1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Olej hydrauliczny do podnośnika

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika fudi, 21-02 17.

1. fudi

fudi Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    London
    Witam Panowie, zainwestowałem w końcu w podnośnik dwukolumnowy używany firmy Koni i mam dylemat a mianowicie. Ze specyfikacji przesłanej mi z serwisu Koni mam wlać tam olej Shell Tellus S2 V15, niestety olej ten sprzedaja w 20 litrowych bankach za 300zl a ja potrzebuje 5 litrów no i nie podoba mi się też cena tego oleju a z drugiej strony nie chce wlać jakiegoś śmiecia żeby go zaraz nie trafił szlag, może podpowiedzieć jaki olej wy lejecie do swoich podnośników.

2. Talar

Talar Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Ktoś z forum wypowiadał się, że najlepiej lać olej wrzecionowy. A tak to przekładniowy 80w140, gęsty żeby nie spadał, ja mam hipol i tak się zastanawiam, bo nigdzie indziej go nie wleje. Najpewniej kupię Motula.

3. colin578

colin578 Początkujący

Docenione treści:
    0
    U mnie do nowego podnośnika chińczyka farys zalecają HL-46 i taki leje kupowałem bańke 20l bo opłacało się najbardziej, mocno drogi nie był

4. fudi

fudi Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    London
    Dzięki Panowie za odpowiedzi, ale trochę pogrzebalem w allegro i znalazłem zamiennik. Żeby spełniał normy to musi mieć oznaczenia L-HV15. W tym koni jest trochę inaczej zbudowany siłownik niż w klasycznym hydraulicznym podnośniku i pewnie dlatego ma być taki a nie inny olej, tej klasy olej stosują do wind hydraulicznych na samochodach

5. SUWrzeszów

SUWrzeszów Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Rzeszów
    dramat nie wiesz nie pisz
    twoja wypowiedz raczej dotyczy podnośnika śrubowego a ogółem wpadło ci do głowy jak olej to motul ....dramat

kolego jak masz problem z zamiennikiem to jedziesz do hurtowni z olejami mowisz jaka specyfikacja i po katalogach dobiorą będzie dużo taniej i prościej a olej lhv 15 dostępny będzie od reki

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. olej hydrauliczny do podnośników samochodowych