1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

ogrzewanie focus tddi

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika TOMEK M, 5-01 17.

1. TOMEK M

TOMEK M Uczestnik

Docenione treści:
    16
    witam jak w temacie mam problem w moim focusie 1.8 tddi słabo grzeje na wolnych obrotach podczas jazdy na obrotach wrecz gorace leci ale jak stane na światłach to z nawiewu leci zimne. czy macie jakieś pomysły na ten problem? ogólnie długo się nagrzewa termostat nowy układ przepłukany świece dogrzewające nowe

2. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    131
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Pompa wody? Zły termostat? Uszkodzona jego obudowa? Zamulona nagrzewnica? Pozamieniane przewody?

3. WOODOO

WOODOO Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    WWA
    Może nie za dobrze jednak przepłukany... ewidentnie jakby coś ograniczało przepływ cieczy przez nagrzewnicę. Trudno tak coś na odległość poradzić może to być: zapowietrzony układ, nie sprawna pompa(wirnik), zanieczyszczona nagrzewnica...

4. TOMEK M

TOMEK M Uczestnik

Docenione treści:
    16
    O pompie też myślałem nie daje rady na wolnych obrotach jak rusza to już wręcz gorące leci to nagrzewnica ok termostat Nowy i innego nie ma obudowa ok przewody myślę że dobrze bo jednak na obrotach jest ok. Więc pompa idzie na stół. Dam znać co będzie po wymianie.

5. misiek1394

misiek1394 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    .
    Miałem taki przypadek i była zapchana chłodnica oleju. Jeden przewód z chłodnicy oleju był zimn y.

6. TOMEK M

TOMEK M Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Sprawdzę chłodnice. Ale narazie posypał się sterownik pompy w tryskowej a pompa miala wyciek zawiozlem do uszczelnienia. Jak będę składał to przejrze wszystko. Dzięki za podsuniecie nowego pomysłu.

7. TOMEK M

TOMEK M Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Witam po takim czasie dostałem w końcu pompę wtryskowa foczka już pali ma nową pompę wodną myślę że już jest lepiej ale chłodnica oleju też pierniczy sprawę wchodzi dużo cieplejsza woda a na wyjściu dopiero po dość długim czasie idzie ciepło.

8. misiek1394

misiek1394 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    .
    Pomiń chłodnice oleju i będziesz miał rozwiązanie.

TOMEK M lubi to.
  9. TOMEK M

TOMEK M Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Właśnie tak jutro będzie zrobione.