1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Olej do Focusa 1.8 benz./LPG

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika gawontomek, 10-11 16.

1. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Znalazłem wlepkę pod maską. 5W30 czyli chyba standard. Warto zmieniać na coś innego przy przebiegu 295000?
    No i pytanie typu "temat rzeka". Pół syntetyk czy pełen?

2. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 111
    Miasto:
    Wysoka
    Chyba w nocy nie spałeś, bo zapomniałeś zapytać o kolor... :D:p

kobra lubi to.
  3. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Nie bój żaby, żaba nie bodzie w wodzie :) Tym razem na bank nie będę szukał ani czerwonego ani zielonego :)
    Wezmę se taki lekko miodowy, może być? No ale jak "se" dzisiaj zerknąłem gdzie wpakowali filtra olejowego to mnie znowu nerwica wróciła. Ani tam łapy od góry wpakować, ani z kluczem podejść. I znowu szukaj rampy...

4. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    487
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Zawsze można kanał wykopać

5. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 407
    Miasto:
    PZ
    Polak potrafi :)

6. Marek_S

Marek_S Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 730
    Miasto:
    Sląsk
    A z ruskich się śmieją ......

7. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    321
    Miasto:
    Pałac Kultury
    a to ma być Forda czy byle jaki?

8. eltechsam

Docenione treści:
    1 111
    Miasto:
    Wysoka
    Myślę, że ten kanał ma być tylko do Forda. Focusa Forda... :D:p

9. Szumek72

Docenione treści:
    321
    Miasto:
    Pałac Kultury
    ja pier..ole, Bawaria nad ziemianką znaczy transzeją, nosz guwn..jad do potęgi entej...:banghead::banghead::banghead:
    ciekawe czy tankuje po 20zł na Auchan?

10. eltechsam

Docenione treści:
    1 111
    Miasto:
    Wysoka
    Za dychę bo to na gaz... :D:p

11. Szumek72

Docenione treści:
    321
    Miasto:
    Pałac Kultury
    wiesz co Bihor? nie łape podejścia tych skrobidupów, ale ma Bawarke...:vomit:

12. eltechsam

Docenione treści:
    1 111
    Miasto:
    Wysoka
    E tam. Każdy ma prawo spełniać swoje marzenia jeśli to nikogo nie krzywdzi.
    A że marzenia różne są?
    Cały w tym urok... :):):)

13. Actina89

Actina89 Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Ze względu na LPG, warto dobrać olej z wysoką liczbą zasadową ( TBN ). Lepkość optymalna, czyli 5W40. Polecam olej pełno syntetyczny, ale taki który zawiera większość baz PAO (grupa IV ). Ewentualnie jakiś wykonany w technologii syntetycznej ( HC ).

gawontomek lubi to.
  14. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Widzicie, u nas w Polsce czy tam Rosji jakakolwiek twórczość i zaradność zaraz kończy się mianem "wiochy" a tu chłopak ładnie sobie poradził z wykopem pod Betę... :D
    Ja tam nigdy nie byłem przeciwny zaradności. Ważne że zdało egzamin, zaoszczędzono kasy na warsztatowy podnośnik (warsztaty na godziny) i kasy na paliwie (w celu np. szukania rampy itp.). To się tak mówi że wiocha ale kasę przeznaczoną np. w warsztat na godziny gdy chcemy zrobić coś samemu możemy oddać własnym dzieciom i naprawdę lepiej z tym będziemy się czuli. Ja tam jestem za.

15. eltechsam

Docenione treści:
    1 111
    Miasto:
    Wysoka
    A jeszcze ile skarbów można wykopać przy okazji... :p

16. Marek_S

Docenione treści:
    1 730
    Miasto:
    Sląsk
    Np. mine po niemiecką

17. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Oby nie jakiegoś trupa po poprzednich właścicielach :)
    Mój wujo gdy kupił dom i wziął się za oczyszczanie ogrodu to wykopał pociętego w kawałki Opla Rekorda, masę opon i innych śmieci i wiecie co? Został nawet zatrzymany na 24h do wyjasnienia choć zgłosił to sam. Dopiero gdy gliniarze sprawdzili cały ogródek i nic więcej nie nie znaleźli - zaczęli ciągać byłego własciciela chaty. Po czasie wyszło że gość nie chciał płacić cła za sprowadzonego grata bo potrzebował tylko silnik (było to w 1993r) i rozebrał sprzedając na części a resztę pociął i do piachu :) bo się bał wywieźć blachy na złom :) Wujaszek o mało na zwał nie padł bo pół przyczepy starych opon wykopał.

