1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Olej Opel Astra 1.7 92r.

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Marcin93, 3-12 12.

1. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich. Trochę już czytałem na różnych forach o wyborze oleju do astry i chcę tutaj to sprecyzować. Niedawno kupiłem Opla Astrę 1.7 td caravan. razem z tymi moimi 130km ma przejechane 308608 km olej z tego co widziałem po jego kolorze i ilości dawno chyba nie był wymieniany, a z tego co udało mi się zapytać poprzedniego właściciela to że był lany lotos(więcej jak narazie się nie dowiedziałem). I teraz pytanie czy lać mineralny syntetyczny czy półsyntetyczny i jakiej firmy. I chyba powinno się płukać silnik po takiej wymianie. Chcę wymienić filtry itd.

2. PogotowieSamochodoweUK

PogotowieSamochodoweUK Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    A co zaleca do tego silnika producent? Znaczy jaka norme i jaka klase? No wlasnie.... no to zalej to a firme wybierz w oparciu o swoja kieszen lub upodobanie lub tez status rynkowy.

Dla przykladu, ja leje do transita sluzbowego olej jaki zaleca producent ale ze sredniej polki czyli za niewielkie pieniadze bo wymieniam go co 2 miesiace przewaznie (tyle sie krece po miescie tu i tam....)

Natomiast w prywatnym pasku to co zaleca producent, ale juz firmy motul bo robiac tym autem 10x mniej km obecnie nie ma tu znaczenia koszt oleju a jego jakosc.

3. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Do silnika Diesla stosować wyłącznie markowe oleje o małej lepkości, np. SAE 10W-40 CCMG-G5/PD2 lub SAE 5W-50 CCMC-G5/PD2. W instrukcji znalazłem coś takiego.

4. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    A co ze specyfikacja jaka ma miec olej czy tam z norma, jak zwal tak zwal...

5. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    To jest wszystko co było na temat oleju w instrukcji. Później jest tylko tabelka ale to samo

6. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    CCMG-G5/PD2 to cie interesuje, to jest specyfikacja. Jesli olej ja bedzie mial to teraz wybierasz wg swojego uznania 5w 30 (50 to hardkorowo, jak na rajd jakis normalnie hehehe) syntetyk lub 10w 30 polsyntetyk. Ja osobiscie do tak leciwego auta zalalbym 10w 30 z odpowiednia specyfikacja czyli CCMG-G5/PD2 i firme na jaka mnie stac lub jaka uwazam za dobra.

7. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Czyli syntetyk albo pół ? A mineralny odpada ?

8. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Skoro silnik nie jest przygotowany pod mineralny to raczej tak. Producent wie pod co wiercone bylu kanaly olejowe i jaka maja srednice itp;)

9. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Ok. Tylko nie wiem co poprzedni właściciel lał

10. qbaradom

qbaradom Uczestnik

Docenione treści:
    83
    Miasto:
    Radom
    To zrób płukankę i półsyntetyk i już.

11. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Ok. Poszukam ile taki preparat kosztuje i jak się to robi i wleje tego półsyntetyka10W30 i zobaczymy co będzie

12. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Nie nie!!! Plukanie robi sie inaczej! Wymieniasz sam olej bez filtra i zalewasz olej o odpowiedniej specyfikacji ale najtanszy jaki jest, robisz po zagrzaniu ze 40-50km na wysokich obrotach zeby dobrze zagotowac olej i wyplukac silnik, zlewasz ten syf i lejesz nowy olej lepszy taki jak ma byc z wymiana filtra na nowy. Srodki do plukania to pic na wode tak jak te co dodaja mocy w paliwie heheh

13. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    No to zbiłeś z tropu.

14. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam po tak długim czasie wreszcie zakupiłem olej do mojego diesla. Znajomy diagnostyk poradził mi półsyntetyk. W sklepie podałem specyfikacje z instrukcji obsługi Opla i nikt nie wiedział o co kaman :D ale dali olej GM;a i zaraz po wyjściu zauważyłem że nie jest napisane czy półsyntetyk wszzystko co jest to Motor Oil 10W-40 ACEA A3/B3/B4. API SL/CF. W instrukcji nie ma mowy o czymś takim ale to olej GM więc powinien być dobry nie ?

15. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Firma nie ma znaczenia jesli norma i specyfikacja spelnia wymagania;) Firma zalezy od twojej kieszeni i przemyslem na temat danej marki i jej jakosci.

16. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dobra tyle wiem. Tylko chce się dowiedzieć z tego co spisałem z butelki czy jest dobry bo nic mi to nie mówi w instrukcji też nie ma nic takiego

17. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Wpisz sobie w google tabela norm olejowych
    I tam sprawdz co GM dla diesla przewiduje;)

18. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Szukałem informacji na temat tego oleju i wszyrtko jest ok.

Zastanawia mnie teraz inny fakt,a mianowicie gdy kupowałem filtr oleju zapytano mnie o rodzaj i pojemność silnika i podałem to co mam w dowodzie rejestracyjnym czyli 1.7 TD rok 92. Po przewertowaniu katalogu okazało się że TD wychodził od 94r a 92 to sam D. Pytanie skąd w karcie pojazdu i dowodzie rejestracyjnym znalazło się to turbo. Wcześniej szukałem w necie po czym poznać silnik GM od Isuzu i koleś wrzucił zdjęcie gdzie było zaznaczone turbo czyli dodatkowy przewód powietrza od filtra do grila, ja takiego czegoś nie mam.

19. PogotowieSamochodoweUK

Docenione treści:
    296
    Miasto:
    Holmes Chappel UK
    Wiec skoro nie masz na kolektorze takiej srebrnej muszli z pordzewialym tylem od strony wydechu to nie masz turbo a w dowodzie masz walek iplacisz drozsze ubezpieczenie zapewne? W takim przypadku olej tez inny jest przewaznie.

20. Marcin93

Marcin93 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Sprawdzałem właśnie w wiki silniki diesla montowane woplach to diesel Model: 1.7 D Typ: 17YD Pojemność:1699 cm3 Moc max: 57 km. turbo diesel Model: 1.7TD Typ: X17DTL Pojemność: 1700cm3 Moc max: 68km. A ja w dowodzie mam 1.7TD poj 1700cm3 moc 42KW czyli 57km. Więc nie wiem o co tu chodzi.

.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. opel 1.7.d isuzu ile oleju do silnika

,
  2. gdzie jest filter oleju astra f 1.7 td

,
  3. wymiana oleju opel astra 1.7td

,
  4. opel astra 1 7 td gdzie jest filtr oleju,
  5. co ile km wymiana oleju opel f forum,
  6. opel astra f 1 7 td dtl wymiana oleju,
  7. jak wymienic filter oleju astra f 1.7 td,