tychże odpadów??
    Im więcej tych wszystkich przepisów i artykułów czytam tym mniej wiem.

14. dejot43

dejot43 Gaduła

Docenione treści:
    186
    Miasto:
    Olsztyn
    Chodzi o to ,żeby karać. Taki kraj. Niedługo żona z oleju do frytek się będzie musiała rozliczyć. Dążą do tego, żebyśmy firmy zamknęli i robili na lewo .... wtedy nikt się nie przyczepi....

15. MotoFan

MotoFan Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Rzeszów
    Adres strony:
    Tego mi mówić nie musisz, powiedz jak uniknąć kary.

16. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    380
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    juz cie oswiece bo mam czlowieka w OŚ i tez mnie oswiecil bo tak jak domnie to i do wszystkich ostatnio dzwonia firmy naciagajace na szkolenia i jakie duperele niby obowiazkowe,gowno prawda.
    Firma wytwarzajaca ponizej 1 TONY odpadów nie musi posiadac szkolen z zakresu zarzadzeniam odpadami,certyfikatow itp glupot.Nie dajcie sie namowic jak dzwonia naciagacze.
    Nie musisz tez miec umowy z firma odbierajaca,poprostu dzwonisz jak ci sie uskłada/podjezdzaja/zabieraja/wystawiaja KPO(karte przekazania odpadów)jednakze jest smieszny kruszek jak wszedzie.
    NIE MOZESZ SAM ODWIESC ODPADÓW SWOIM SAMOCHODEM bo jest on do tego nieprzystosowany i za to ci moga dowalić.MUSI to odbierac firma wlasnym transportem gdzie musisz zaplacic za dojazd.W skali roku masz koszty rzedu 200-300zł wiec nie jest tak zle.Za kazdy przekazany kilogram placisz ok 1zł a za kazdy przekazany kilogram oleju frima odbierajaca palci ci jakies tam grosze.Z tego co wiem jedynie złom zelazny mozna odtransportowac na zlom we wlasnym zakresie ale na dniach bede wiedzial calkiem dokladnie jak to z tym jest.
    temat wcale niejest taki straszny jak sie wydaje,te dwie trzy stowki lepiej stracic i miec spokoj,tez do tej pory tego nie praktykowalem,ale zaczne.

szachu41 i MotoFan lubią to.
  17. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    127
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Ale pozwolenie na wytwarzanie odpadów z urzędu marszałkowskiego trzeba mieć czy nie?

18. Autoelektronika

Docenione treści:
    380
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    tez tylko wtedy gdy wytwarzasz rocznie powyżej 1 tony bo wtedy jesteś tzw wytworca niebezpiecznym .Tego wam nikt nie powie i zbijają firmy monete bo dzwonią i mowia ze wyszedł przepis ze każdy musi mieć jakies papiery,juz ze trzy panie się grzecznie pozegnaly jak uslyszaly ze wiem gdzie jest pies pogrzebany i ze naciagaja ludzi bezpodstawnie.

szachu41 lubi to.
  19. MotoFan

MotoFan Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Rzeszów
    Adres strony:
    Nie chodzi zaoszczędzenie tych dwóch czy trzech stówek, ale o to żeby nie przyszli i nie dowalili kary za nie złożenie jakiegoś kwita.

Czy powinienem składać do urzędu marszałkowskiego zbiorczego zestawienia o odpadach, które trzeba złożyć do 15 marca ??

20. Autoelektronika

Docenione treści:
    380
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    oczywiscie ze powinienes jak kazdy