18. Marek_S

Docenione treści:
    1 730
    Miasto:
    Sląsk
    Ale w jednym masz racje, jestesmy zaradni z konieczności a pozostali z tego się śmieją , podobnie Rosjanie muszą być zaradni bo .. i tez się z nich śmieją tyle że jak jest problem to niemiaszek czy inny ręce rozłoży a Polak nie wie ze tego się nie da naprawić wiec naprawia. Kiedyś oglądałem jakiś program z jakimś polskim profesorem i opowiadał zabawne zdarzenie na jakimś sympozjum gdzie dano wodę mineralną w butelkach ale nie dali otwieraczy i w przewie prof otworzył butelkę o drzwi i zaraz zbiegła się cała grupa naukowców i ich uczył jak otwierać wodę.

arni_poznań lubi to.
  19. gawontomek

gawontomek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    już inne forum
    Kiedyś za granicą mieszkałem na stancji w której była wspólna kuchnia na dole w budynku a mieszkali tam wszyscy, Rumuni, Murzyni, Włosi, Polacy i masa innych Czeczeno-podobnych.
    Mówi 30-sto kilku letnia Włoszka (bardzo, bardzo ładna, normalnie laseczka ale niestety damulcia) kupiłam sobie kiedyś parówki, zjadła bym. No to gadam do niej by odpalała gar i se robiła bo akurat był wolny palnik. Wstawiła więc wodę, woda się zagotowała, wrzuciła zamrożone parówy i tak stoi nad nimi i je dłubie tuż po wrzuceniu! Po około 40-50 sekundach pyta mnie? Już??? Spojrzałem się, uśmiechnąłem i mówię: taaaaak, już, będą ok...! więc je uva wyjeła na michę i dyla na stół zasiąść i wcinać. Nie chciał byś widzieć jej miny gdy próbowała parówę pokroić!
    Była to kobitka pracująca w biurze, wykształcenie wyższe itp. itd.
    Któregoś razu murzynka (miła babka, Jasmin miała na imię, naprawdę w dechę dziewczyna) poprosiła mnie o połączenie przewodu antenowego do TVSAT (jeden kawałek z drugim) bo coś po połączeniu przez jej męża nie działa. Wiesz jak murzyn kabel połączył?
    Splątał oba kawałki ze sobą (oplot, żyłę) i zaizolował. Nawet przy czymś tak prostym logiki nie włączył.
    Pytam się kiedyś młodych na zachodzie (Antwerpia), młodych w wieku około 15,16lat gdzie jest Polska!
    Odpowiedzi brzmiały: to gdzieś koło Rosji nie??? I nikt a nikt nie wiedział z czym Polska graniczy!
    Córki znajomych (Hiszpanki) w wieku około 18,19lat miały problem z pocerowaniem kiecki i walczyły z nią pół dnia!
    U sąsiadów u niemców chłopaczek walczył z klockami w A3. Wyjąć je wyjął ale zamontować nowych już nie zamontował a z książką pod blokiem siedział! O czym My tu w ogóle gadamy?
    Jedno trza przyznać z ręką na sercu! My Polacy to może tak mało przyjacielscy jesteśmy, prawda, może tak mało rodzinni, serdeczni i kulturalni ale na pewno nie głupi! My to jesteśmy normalnie "MakGajwery"

Ostatnio edytowano: 11-11 16
  20. Marek_S

Docenione treści:
    1 730
    Miasto:
    Sląsk
    A wredni i zawistni jestesmy ale to inna bajka ...